Προς το περιεχόμενο

Μία απλή λύση σε ένα δύσκολο πρόβλημα...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χεχεχε

 

Μου ήρθε στο μυαλό κυριλέ σαλονάκι με κλασσικά έπιπλα προηγούμενου αιώνα και το pc πάνω σε τραπεζάκι με το σεμεδάκι από πάνω! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχμμμ ... :roll: επειδή κι εμένα με είχε προβληματίσει το γεγονός, τα καλώδια που είχα να "περάσω" στο δίπλα δωμάτιο (για μένα ήταν το μπαλκόνι) ήταν :

1. Οθόνης

2. Πολλά καλώδια κάρτας ήχου ( μικρόφωνο, ακουστικά, καλώδιο κιθάρας, καλώδιο σύνδεσης ενισχυτή/ηχείων)

3. Kαλώδιο S-Video (βλέπω και τηλεόραση που και πού :lol:

4. Ποντικιού/πληκτρολογίου (τα εύκολα)

 

Bασικά είναι πάρα πολύ καλή λύση (η απομάκρυνση της κεντρικής μονάδας) αλλά απλά πρέπει να λυθούν αρκετούτσικα πρακτικά προβλήματα (τα παραπάνω καθώς και τα βάλε-βγάλε CD)

 

Πάντως, αν το δοκιμάσει κάποιος ας μας πει τις περιπέτειές του :o

 

/nEwBiE 8)

Πέτροc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Πολλά καλώδια κάρτας ήχου ( μικρόφωνο' date=' ακουστικά, καλώδιο κιθάρας, καλώδιο σύνδεσης ενισχυτή/ηχείων)

...απλά πρέπει να λυθούν αρκετούτσικα πρακτικά προβλήματα (τα παραπάνω καθώς και τα βάλε-βγάλε CD)[/quote']

Για τα CD, τη λύση την προείπε ο npap και είναι ένα εξωτερικό drive USB ( ή και firewire αν βρεις) που άνετα βρίσκεις μακριά καλώδια, άλλωστε δεν θα χρειαστείς μεγαλύτερα από 5μέτρα που βρίσκεις παντού.

 

Για τα καλώδια της κάρτας ήχου, μάλλον ένα patchbay με ένα πολλαπλό καλώδιο (multicore λέγεται νομίζω, μπορεί και να λέω χαζά) θα έλυνε το πρόβλημα. Δεν ξέρω βέβαια αν οι συνδέσεις σου είναι όλες σε καρφιά ή σε XLR ή κάτι πιο σύνθετο...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου