Προς το περιεχόμενο

DIY PRS 24 - style


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 dots στο 12 ε....  :D :D :D

2 έχει μαν ! Δες τη δεύτερη φωτό, στην τρίτη είναι ο κόφτης μπροστά και δεν φαίνεται!  ;)

 

2 στο 12 και 2 στο 24 ωου γιεαααα  :D

 

Βέβαια δεν είχα inlay gia to 24 μπροστά... (τα birds ήταν για custom 22...) Τι λες να βάλουμε?? έχω πατρόν αλλά πρέπει να παραγγείλω πέρλες... Θα δω τι μπορώ να κάνω...

 

DSC00627_zpsffab3bad.jpg

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 έχει μαν ! Δες τη δεύτερη φωτό, στην τρίτη είναι ο κόφτης μπροστά και δεν φαίνεται!  ;)

2 στο 12 και 2 στο 24 ωου γιεαααα  :D

Ναι ρε πλακα κανω  ;D επειδη δεν ξερω αν στο εχω ξαναπει αλλα εχω μια takamine την οποια την ειχα αγορασει στο 1/4 της αξιας της και νομιζα οτι ηταν προσφορα αλλα οταν την παρατηρησα πιο.....καλα,ειδα οτι στο 12ο εχει 1 dot αντι για 2  ;D . Οποτε ακομα και οι μεγαλες εταιριες κανουν λαθη ;)

Οχι οτι θα ειχα κανενα ιδιαιτερο προβλημα να υπηρχε και 1 dot στο 12ο  ;) ;) ;)

 

Στο 24 μην παραγγηλεις περλες κ.τ.λ.κανε κατι δικο σου.π.χ. κανα μπλοκ ή μια γραμμη ή κατι τετοιο τελος παντων,απλο πραγμα με ΟΤΙ εχει διαθεσιμο  ;) :) :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε πλακα κανω  ;D επειδη δεν ξερω αν στο εχω ξαναπει αλλα εχω μια takamine την οποια την ειχα αγορασει στο 1/4 της αξιας της και νομιζα οτι ηταν προσφορα αλλα οταν την παρατηρησα πιο.....καλα,ειδα οτι στο 12ο εχει 1 dot αντι για 2  ;D . Οποτε ακομα και οι μεγαλες εταιριες κανουν λαθη ;)

Οχι οτι θα ειχα κανενα ιδιαιτερο προβλημα να υπηρχε και 1 dot στο 12ο  ;) ;) ;)

 

Στο 24 μην παραγγηλεις περλες κ.τ.λ.κανε κατι δικο σου.π.χ. κανα μπλοκ ή μια γραμμη ή κατι τετοιο τελος παντων,απλο πραγμα με ΟΤΙ εχει διαθεσιμο  ;) :) :)

 

Στην Αννάπολις που είχα είχε ένα αμπαλον ντοτ στο 12ο και 24ο ... ΔΕ με βόλευε προσωπικά και νομίζω στις καινούριες το έχουν αλλάξει.

 

Θα δω για το 24ο τι θα κάνουμε...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Στην Αννάπολις που είχα είχε ένα αμπαλον ντοτ στο 12ο και 24ο ... ΔΕ με βόλευε προσωπικά και νομίζω στις καινούριες το έχουν αλλάξει.

 

Θα δω για το 24ο τι θα κάνουμε...

 

Και να τι κάναμε , έψαξα βρήκα την κουκουβάγια στο κλαρί την έκοψα, έσκαψα την ταστιέρα και την κόλλησα. Άντε να προχωράμε στο μανικάκι να τελειώνουμε αργααα αργααα...

 

DSC00642_zps51480f59.jpg

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνουμε και ένα volute ε?

 

Γιατι οχι ? Δεν χαλασε ποτε κανεναν  ;) Εξαλου με βολευει κιολας  :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Λόγω διαφόρων προβλημάτων και άλλων ''ακαδημαϊκών'' υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να ποστάρω πολλά και να κάνω πολλά , αλλά έσκαψα αυλάκι για ροντ , εγκατέστησα ροντ, έκανα σκαλοπάτι για τον humbucker για να δημιουργήσω neck heel σωστό, έφτιαξα από πίσω το μανίκι και κόλλησα ταστιέρα... θα ποστάρω φωτοζ από τη σχεδόν έτοιμη δουλειά όταν μπορέσω... μένει να βάλω τάστα να υπολογίσω γωνία και να κολλήσω μανίκι.... μετά είναι θέμα φινιρίσματος και η κιθάρα πλέον (αφού τη σετάρω και τη χαρώ τεστάρω σε κανα λαϊβάκι - αν επιτρέπει ο Μεσσάλιον) κατεβαίνει προς Νότιο Ελλάδα....

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου