Προς το περιεχόμενο

VHT Special 6 Ultra head VS Laney cub12 head


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλά κάνεις και τα λές αδερφέ, αν και τα γνωρίζω. Θα σου πω απλά ότι ο λόγος που συνδέω στην είσοδο είναι γιατί στη λούπα τα ακούω όλα μουντα (δεν ξέρω γιατί) και αυτό όχι τώρα και με τον παρόντα εξοπλισμό αλλά με ότι έχω συνδέσει όλα αυτα τα χρόνια. Πες το παραξενιά, πες το γούστο, εμένα δεν μου αρέσει αυτός ο τρόπος συνδεσμολογίας. Στη πεταλιέρα μου δεν έχω καμία εξομοίωση ενισχυτη καμπίνας εκτός απο μία ελαφριά προενίσχυση απο την οποία περνάει το σήμα πριν περάσει απο τα εφε ή τα γκάζια (όταν τα χρησιμοποιείς) Γενικά αν θες να ρίξεις μια ματιά για να καταλάβεις τι λέω, χρησιμοποιώ την boss me70.

 

 

φιλε ολοι οι λαμπατοι οταν τιγκαρεις το volume σπανε τον ηχο...το ποσο σπανε εχει να κανει κυριως απο τον τυπο της λαμπας, και απο τα ηχεια της καμπινας....

 

νομίζω το θέμα είναι εκεί και όλα τα υπόλοιπα που λέμε είναι να χαμε να λέγαμε. Με λιγα λόγια και σταράτα έδωσες την ουσία...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οσον αφορα την me70 δυστυχως δεν την εχω δουλεψει καθολου. ειχα την me50 αλλα δεν ειχε preamps... η gt-8 και η gt-10 παντως που εχω δουλευουν μια χαρα στο loop. δεν θες προσομοιωση καμπινας γιατι απο καμπινα θα βγεις (τη θες μονο για pa) οποτε δεν τη χρειαζεσαι. Βεβαια η αληθεια ειναι οτι για να παρεις ΤΟΝ ηχο και απο τις 2 GT θελει ενα καρο ρυθμισεις τις οποιες δεν ξερω αν διαθετει η me70. Εμπειρικα παντως θα σου πω οτι κανει τρελει διαφορα ο λαμπατος τελικος απο ενα καλο transistor ακομα και με πεταλιερα. Ολα ακουγονται ποιο ζεστα, ποιο αληθηνα και διαυγει!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο βασικός μου ενισχυτής. Απλά δεν θέλω να μεταφέρω καθε φορά τα 17 κιλά τους (μαζί με τη Gibson + hardase + πεταλιέρα+ volume control+ wires πάνε πολλά  ;D ;D) και να ταλαιπωρείται και η μέση μου και το μηχάνημα, καθως τα 400 τελευταία μετρα για το χώρο είναι....πλακόστρωτο..... >:( >:(

 

να σου πω και αυτο φαίνεται ενδιαφέρον...15βατ, 7 κιλά και έχεις και ένα ξεχωριστό ντράιβ για τις μπλουζιές σου!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σου πω το σκέφτηκα...αλλά πάνε πολλά τα φράγκα...επίσης (καθαρά θεωρητική συζήτηση αφού είναι out of buget) δεν ξέρω πως θα συμπεριφέρεται με το gain, αφού έχει το ίδιο θέμα με τον Laney. Εννοώ αν θα βρωμίζει ο ήχος απο το gain πριν φτάσει στο μάστερ.

 

Kαι οι δυο προτάσεις των Terror είναι ατυχείς μιας και ξεκινούν και οι δυο από crunch με σχεδόν ανύπαρκτα καθαρά και ο ένας τελειώνει σε vintage distortion, ο άλλος σε χαμό στο ίσιωμα. Με άλλα λόγια ωραίοι (ειδικά ο Dark) αν τους θες μόνο για βρώμικα, αλλά για πεταλιέρες όχι καλή λύση.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι ωραιο μηχανακι αν ανεβαινεις τοσο σε τιμη....

 

http://www.thomann.de/gr/hugheskettner_tubemeister_36_head_b_stock.htm

 

....και για την ακριβεια τοσο ωραιο που θα εβαζα την πεταλιερα στο loop μονο για modulation εφε.....

 

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ή απλά μπροστά από τον ενισχυτή γενικώς, και αντιθέτως προς τον συνηθισμένο μύθο που λέει ότι αν χρησιμοποιείς και τα βρώμικά της είναι καλύτερο να παρακάμπτεις το καθαρό προενισχυτικό στάδιο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η me 70 είναι η πιο αστεία πεταλιέρα σε χρήση. Όλα με real time knobs σαν να έχεις πεταλάκια. Δεν εχει ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τις δυσκολες gt. O tubemaster μαμει αλλα ακριβος... Μου φαίνεται στο τέλος θα κάνω πατέντα με μαξιλάρια πάνω στα καθίσματα του αυτοκινήτου και θα μεταφέρω σιγά σιγα και με ασφάλεια τον v55 Που έχει ααααπλετα καθαρά...... :P

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε είχα τον Laney cub10 combo και μόνο καλά λόγια μπορώ να πω.Τα καθαρά του είναι εξαιρετικά,φαντάζομαι ο cub12 θα είναι ακόμα καλύτερος,κατ'εμέ αυτό το ενισχυτάκι είναι best value for money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε είχα τον Laney cub10 combo και μόνο καλά λόγια μπορώ να πω.Τα καθαρά του είναι εξαιρετικά,φαντάζομαι ο cub12 θα είναι ακόμα καλύτερος,κατ'εμέ αυτό το ενισχυτάκι είναι best value for money

 

thanks man

ενδιαφέρουσα πληροφορία... ;)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου