Προς το περιεχόμενο

Korg M1 vs Korg DW8000


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν εμαθα, Moog πήρα ;D

Ενταξει, παιδι ησουν, δεν ηξερες τοτε, κι εκανες το λαθος. Δεν με ηξερες κι ολας να με ρωτησεις... ;D

Αλλα τελος καλο, ολα καλα, αφου το πουλησες τελικα. 8)

 

@Αxtarmas, το εχεις λιωσει το Μ1. :P Μηπως ηρθε ο καιρος για κατι πιο καινουργιο? Καλα τα vintage synths αλλα ας υπαρχει και ενα συγχρονο να τους κανει παρεα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@Αxtarmas, το εχεις λιωσει το Μ1. :P Μηπως ηρθε ο καιρος για κατι πιο καινουργιο? Καλα τα vintage synths αλλα ας υπαρχει και ενα συγχρονο να τους κανει παρεα.

 

Μου αρέσει τί να κάνουμε; έρωτας είναι αυτός. Αλλά έχω και άλλο σύνθ, δεν είναι μόνο του. Σαν τί θα πρότεινες εσύ δηλαδή από νεότερο σύνθ για να του κάνει παρέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ αχταρμά επειδή κάθε τρεις και λίγο ασχολείσαι με το Μ1 κάτσε από εδώ και κατέβασε και κάψου για να σου λυθούν οι απορίες σχετικά με το τι μπορεί να φορτώσει ή όχι το Μ1 http://www.korgforums.com/downloads.htm

 

Αμάν τί μου κάνεις τώρα; Αν και έχω κατεβάσει ήχους από το διαδίκτυο αυτούς δεν τους έχω ξαναδεί!!! Προβλέπεται απερίγραπτο λιώσιμο πάλι. Αμάν αμάν αμάν  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τί θα πρότεινες εσύ δηλαδή από νεότερο σύνθ για να του κάνει παρέα;

Αυτο τωρα θελει μεγαλη συζητηση. Εξαρταται αρχικα απο το budget σου.

Περα απ'αυτο, οτι βλεπεις στην υπογραφη μου απο κατω εννοειται οτι ολα ειναι προτεινομενα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο τωρα θελει μεγαλη συζητηση. Εξαρταται αρχικα απο το budget σου.

Περα απ'αυτο, οτι βλεπεις στην υπογραφη μου απο κατω εννοειται οτι ολα ειναι προτεινομενα.

 

To budget Μου παίζει γύρω στα...30 ευρώ...  :o Ίσως μπορώ να αποκτήσω ένα korg oasys σε φωτογραφία σε μουσικό περιοδικό με αυτό το μπατζετ και να το έχω στο σπίτι μου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To budget Μου παίζει γύρω στα...30 ευρώ...  :o

H Korg εχει τη λυση: 8)

 

Korg Monotron - 38 €

http://www.thomann.de/gr/korg_monotron.htm

Korg Monotron Duo - 39 €

http://www.thomann.de/gr/korg_monotron_duo.htm

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω ενα DW θα το χτυπουσα ανετα...

 

Εχει ένα στο Μουσικων Σπουδων του ΑΠΘ, 20 χρονια τωρα καθεται :P

 

Τους λέω να το αγορασω, αλλα δε βρήκαμε ακομα απο ποιον θα το αγορασω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν τί μου κάνεις τώρα; Αν και έχω κατεβάσει ήχους από το διαδίκτυο αυτούς δεν τους έχω ξαναδεί!!! Προβλέπεται απερίγραπτο λιώσιμο πάλι. Αμάν αμάν αμάν  ;D ;D ;D

 

πιστεύω να μας αφήσει ήσυχους κανα 6μηνο.... γύρω στα χριστούγεννα να μαζέψουμε όλοι μαζί λεφτά να του πάρουμε ένα m3m να μας ξαναενοχλήσει το 2034.... ;D 8) :P 8) ;D ;D

 

χωρίς πλάκα τώρα ψήστο ένα m3 module έχεις και το Μ1 για midi keyboard και είσαι αρχηγόοοος παίζουν πολύ καλές τιμές στις αγγελίες. Με 30ε παίρνεις την πρίζα και ένα πεταλάκι sustain είναι μια καλή αρχή!

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω... το thread μου. Εχω και το Μ1, και το DW8000 και το Poly 800... Φυσικα, οπως γραφτηκε και παραπανω, εντελως διαφορετικη φιλοσοφια του Μ1 σε σχεση με τα αλλα 2 (τα αλλα 2 εχουν αρκετα παρομοια φιλοσοφια, αν και το 800 ξεκιναει με απλους oscillators ενω το 8000 χρησιμοποιει ετοιμες κυματομορφες σαν πρωτη υλη).

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου