Προς το περιεχόμενο

Clean Boost pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ booster

Ειχα και εγω την ιδια αναζητηση πριν κανα χρονο και αφου αγορασα καταλαβα οτι επρεπε να μπει στην λουπα

Εγω ειχα λουπα εσυ απο οτι μας ειπες δεν εχεις

Αρα δυο λυσεις βλεπω

Την ακριβη: οπου παυεις να παιζεις με drive  του ενισχυτη και πας σε πεταλι distortion και booster

Την φθηνη: παιρνεις ενα volume pedal και το χεις παντα σε μια θεση και στα σολο το φουλαρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Yameth ο ενισχυτης ειναι ενας  Fender Super Champ X2 Head.

Απ οτι καταλαβα δυσκολα τα πραγματα οποτε παιρνουμε σβαρνα τα μαγαζια για δοκιμη.Μηπως ξερει κανεις αν εχει καποιος το Electro Harmonix LPB-1 και τα MXR Θεσ/νικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο Ζάχος πρέπει να τα έχει αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρος. Κάνε μια βόλτα στο κέντρο σε μερικά μαγαζιά κ όλο και κάπου θα το βρείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/mxr_micro_amp_m133.htm

 

 

Αν και δεν το έχω ακούσει από κοντά θα το ήθελα κάποια στιγμή

 

 

+1  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Yameth ο ενισχυτης ειναι ενας  Fender Super Champ X2 Head.

Απ οτι καταλαβα δυσκολα τα πραγματα οποτε παιρνουμε σβαρνα τα μαγαζια για δοκιμη.Μηπως ξερει κανεις αν εχει καποιος το Electro Harmonix LPB-1 και τα MXR Θεσ/νικη?

 

Νομίζω ο Ζάχος πρέπει να τα έχει

 

+1

 

Ή και ο Λιόλιος

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στη παρεα.Θελω ενα boost pedal να το συνδεσω πριν το input του ενισχυτη μου( δεν εχει FX loop )  και να μου δωσει περισσοτερη ενταση στο crunch καναλι ωστε να βγαινω μπροστα στα solo.Μ ενδιαφερει η αυξηση της εντασης του σηματος.Θα ηθελα να μου πειτε πεταλια που εχετε ,ειχατε στη κατοχη σας.Ας βαλουμε και ενα οριο των 80Ε

Εαν δεν εχεις fx loop ξεχνα το..

Αυτο που θελεις να κανεις δεν γινεται,το μονο που θα πετυχεις ειναι να παραμορφωσεις το σημα του ενισχυτη σου.

Παρε αυτο και τελειωσες...

http://ews-us.com/item_volumeCtrl.php?item=custom

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φιλε Yameth ο ενισχυτης ειναι ενας  Fender Super Champ X2 Head.

Δυστυχώς δεν έχεις εύκολο ή προφανή τρόπο να πετύχεις το ζητούμενο με αυτον τον ενισχυτή. Οσο καθαρό κι αν είναι το boost που θα βάλεις σε σειρά με το βρώμικο κανάλι, περισσότερη παραμόρφωση με λίγη ένταση θα παίρνεις. Οπότε η επιλογή που έχεις είναι να ρυθμίζεις αυτό το κανάλι λίγο πιο δυνατά απο το καθαρό, μόνιμα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου