Προς το περιεχόμενο

Kenwood KA-74 stereo amplifier


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν το κάνεις για την χαρά του diy και να μάθεις, σοφά πράττεις κι εύγε σου.

Αν το κάνεις γιατί ο Kenwwod είναι αναπόσπαστο κομμάτι των αναμνήσεών σου και τον αγαπάς, εύγε σου.

Αν το κάνεις για να σώσεις κανα φράγκο, δε νομίζω ότι έχεις πάρει το σωστό μονοπάτι.

Αν το κάνεις γιατί θέλεις να ακούς ποιοτικά μουσική, είσαι σίγουρα σε λάθος μονοπάτι.

Την αλήθεια (μου) λέγω και αμαρτία ουκ έχω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κάνεις για την χαρά του diy και να μάθεις, σοφά πράττεις κι εύγε σου.

Αν το κάνεις γιατί ο Kenwwod είναι αναπόσπαστο κομμάτι των αναμνήσεών σου και τον αγαπάς, εύγε σου.

Αν το κάνεις για να σώσεις κανα φράγκο, δε νομίζω ότι έχεις πάρει το σωστό μονοπάτι.

Αν το κάνεις γιατί θέλεις να ακούς ποιοτικά μουσική, είσαι σίγουρα σε λάθος μονοπάτι.

Την αλήθεια (μου) λέγω και αμαρτία ουκ έχω.

 

 

 

είναι όλα μαζί μιας και ήταν του πατέρα μου και τον έχουμε περισσότερα χρόνια από την ηλικία μου... είχα φτιάξει και έναν λαμπάτο στο 5w  είχα κάνει και θέμα!! οπότε κάτι γνωρίζω .... και να ήθελα δεν έχει εδώ κανέναν που κάνει συντήρηση  ::)  :-[ ... τον λειτουργώ πάνω από 4 μήνες  και είναι κομπλέ, και έχει πού καλή ποιότητα στον ήχο του, απλά είναι λίγο μπασαριστός σαν τελικός αλλά τ φτιάχνεις από τις επιλογές που έχει bass-treble  ....απλά θέλω να γυαλίζει μέσα για το γαμώτο  :P ...

 

 

sottos  σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου ..

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά είναι λίγο μπασαριστός σαν τελικός αλλά τ φτιάχνεις από τις επιλογές που έχει bass-treble  ....απλά θέλω να γυαλίζει μέσα για το γαμώτο  :P ...

Άμα χρησιμοποιείς μόνο το τελικό στάδιο, δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα bass/treble.

 

Καλή επιτυχία.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

είναι όλα μαζί μιας και ήταν του πατέρα μου και τον έχουμε περισσότερα χρόνια από την ηλικία μου... είχα φτιάξει και έναν λαμπάτο στο 5w  είχα κάνει και θέμα!! οπότε κάτι γνωρίζω .... και να ήθελα δεν έχει εδώ κανέναν που κάνει συντήρηση  ::)  :-[ ... τον λειτουργώ πάνω από 4 μήνες  και είναι κομπλέ, και έχει πού καλή ποιότητα στον ήχο του, απλά είναι λίγο μπασαριστός σαν τελικός αλλά τ φτιάχνεις από τις επιλογές που έχει bass-treble  ....απλά θέλω να γυαλίζει μέσα για το γαμώτο  :P ...

 

 

sottos  σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου ..

Nα'σαι καλά και καλή συνέχεια με το project!

Σε καταλαβαίνω, κι εγώ συντηρώ ένα pioneer amp του '79 που έχω απ τον πατέρα μου και παίζει ωραία. Είναι και συναισθηματική η αξία της συντήρησης ενός vintage μηχανήματος.

Απλά για την προσθήκη sub woofer δεν είμαστε σίγουροι ότι θα δώσει αποτέλεσμα.

Δεδομένου ότι ο ενισχυτής είναι ήδη "μπασαριστός" από μόνος του, μήπως απλά να έψαχνες για σετ ηχεία?

Πλέον βρίσκεις τσάμπα σε used(ναι, μεχρι και χάρισμα έχω πετύχει!), καλά σετ ηχείων από roister, B&W, pioneer κι άλλες πολύ καλές εταιρίες. Αυτό θα απογειώσει το ηχητικό αποτέλεσμα και το φάσμα του χωρίς καθόλου πατέντες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίστεψε με είμαι υπερκαλυμμένος από τον ήχο που βγάζει τώρα και πάρτι κάνω άνετα άμα λάχει αλλά το θέμα είναι πως πάντα θέλουμε το κάτι παραπάνω .....δυστυχώς

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά τον έχω συνδέσει στο πσ με κάτι καλωδιακια που έφτιαξα ... του έχω κουμπώσει και δυο ηχεία και είμαι βασιλιάς ..... μια χαρά μου λειτουργούν και φτιάχνω και τον ήχο που μου αρέσει.....

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου