Προς το περιεχόμενο

Midi προβληματισμος


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

Αντιμετοπιζω το εξης προβλημα:

 

Εχω την καρτα Lexicon Ω studio USB και την δουλευω σε iMAC,δουλευω garageband και σκεφτομαι πλεον σοβαρα να παω σε logic 9.

 

Εχω θεμα με το midi σαν να μην το βλεπει ο imac συνδεω το venom της MAudio με usb και γινετε controller για τα vst του garageband χωρης να μπορω να γραψω δικους του ηχους.

Εκανα στις ρυθμισεις ολες τους συνδυασμους in out μπας και εβαζα εγω κατι λαθος αλλα τιποτα.

Yπαρχη περιπτωση να παιζει θεμα με τους drivers της καρτας? οταν την εβαλα πανω την διαβασε αμεσως ο imac το εψαξα οσο μπορουσα αλλα δεν καταφερα κατι,δεν ξερω αν υπαρχει και καποια ασυμβατοτητα με την καρτα.

υπαρχη καποιος να με διαφωτιση η και να εχει παθει κατι παρομιο με μενα?

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βασικα ξεχασα να προσθεσω οτι ειχα παρει μεταχειρισμενο απο φιλο ενα patch bay midi το Midex8 της steiberg το οποιο ειχα περασει τους drivers για mac αλλα και παλι δεν το εβλεπε στην συνεχεια προσπαθησα χωρις αυτο απο τα midi της καρτας αλλα παλι τα ιδια.

 

ο imac OS X lion ειναι version 10.7.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδευτηκα ;D

 

Eχεις την Ω, και συνδεεις το Venom που με USB? Η Ω δεν παιρνει usb midi.

 

Και οταν το συνδεεις με USB, δεν ειναι λογικο να μην ακουγεται το Venom, αν δεν εβαλες audio καλωδια?

 

Για διαφωτισε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω συνδεση κανονικα πανω στον imac την καρτα με usb την βλεπη οκ αλλα δεν βλεπη το midi της.

Ετσι συνδεσα το venom με usb πανω στον imac.

Audio ναι το εχω συνδεδεμενο στο mixer το ακουω κανονικα και με τους δικους του ηχους αλλα και μαζι με τους ηχους πχ απο καποιο synth του garageband το θεμα ειναι δεν γραφει τους δικους του ηχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα drivers έχεις επιλέξει Asio -> Omega Asio?

 

Απο κει και περα ειναι θεμα routing. Δυστυχως μεχρι εδω μπορω να βοηθήσω ;D

 

την καρτα επαιλεξα οχι asio δεν εχω υπαρχουν για την δικη μου version? το σκεφτικα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οταν το συνδεεις με USB, δεν ειναι λογικο να μην ακουγεται το Venom, αν δεν εβαλες audio καλωδια?

Το USB του Venom ειναι Audio & MIDI.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου