Προς το περιεχόμενο

Ένταση πιάνου: το πρόβλημα με τους γείτονες.


Johnny

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θεμα ειναι πραγματι σοβαρο,εγω ειμαι ευτυχως θυτης κ οχι θυμα.

 

παντω απο νομικης αποψης ισχυουν οι ωρες κοινης ησυχιας αλλα απο την αλλη καλο ειναι να μην τις εκμεταλλευομαστε πληρως...

 

δεν θα αλλαζα το ορθιο καβαι μου με κανενα ηλεκτρικο πιανο με πυκνωτες κ αντιστασεις να 'βαρανε΄ αντι για σφυρια...

 

τωρα που ειπα σφυρια η σχεση μου με την γειτονισσα ειναι γαμωσταυριδια εκ μερους της παντα και να μου βαραει τον τοιχο με ενα σφυρι.

 

προς το παρον την τρωω παντως,εγω της εφερα την αστυνομια,προκαλουσε θορυβο με τα σφυρια της.

 

απο αποψη ηχομονωσης,εχω βαλει φελιζολ σε ολο το εμβαδο του πισω μερους και μια κουβερτα.

κατι κοβει..

 

αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν θα αλλαζα το ορθιο καβαι μου με κανενα ηλεκτρικο πιανο με πυκνωτες κ αντιστασεις να 'βαρανε΄ αντι για σφυρια...

 

Βασικα τα σφυρακια χτυπανε τις επαφες αντι για τις χορδες.Παντως το MP8 με τα ξυλινα πληκτρα του ειναι πολυ κοντα στο real thing ανεξαρτητα του οτι το πραγματικο παραμενει ασυναγωνιστο.

Εγω χθες το βραδυ στις 11 που μελετουσα ενω ειχα την αισθηση ενος πραγματικου πιανου κατω απο τα δακτυλα μου, δεν ενοχλουσα κανενα.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρον την τρωω παντως' date='εγω της εφερα την αστυνομια,προκαλουσε θορυβο με τα σφυρια της.[/quote']

 

:twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδιά σοβαρά μιλάτε? σιγα μη παω να δωσω μια τεσσαρα με πενταρα χιλιαρικα -το λιγοτερο- για να παρω ενα ηλεκτρικό πιάνο αντιστοιχο του δικου μου, που σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το κλασσικό για να μην ενοχλουνται τα τσουτσέκια! που θα παίξεις καλό μου τη σπουδη του σοπέν? στο κλαβίνοβα?? η θα σταματήσουμε το πιάνο για τα απαιδευτα αυτια τους? οι γείτονες μου δεν ενοχλούνται με βανδη, ομως για το πιανο μου έκαναν φασαρία. η λύση που προτείνω σε αυτες τις περιπτώσεις ειναι μια: ξεκαθαρίζεις στον γείτονα οτι μια που θα σου χτυπησει την πόρτα σου για παραπονα ξανα, και μια που θα του φερεις το πιανο στο κεφαλι.

(εκτος αν στειλει την ομορφη κορη του...) θα ειναι ακομη καλυτερο αν το ξεκαθαρισεις παρουσια ολων σε μια απο τις συνελευσεις που γινονται. μοναδικη προυποθεση: να εισαι ιδιοκτητης και οχι ενοικιαστης. εγω το εφαρμοσα και λειτουργησε. οσο για τα νομικα -περι συνηθπθους χρησης- ρωτησα τη θείτσα-νομικό και λεει οτι δε σε κουναει κανείς εφοσον παιζεις σε ώρες μη κοινης ησυχιας. ενα 5ωρο διαβάσματος ειναι πολυ για να εχεις και γειτονες στο κεφαλι σου. οι νοτες φτανουν και περισσευουν._

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά σοβαρά μιλάτε? σιγα μη παω να δωσω μια τεσσαρα με πενταρα χιλιαρικα -το λιγοτερο- για να παρω ενα ηλεκτρικό πιάνο αντιστοιχο του δικου μου' date=' που σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το κλασσικό για να μην ενοχλουνται τα τσουτσέκια! που θα παίξεις καλό μου τη σπουδη του σοπέν? στο κλαβίνοβα?? η θα σταματήσουμε το πιάνο για τα απαιδευτα αυτια τους? οι γείτονες μου δεν ενοχλούνται με βανδη, ομως για το πιανο μου έκαναν φασαρία.[/quote']

 

Αυτός ο σεβασμός σου επεκτείνεται και γενικότερα στη συνύπαρξή σου με τους συνανθρώπους σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εισαι ιδιοκτητης και οχι ενοικιαστης

 

Δηλ. αν εχεις ΦΡΑΓΚΑ εισαι... μαγκας..αν δεν εχεις δεν εισαι.. :roll:

 

ωραιος.. :roll:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά σοβαρά μιλάτε? σιγα μη παω να δωσω μια τεσσαρα με πενταρα χιλιαρικα -το λιγοτερο- για να παρω ενα ηλεκτρικό πιάνο αντιστοιχο του δικου μου' date=' που σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστά το κλασσικό για να μην ενοχλουνται τα τσουτσέκια! που θα παίξεις καλό μου τη σπουδη του σοπέν? στο κλαβίνοβα?? η θα σταματήσουμε το πιάνο για τα απαιδευτα αυτια τους? οι γείτονες μου δεν ενοχλούνται με βανδη, ομως για το πιανο μου έκαναν φασαρία. η λύση που προτείνω σε αυτες τις περιπτώσεις ειναι μια: ξεκαθαρίζεις στον γείτονα οτι μια που θα σου χτυπησει την πόρτα σου για παραπονα ξανα, και μια που θα του φερεις το πιανο στο κεφαλι.

(εκτος αν στειλει την ομορφη κορη του...) θα ειναι ακομη καλυτερο αν το ξεκαθαρισεις παρουσια ολων σε μια απο τις συνελευσεις που γινονται. μοναδικη προυποθεση: να εισαι ιδιοκτητης και οχι ενοικιαστης. εγω το εφαρμοσα και λειτουργησε. οσο για τα νομικα -περι συνηθπθους χρησης- ρωτησα τη θείτσα-νομικό και λεει οτι δε σε κουναει κανείς εφοσον παιζεις σε ώρες μη κοινης ησυχιας. ενα 5ωρο διαβάσματος ειναι πολυ για να εχεις και γειτονες στο κεφαλι σου. οι νοτες φτανουν και περισσευουν._[/quote']

 

Και γω θα έβαζα τον ενισχυτή της κιθάρας μου κολλημένο στον τοίχο σου και θα έπαιζα με ότι καφρο-παραμόρφωση υπάρχει και το volume στο 10!

 

Θα σ' άρεσε;

 

:roll: :roll:

 

Συμβιβασμοί και υποχωρήσεις είναι οι μαγικές λέξεις! Απ' όλους! Λίγο ο ένας, λίγο ο άλλος και θα είμαστε ευχαριστημένοι...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβιβασμοί και υποχωρήσεις είναι οι μαγικές λέξεις!

 

Μάλλον πρέπει να τις κάνουν μόνο οι άλλοι όμως....... :roll: Ααααααααααααχ, καλά πάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω θα έβαζα τον ενισχυτή της κιθάρας μου κολλημένο στον τοίχο σου και θα έπαιζα με ότι καφρο-παραμόρφωση υπάρχει και το volume στο 10!

 

Θα σ' άρεσε;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Καλά, έγραψες! Ξεράθηκα στο γέλιο μιλάμε! Φαντάζομαι τη σκηνή: εσύ να έχεις βιδώσει από τις σονάτες και να παίζεις καφρο-lead στην τσίτα με το ηχείο να προσπαθεί να λιώσει τον τοίχο...

 

 

Πέρα από την πλάκα, αν φίλε Κωνσταντίνε νομίζεις ότι είσαι ο σταυροφόρος που ήρθε να σώσει τον κόσμο από την κακογουστιά της Βανδή εξαναγκάζοντας τους γείτονες να ακούνε στη διαπασών Ραχμάνινοφ, το είδες λάθος το θέμα. Όπως είπαν και τα παιδιά, πρέπει να συμβιβαζόμαστε κάπου κάπου. Επίσης, πολύ θα ήθελα να σε δω να φέρνεις το πιάνο σου στο κεφάλι του γειτονά σου! :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου