Προς το περιεχόμενο

multy effect για synth


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εμένα αρκετά μου φαίνονται οσα εχει το οργανο απο μονο του, υπεραρκετα για να εχεις πλουσιους και complex συνδιασμούς effe που θα ειναι και παραμετροποιήσιμοι.

 

Σε εμενα στο triton le μου εχω 2 master effect, ενα master eq και ενα ακομα insert που βεβαια ειναι το ιδιο για ολα τα programms που απαρτιζουν το combi, πολλα απο τα effect ειναι "διπλα" και δεν εχω ξεχωριστο chorus και reverb και παλι με υπερκαλύπτει και για live και για γραψω κατι δικο μου που να εχει αισθηση επαγγελματικης ηχογράφηση.

 

  Και εμενα εχει και ανεξαρτητες εξοδους (2) για να τις περναγα απο κατι, δεν νομιζω οτι το χρειαζεσαι πραγματικα.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν πρόκειται για το σπίτι, μπορείς να μεταφέρεις - να γράψεις αυτά που θες ως audio tracks στο DAW. Έναν ήχο patch ή performance (layered) από το Juno-Stage τη φορά με όλα τα διαθέσιμα MFX, ακόμα και με εντελώς διαφορετικές ρυθμίσεις την κάθε φορά, το κάθε take.

 

π.χ.

track 1 = Πιάνο με 3 διαφορετικά MFX

track 2 = Synth με 3 διαφορετικά - άλλα MFX

track 3 = Lead με 3 διαφορετικά - άλλα MFX

κλπ

Με αυτόν τον τρόπο έχεις ότι συνδυασμό MFX θέλεις (έως 3 ταυτόχρονα) σε κάθε ήχο που γράφεις σε ένα κανάλι του DAW.

 

Στο τέλος αν θες κάνεις ένα mix σε wav και είσαι έτοιμος να το χρησιμοποιήσεις stereo ακόμα και από το player του ίδιου του Juno-Stage, γιατί όχι και για περίπτωση live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου