Προς το περιεχόμενο

DIY PRS 24 - style


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άσε έχω μια Les Paul στα 4780γρ και ενώ ο ήχος είναι σφυρί ... η μέση μου μου δε συμφωνεί καθόλου!

 

Αυτή φαίνεται εργονομική πάντως, άει να ιδούμε!

 

Ελπίζω να είναι έτοιμη για το live στις 4/1 με τις σταγόνες στο Μαλτ και μετά φεύγει για Νότιο Ελλάδα!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι από στοίχιση είναι κομπλέ το κιθαρόνι και ζυγίζοντας και τα υπόλοιπα υλικά βγαίνει σε βάρος 3300-3350. Νομίζω ότι είναι ιδανικά Χρηστάρα!

 

DSC00740_zps5672cffa.jpg

 

DSC00741_zpsea3f3791.jpg

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να φτιάξω άσπρα πικαπ ρινγκζ για να κάνει λίγο αντίθεση η μαυρίλα και με το μπλε συν φω μπάηντινγκ θα είναι μια χαρά.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να φτιάξω άσπρα πικαπ ρινγκζ για να κάνει λίγο αντίθεση η μαυρίλα και με το μπλε συν φω μπάηντινγκ θα είναι μια χαρά.

Καλα Χριστουγεννα σε ΟΛΟΥΣ και χαρα με τις οικογενειες τους  :D

Δεν εχω θεμα....Κανε οτι θελεις  ;) Τι pickup rings σου ειχα δωσει ? Δεν θυμαμαι ?  ::)

Πως θα τα "Φτιαξεις" τα rings ?

 

Αν σκεφτεις οτι η spalted ηταν 3,035 full loaded τοτε και αυτη θα ειναι πουπουλο  ;)

Γενικα εχω παιξει και για μια περιοδο και με μια peavey T σαν του marathon οποτε....  ;)

 

 

 

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο χρόνια σου πολλά ρε μαν , πολύχρονος!

 

Που λες μου είχες στείλει κάτι μεταλλικά σκούρα μέταλ ρινγκς αλλά λέω να φτιάξω άσπρα από πλέξι γλας (από πινακίδα- φωτεινή επιγραφή), θα δεις θα είναι ωραία.

 

Νάσο ο Χρήστος λέει να είναι μπλε και συμφωνώ με περασμένο πρώτα ένα χέρι μαύρο και ξανατριμένο για να τονιστούν ότι νερά υπάρχουν. Φω μπάηντιγκ, αυτά όλα τα άλα νάτσουραλ κορίνα που είναι και όμορφο.

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο χρόνια σου πολλά ρε μαν , πολύχρονος!

 

Που λες μου είχες στείλει κάτι μεταλλικά σκούρα μέταλ ρινγκς αλλά λέω να φτιάξω άσπρα από πλέξι γλας (από πινακίδα- φωτεινή επιγραφή), θα δεις θα είναι ωραία.

 

Νάσο ο Χρήστος λέει να είναι μπλε και συμφωνώ με περασμένο πρώτα ένα χέρι μαύρο και ξανατριμένο για να τονιστούν ότι νερά υπάρχουν. Φω μπάηντιγκ, αυτά όλα τα άλα νάτσουραλ κορίνα που είναι και όμορφο.

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

Να'σαι καλα bro και οτι επιθυμεις στην οιοκεγενεια σου  :)

 

Ωραιο μου ακουγεται για τα ρινγκς (τωρα θυμηθηκα οτι ηταν μαλακια αυτα που σου ειχα στειλει  ;D )

Κανε ΟΤΙ θελεις.... ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετεροχρονισμένα χρόνια πολλά στό Χρήστο :D

Να'σαι καλα Νασο μου και παντα με ωραιες κατασκευες  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήστο αυτοί οι infinity 1 και 2 της Ibanez που μου έστειλες θα ταιριάζουν ρε μαν με το κιθαρόνι? Μήπως θα είναι λίγο μέταλ? Αν έχεις εύκαιρο κανένα άλλο σετάκι εννοείται μου στέλνεις...

 

 

Πριν τις τελευταίες πινελιές που είναι η ταστοδουλειά, το τρίψιμο και το βάψιμο έκανα κανα δυο δουλιές ακόμα

 

κατέβασα τη γέφυρα για να είναι ''χωνευτή''

 

DSC00743_zps8f420fbd.jpg

 

DSC00744_zps3ce8c218.jpg

 

Έπειτα με ένα rabbeting router bit ''κούφωσα'' το εσωτερικό της κιθάρας γύρω από το κοντρόλ πλέητ. Θεώρησα ότι αν μπορούμε να χάσουμε βάρος ας χάσουμε , οπότε τώρα με όλα πάνω διακοπτάκια κλπ ζυγίχει περίπου 3200+ νομίζω θα βγει πούπουλο

 

 

DSC00745_zpsb45bee2a.jpg

 

Δε σου κρύβω ότι θα δυσκολευτώ πολύ να την αποχωριστώ...

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου