Προς το περιεχόμενο

Γιατί μόνο μουσική τεχνολογία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ανοιγοντας τη κατσαρολα ειναι σαν να ανοιγεις κασα,και το μονο που σε σωζει στη

ανατριχιαστικη μυρωδια του θανατου ειναι αν ο μαγειρας του εκοψε να βαλει κανα μπαχαρικο.

 

η γιαγια μου (πεθανε 97 ετων απο...ατυχημα και δεν αρρωστησε ουτε μια φορα στη ζωη της ενω τη γλυτωσε απο Τουρκους στη Μικρασιατικη καταστροφη και Γερμανους στην κατοχη) μου ελεγε (πολυ σοφη γυναικα):

 

"Γιοκα μου ανθρωπο που δεν τρωει το κρεας και τα γλυκα ΜΗΝ τον εμπιστευεσαι...ΕΥΚΟΛΗ ζωη εχει ζησει και δεν θα αντεξει στα δυσκολα... " ;D ;D

 

Επειδη εχω την τυχη να εχω ταξιδεψει σε ολα τα μηκη και πλατη της γης θα σου πω ενα πραγμα που εχω διαπιστωσει....οι ΜΟΝΟΙ κατ’επιλογη χορτοφαγοι στον κοσμο ειναι οι ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ ΔΥΤΙΚΟΙ....ολοι οι υπολοιποι ανθρωποι ΠΑΝΤΟΥ στον πλανητη τρωνε ΚΑΙ κρεας (οχι μονο κρεας αλλα ΚΑΙ κρεας).

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω την τυχη να εχω ταξιδεψει σε ολα τα μηκη και πλατη της γης θα σου πω ενα πραγμα που εχω διαπιστωσει....οι ΜΟΝΟΙ κατ’επιλογη χορτοφαγοι στον κοσμο ειναι οι ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ ΔΥΤΙΚΟΙ....ολοι οι υπολοιποι ανθρωποι ΠΑΝΤΟΥ στον πλανητη τρωνε ΚΑΙ κρεας (οχι μονο κρεας αλλα ΚΑΙ κρεας).

 

Ακριβώς αυτό.

 

Πάντως εμένα σήμερα με οδήγησε η διαστροφή μου στο να ξεσπάσω πάνω σε μια αθώα τσιπούρα. Είχα την επιπλέον ανωμαλία να παραγεμίσω τα σωθικά της με δεντρολίβανο και ρίγανη και ένιωθα ιδιαίτερη απόλαυση να την βλέπω να παραμορφώνεται στον φούρνο. Η μυρωδιά του (θαλασσινού) θανάτου είχε απλωθεί στο σπίτι. Δεν μπόρεσα να κρατήσω το σατανικό γέλιο (μαζί και ένα ρέψιμο απ' την σόδα).

 

Μια που το συζητάμε

Σημερα ανοιγοντας τη κατσαρολα και ελπιζοντας να δω κανενα ελαχιστα μαγειρεμενο αρακα με πατατες και καροτο

 

Αν τύχει και βρείς άγρια αγγινάρα (αν έχεις κανένα γνωστό σε κανά χωριό) δοκίμασε το με αυτά τα υλικά, πραγματικά πολύ ενδιαφέρον συνδυασμός.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως ο 60χρονος πατερας μου σηκωθηκε απο βαρια καταθλιψη απο το κρεβατι (αφου εχασε τη δουλεια του μετα απο πολλα χρονια σαν πετυχημενος-αυτοδημιουργητος ελευθερος επαγγελματιας) κανοντας γυμναστικη και τρωγοντας κυριως ωμα λαχανικα και φρουτα. Προς το παρον νιωθει περιφημα και δε νοσταλγει καθολου τα Κρητικα γλεντια οπου μασαμπουκωναν αρνια ολοκληρο το βραδυ.

Η αληθεια ειναι οτι το κρεας (ειδικα με πατατες/μαραρονια/ψωμια) ειναι δυσπεπτο και σε τοξινιαζει φουλ. Και γω οταν πειναω κρεας ζηταω! Αλλα ειναι σε μεγαλο βαθμο θεμα συνηθειας. Το σιγουρο ειναι οτι αν καποιος το περιορισει ελευθερα τη βουληση μονο καλο θα του κανει.

Να δω που αλλου θα παει αυτο το thread! Καπου σε εξωγηινους το κοβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον νιωθει περιφημα και δε νοσταλγει καθολου τα Κρητικα γλεντια οπου μασαμπουκωναν αρνια ολοκληρο το βραδυ.

 

δεν ειπαμε ρε μεγαλε να τρως καθε μερα ενα αρνι... ;D...αλλο το να μη τρως καθολου κρεας και αλλο να τρως ποτε ποτε και λιγο κρεας...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσική σκηνή από το Notting Hill :

 

 

Σε αντίθεση με τα τρελά που λέτε, η αλήθεια είναι ότι ο άνθρωπος μπορεί να ζήσει με αποκλειστικά χορτοφαγική διατροφή (και έχει καλύτερες εξετάσεις αίματος, σας διαβεβαιώνω). Το έχω κάνει εγώ για περίπου επτά χρόνια, η σύζυγός μου για ακόμη περισσότερο και η κόρη μου μέχρι το τρίτο έτος ηλικίας της.

 

Είχε γίνει και το εξής αμίμητο : μία μέρα είχα γυρίσει νωρίς από το γραφείο και βρήκα τη γιαγιά της να την κυνηγάει γύρω-γύρω στο σπίτι προσπαθώντας να την πείσει να φάει ένα μπιφτέκι. Στο νηπιαγωγείο βέβαια, το ρίξαμε στα τοστ, και άμα πείσετε παιδάκι να φάει τοστ που ΔΕΝ έχει ζαμπόν μέσα, τότε είστε για βραβείο Νομπέλ.

 

Βέβαια, όλα τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με τα τρελά που λέει ο πανοσλύδιος, η το χαζό με τις κοτσίδες στο βίντεο-κλιπ που παρέθεσα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γιαγια μου (πεθανε 97 ετων απο...ατυχημα και δεν αρρωστησε ουτε μια φορα στη ζωη της ενω τη γλυτωσε απο Τουρκους στη Μικρασιατικη καταστροφη και Γερμανους στην κατοχη) μου ελεγε (πολυ σοφη γυναικα):

 

"Γιοκα μου ανθρωπο που δεν τρωει το κρεας και τα γλυκα ΜΗΝ τον εμπιστευεσαι...ΕΥΚΟΛΗ ζωη εχει ζησει και δεν θα αντεξει στα δυσκολα... " ;D ;D

 

Επειδη εχω την τυχη να εχω ταξιδεψει σε ολα τα μηκη και πλατη της γης θα σου πω ενα πραγμα που εχω διαπιστωσει....οι ΜΟΝΟΙ κατ’επιλογη χορτοφαγοι στον κοσμο ειναι οι ΠΛΟΥΣΙΟΙ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ ΔΥΤΙΚΟΙ....ολοι οι υπολοιποι ανθρωποι ΠΑΝΤΟΥ στον πλανητη τρωνε ΚΑΙ κρεας (οχι μονο κρεας αλλα ΚΑΙ κρεας).

 

Aυτο επιβεβαιωνει την ενδομυχη πιστη μου οτι το 99% των ανθρωπων παγκοσμιως

δεν ζουν σε αρμονια με τη φυση και τον ευατο τους.Σε ευχαριστω.

 

Ειμαστε αναπνοιιστικα οντα.Δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ που να χρειαζομαστε και να μην το εχει ο αερας.Μεχρι και ζωντανα βακτηρια εχει φιλικα στο στομαχι.

 

Οι επιστημονες εξυναν το κεφαλι τους,οταν προσπαθουσαν να εξηγησουν πως καποιοι ανθρωποι ζουσαν χωρις νερο και τροφη για πολλα χρονια.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο επιβεβαιωνει την ενδομυχη πιστη μου οτι το 99% των ανθρωπων παγκοσμιως

δεν ζουν σε αρμονια με τη φυση και τον ευατο τους.Σε ευχαριστω.

 

 

να σε ρωτησω κατι αν επιτρεπεται?

 

MAMEIΣ καθολου? ;D

 

Γιατι κατι γιογκι βουντου τρασταφαριανς που ειχα γνωρισει περυσι το καλοκαιρι μου ειχαν πει οτι και το σεξ κανει κακο γιατι ετσι χανεις....πολυτιμη...κοσμικη ενεργεια (ΔEN κανω πλακα)... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο επιβεβαιωνει την ενδομυχη πιστη μου οτι το 99% των ανθρωπων παγκοσμιως

δεν ζουν σε αρμονια με τη φυση και τον ευατο τους.Σε ευχαριστω.

 

Εγώ λέω να μας πεις με ποιον δάσκαλο ή "δάσκαλο" έχεις μπλέξει, και να σταματήσεις να παριστάνεις τον Σούμπερτ της φιλοσοφίας. Αυτό είναι το έντιμο : δεν είσαι αυτός που γέννησε αυτές τις ιδέες.. κάπου τις διάβασες και τις αναπαράγεις. Μερικοί από εμάς είμαστε (ηλικιακά) αρκετά μεγάλοι ώστε να έχουμε προσωπική αντίληψη για τους δασκάλους σου. Δεν χρειαζόμαστε κατήχηση.

 

Α, και κάτι ακόμη : σχόλια για οικογενειακά στοιχεία που κάποιος αναφέρει ΔΕΝ επιτρέπονται και τιμωρούνται δια βρασμού στην κατσαρόλα. Δεν δικαιούσαι να πεις αν η γιαγιά κάποιου ζούσε σε αρμονία ή όχι, ακόμη και αν ήξερες - που δεν το ξέρεις.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου