Προς το περιεχόμενο

cubase sx 3(μια βοηθεια παρακαλω!!!!ειμαι ασχετος!!!)


kozer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας καταρχην!!!Ειμαι νεος στο forum και νεος στη μουσικη γενικα.ασχολουμαι 1 χρονο τωρα αλλα για πλακα ποτε δε καταφερα να φτιαξω καποιο κομματι,δεν εχω μουσικες γνωσεις,αλλα τη παλευω.Θα θελα να ρωτησω επειδη εχω μια audigy2 και δυστιχως δεν εχω midi hardware,και δε παιζει να χω συντομα να σκασω 200,300,η οσα χρειαζονται,γινεται να μου πειτε αν γινεται στο qbase να αναγνωριζει το πληκτρολογιο σαν midi?οπως πχ γινεται στο fl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

θα σου πρότεινα να μη ταλαιπωρείσαι με προγράμματα όπως το Cubase στη φάση που είσαι.

 

Είναι σαν να θέλεις να πηγαίνεις στο περίπτερο για τσιγάρα με νταλίκα φορτωμένη!

 

Και πρέπει να μάθεις να οδηγείς κιόλας!

 

Πιό πολλή χαρά και άμεσο αποτέλεσμα θα πάρεις από προγράμματα σαν το FL που ανέφερες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες ε??τελος παντων...που μπορω να ωρω αν ξερετε tutorials για να μαθω τι εφε πρεπει να βαλω και πωσ να τα ρυθμιζω???γιτι οτι εχω αρχισει να γραφω στο fl ας πουμε,ειναι ξερα,αν και βαζω εφε...και ο ιχοσ μου φαινετε λαθος,και τα παραταω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτεινα να δεις και το reason. ειναι πολυ, αν και κατα την γνωμη μου σε καθοδηγει καπως για το τελικο αποτελεσμα. επισης εχει αρκετα πειστικα synths και ηχους οργανων γενικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αυτό που σου λείπει δεν είναι τα εργαλεία αλλά το διάβασμα.

 

Με το Cubase ή όποιο άλλο μεγάλο πρόγραμμα θα χρειαστείς πολύ διάβασμα, όπως βασικές αρχές ηχοληψίας, manual, κλπ.

 

Μην τα παρατάς.

 

Αν ξέρεις λίγη μουσική, θα κάνεις πολλά πράγματα που θα σε ικανοποιήσουν, αν διαθέσεις λίγο χρόνο να διαβάσεις το manual του FL.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς πρέπει να σου πώ ότι εάν διαβάσεις το manual έστω και αποσπασματικά θα μάθεις πολλά πράγματα.

Ένα midi Keyboard σου είναι απαραίτητο για να μπορείς να "γράψεις" πράγματα.Δεν χρειάζεται να είναι κάποιο ακριβό Synth με ήχους.

Εάν έχεις κάποια Vst instruments μπορείς να φτιάξεις όμορφα πράγματα.

Ρίξε μια ματιά σ' αυτό το παιχνιδάκι το οποίο κάνει καλή δουλειά.

Εγώ το κουβαλάω μαζί μου και το δουλεύω με το Laptop όταν δεν είμαι στο σπίτι.Διακοπές κλπ....

 

http://www.musicstore.de/en/global/15_0_G_314_SYN0002403-000/0/0/0/detail/musicstore.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παρα πολυ παιδια...αν και απο μουσικη δε ξερω,θα το παλεψω..αν και με τσαντιζει που αν πχ μουρτηει μια μελοδια,οποτε τελοσ παντων,δεν μπορω να την συνθεσω..αλλα οκ..ελπιζω με το καιρο να μαθω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου