Προς το περιεχόμενο

DIY PRS 24 - style


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηmmmm .... σκέφτομαι το εξής

 

oval πέρλα με μαύρο περίγραμμα που μέσα να έχει με waterslide  το όνομα με μαύρη γραμματοσειρά, τι λέτε??

 

Εύκολο και όμορφο και εύκολο και διακριτικό και εύκολο και ευπαρουσίαστο και δεν ξέρω αν είπα ότι είναι πιο εύκολο....  8)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηmmmm .... σκέφτομαι το εξής

 

oval πέρλα με μαύρο περίγραμμα που μέσα να έχει με waterslide  το όνομα με μαύρη γραμματοσειρά, τι λέτε??

 

Εύκολο και όμορφο και εύκολο και διακριτικό και εύκολο και ευπαρουσίαστο και δεν ξέρω αν είπα ότι είναι πιο εύκολο....   8)

Ευκολο μου διαβαζεται  ;D . Εγω εγκρινω παντως.Αν και θα ηθελα να ακουσω και τους αλλους καθοτι στα "εικαστικα" ειμαι μαλακας και φαντασια μηδεν  :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα εφόσον θα βαφτεί μπλε όπως την εικόνα να γίνει κάποιο burst με μαύρο γύρο γύρο  θα έδειχνε καλύτερα σε αυτό το ξύλο.Για το headstock θα το έκανα όπως το λέει ο argytar για να τελειώνει αλλά σε φάση να μοιάζει φτιαγμένο με το χέρι όπως τα original .

Θα μπορούσε να γράφει το όνομα του κατασκευαστή και το όνομα της κιθάρας σε μια σειρά για να γεμίσει λίγο και να μην είναι μόνο τέσσερα γράμματα.

 

Υ.Γ τώρα είδα τις φωτογραφίες... είχα ξεχάσει ότι είχατε βάλει maple καπάκι και όχι σκέτη korina οπότε άκυρο αυτό που είπα και η φωτογραφία που ανέβασα :-[.

blueeeeee.thumb.jpg.e5dae18cb2fff9881e8d236bfcc77e7c.jpg

onoma.jpg.85c5636fe0fd64c931d0c255e33ed6d3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DSC00734_zpsc041914e.jpg

 

DSC00735_zps400a64da.jpg

 

DSC00736_zps8196e6fd.jpg

 

Μου ήρθε και κάτι ακόμα πιο εύκολο και δε θα χτυπάει και περίεργα σε μία PRS... Να σκάψω με το δρεμελάκι και να περάσω μαύρο στόκο αλλά με λεπτή γραμματοσειρά αλα PRS τι λέτε??

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουκλάρα γίνεται Αργύρη, μπράβο!

 

Τώρα όσον αφορά το εικαστικό του headstock, εμένα μου άρεσε - από την εικόνα που παρέθεσε ο μελλοντικός ευτυχής κάτοχος  :P - το κάτω δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και κάτι ακόμα πιο εύκολο και δε θα χτυπάει και περίεργα σε μία PRS... Να σκάψω με το δρεμελάκι και να περάσω μαύρο στόκο αλλά με λεπτή γραμματοσειρά αλα PRS τι λέτε??

Και αυτο που σκεφτεσαι θα ειναι ωραιο.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλλησε και το μανικάκι !!

 

Καλά Χριστούγεννα!!

 

Από μεθαύριο ξεκινάει τρίψιμο βάψιμο!

 

Κάθεται πολύ ωραία στο χέρι και ζυγίζει χωρίς τίποτα πάνω 2500γρ Λέτε να είναι βαριά?? Υπολογίζω να βγει 3400 -3500γρ λογικά ΟΚ για μια PRS τι λέτε??

 

DSC00739_zpsd141d044.jpg

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να βγει σίγουρα θα είναι κουκλάρα ....σίγουρα ........πιστεύω πως είναι εντάξει με τα κιλά ....... αν έχεις και καμιά les paul θα σε φαίνεται πούπουλο !!!

 

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου