Προς το περιεχόμενο

Γιατί μόνο μουσική τεχνολογία;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Αν δεν κάνω λάθος, ο μέσος όρος και το προσδόκιμο ζωής ανέβηκε κατά πολύ, από τα χρόνια του Ιπποκράτη...  ::) 8) ;)

 

Μ' αρέσει που το πας με επιχειρήματα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 429
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru
Ειμαστε αναπνοιιστικα οντα.Δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ που να χρειαζομαστε και να μην το εχει ο αερας.Μεχρι και ζωντανα βακτηρια εχει φιλικα στο στομαχι.

 

Οι επιστημονες εξυναν το κεφαλι τους,οταν προσπαθουσαν να εξηγησουν πως καποιοι ανθρωποι ζουσαν χωρις νερο και τροφη για πολλα χρονια.

 

νατος !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει δεν εισαι μονο γραφικος,εισαι  μαλλον και ΒΛΑΜΜΕΝΟΣ,το κακο ειναι οτι αν σε παρει κανεις στα σοβαρα,αν και τοσο ηλιθιοι δεν ειναι οι αναγνωστες αυτου του φορουμ αλλα ποτε δε ξερεις,θα γινεις και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ..... μια και αν σε παρει κανεις στα σοβαρα και οταν αρρωστησει παει στον....σαμανο...ή  στη ‘φυση‘ και οχι στο γιατρο θα δει συντομα τα ραδικια αναποδα.....

 

Επιτέλους, ευχαριστώ.

Που 'σαι trolley, εδώ ταιριάζει το I told you so ή ιδέα μου;  :)

 

Αρα σταματα τα κηρυγματα για γιατρους και αναιμιες.

 

Κήρυγμα; Τι λες ρε μεγάλε; Ούτε γιατρός είμαι ούτε έχω σχέση με κανέναν, αρα δεν έχω και κανά συμφέρον. Εχέσθη αν θα πάει ή όχι σε γιατρό, σιγά μην κάνω κήρυγμα.

Το ξαναείπα, θα φας το κεφάλι σου αλλά θα είναι πολύ αργά.

 

Πας να γίνεις και νομικός πανάθεμά σε αλλά το τι σημαίνει επιχείρημα δεν ξέρεις ούτε στο ελάχιστο.

 

Γι' αυτά εδώ απάντηση έχεις;

Δηλαδή αυτό το πόστ περίμενες. Αν δεν ήταν η γνώση για την γιαγιά του Superfunk θα είχες ακόμη αμφιβολίες.

 

Εσύ φαντάζομαι ανήκεις στο 1%. Αν ναί τι στα κομμάτια κάνεις μπροστά απ' την οθόνη ενός υπολογιστή; Δεν θα πρέπε να βρισκόσουν κάπου αλλού, να τρώς αέρα βρε αδερφέ σε κανά βουνό.

 

Μάλλον οι πρώτοι άνθρωποι που σκότωσαν ζώο για να φάνε το έκαναν γιατί δεν βρισκόντουσαν σε ισορροπία με την Φύση. Βρε τους αλήτες, αντί να τρώνε μόνο καρπούς διάλεξαν τον δρόμο της ευκολίας. Αποπροσανατολισμένα ανθρωπάκια.

 

Α και κάτι άλλο. Αν το πρόβλημά μας είναι ο μιμητισμός τότε να σε πληροφορήσω ότι το να υποστηρίζεις μπούρδες δικές σου δεν διαφέρει καθόλου απ' το να υποστηρίζεις μπούρδες σκέτο. Άσε που κι εσύ όπως ομολογείς έχεις υιοθετήσει απόψεις και σκέψεις άλλων, αρα δεν είσαι συνεπής ούτε με τον εαυτό σου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους, ευχαριστώ.

Που 'σαι trolley, εδώ ταιριάζει το I told you so ή ιδέα μου;  :)

 

Έχω κρατήσει αποστάσεις από οτιδήποτε λέει ο panoslydios, και τον έχω προκαλέσει να μας πει ποιος είναι ο δάσκαλός του. Κοινώς απορρίπτω αυτά που λέει, και το είπα με διάφορους τρόπους.

 

Όμως - όλο αυτό - το κάνω από τη θέση ενός ανθρώπου 48 ετών, που πέρασε μεγάλο χρονικό διάστημα να μελετά τέτοιες φιλοσοφίες, με σοβαρούς ανθρώπους οι οποίοι (ασφαλώς) δεν δίδασκαν τις ανοησίες που πετάει ο νεαρός φίλος μας. Επίσης, επισήμανα ότι ΤΙΠΟΤΕ δεν μπορεί να υποκαταστήσει την δυτικού τύπου ιατρική διάγνωση σε οποιοδήποτε πρόβλημα υγείας.

 

Νομίζω ότι τα παραπάνω - στο βαθμό που τα έχω επικοινωνήσει ορθά - με προστατεύουν από το "i told you so", αλλά το δέχομαι ως μομφή, όχι προς εμένα, αλλά προς οποιονδήποτε θα επεδίωκε ρηχή προσέγγιση του ζητήματος.

 

:)

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να αφήσει η διεύθυνση το θρεντ αυτό να εξελίσσεται εις την αιωνιότητα κάπου ανάμεσα στα πυρηνικά απόβλητα της Παιδικής Χαράς για ξέδωμα όσων αρέσκονται να σκοτώνουν τον χρόνο τους ταΐζοντας trolls ή nutjobs. Ή βάλτε Skype ή MSN Messenger και κλειδώστε το...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να αφήσει η διεύθυνση το θρεντ αυτό να εξελίσσεται εις την αιωνιότητα κάπου ανάμεσα στα πυρηνικά απόβλητα της Παιδικής Χαράς για ξέδωμα όσων αρέσκονται να σκοτώνουν τον χρόνο τους ταΐζοντας trolls ή nutjobs. Ή βάλτε Skype ή MSN Messenger και κλειδώστε το...

 

Συμφωνώ. Όταν έχει λεχθεί το "γιατροί δολοφόνοι" νομίζω ότι δεν χρειάζεται να πούμε τίποτε άλλο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, επισήμανα ότι ΤΙΠΟΤΕ δεν μπορεί να υποκαταστήσει την δυτικού τύπου ιατρική διάγνωση σε οποιοδήποτε πρόβλημα υγείας.

Αν και αντιλαμβάνομαι πιθανότατα πως το εννοείς, πολύ θα ήθελα να έχω κι εγώ αυτή την πεποίθηση αλλά κάπου κομπιάζω.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους, ευχαριστώ.

Που 'σαι trolley, εδώ ταιριάζει το I told you so ή ιδέα μου;  :)

 

Κήρυγμα; Τι λες ρε μεγάλε; Ούτε γιατρός είμαι ούτε έχω σχέση με κανέναν, αρα δεν έχω και κανά συμφέρον. Εχέσθη αν θα πάει ή όχι σε γιατρό, σιγά μην κάνω κήρυγμα.

Το ξαναείπα, θα φας το κεφάλι σου αλλά θα είναι πολύ αργά.

 

Πας να γίνεις και νομικός πανάθεμά σε αλλά το τι σημαίνει επιχείρημα δεν ξέρεις ούτε στο ελάχιστο.

 

Γι' αυτά εδώ απάντηση έχεις;

 

re:γιαγια superfunk δεν εκανα κανενα σχολιο.Δεν καταλαβαινω γιατι αρπαχτηκανε ετσι.

Ειπε ο superfunk οτι εχει ταξιδεψει σε ολα τα μηκη και πλατη του κοσμου.Οποτε

ειπα οτι απο οτι φαινεται οπως πιστευα το 99% των ανθρωπων οντας κρεατοφαγοι δεν ειναι σε αρμονια με τον ευατο τους και τη φυση.Η γιαγια του superfunk δεν μπορει να αποτελεσει δειγμα για τον αριθμο 99%  .

 

Oι πρωτοι ανθρωποι που εφαγαν ζωο,λογικα το εκαναν ειτε απο αναγκη?(που αν πεις οτι ο ανθρωπος ειναι αναπνοιστικο ον δεν υπηρχε τετοια αναγκη) ειτε επειδη υποβαθμιστηκαν

και την υποβαθμιση αυτη την πληρωνουμε ακομη και σημερα.

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και αντιλαμβάνομαι πιθανότατα πως το εννοείς, πολύ θα ήθελα να έχω κι εγώ αυτή την πεποίθηση αλλά κάπου κομπιάζω.......

 

H λέξη-κλειδί είναι "διάγνωση".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κρατήσει αποστάσεις από οτιδήποτε λέει ο panoslydios, και τον έχω προκαλέσει να μας πει ποιος είναι ο δάσκαλός του. Κοινώς απορρίπτω αυτά που λέει, και το είπα με διάφορους τρόπους.

 

Όμως - όλο αυτό - το κάνω από τη θέση ενός ανθρώπου 48 ετών, που πέρασε μεγάλο χρονικό διάστημα να μελετά τέτοιες φιλοσοφίες, με σοβαρούς ανθρώπους οι οποίοι (ασφαλώς) δεν δίδασκαν τις ανοησίες που πετάει ο νεαρός φίλος μας. Επίσης, επισήμανα ότι ΤΙΠΟΤΕ δεν μπορεί να υποκαταστήσει την δυτικού τύπου ιατρική διάγνωση σε οποιοδήποτε πρόβλημα υγείας.

 

Νομίζω ότι τα παραπάνω - στο βαθμό που τα έχω επικοινωνήσει ορθά - με προστατεύουν από το "i told you so", αλλά το δέχομαι ως μομφή, όχι προς εμένα, αλλά προς οποιονδήποτε θα επεδίωκε ρηχή προσέγγιση του ζητήματος.

 

:)

 

 

Ελπιζω να κανεις πλακα.

Η δυτικη ιατρικη διαγνωση παντα θα αποτελειται απο περιπλοκα ονοματα

ασθενειων που δειχνουν ακριβως την αδυναμια ή τη μη θεληση να  τα αντιμετωπισει.

 

Επισης,τα φαρμακα ειναι κατασκευασμενα απο ανθρωπους διαφορετικα δεν ειναι φαρμακα,και ετσι ο οργανισμος  εχει προβλημα να τα αναγνωρισει ως αληθινα.

Στοχευουν στο να κατευναζουν το συμπτωμα και οχι να χτυπουν την αιτια της παθησης.

 

 

 

 

Only those that want to rob you,make mystery of things.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου