Προς το περιεχόμενο

Bugera 333XL


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του noiz.

 

Ήρθε ο καιρός να αγοράσω guitar head εν τέλει, μεγάλωσα.  ;D

Η χρήση του θα είναι στις πρόβες της μπάντας, στα "εντός έδρας" live και σε όσα "εκτός έδρας" θα μπορώ να τον πάρω μαζί μου. Οπότε, δεν με ενδιαφέρουν "εντάσεις δωματίου", με ενδιαφέρει ο ενισχυτής να έχει καλό ήχο.

 

Ο προσανατολισμός μου είναι modern και, από ο,τι έχω δει online, ο ενισχυτής αυτός με καλύπτει. 3 κανάλια, ζεστό drive, low end switch (που σε πολλούς ενισχυτές λείπει).

 

Θέλω τις γνώμες των συνφορουμιτών που τον έχουν στην κατοχή τους. Θα ήθελα να τον άκουγα κιόλας, αν κάποιος θα είχε την διάθεση να κάνει την καλή.  ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με τον όρο Modern, εννοώ μοντέρνο προσανατολισμό.

Δεν μου κάνει π.χ. το drive ενός Vox ή ενός Fender.

Τώρα παίζω με έναν TSL100, απλά δεν έχει καθόλου Low End (είναι Marshall). Και το drive του είναι επίσης Marshall.  ;D

 

Έψαξα στην αναζήτηση, τα θέματα ήταν πολύ γενικά ή αναφερόμενα στον 6260, ο οποίος δεν με ενδιαφέρει.

 

Περισσότερο ήθελα να δω απόψεις από κάποιον που έχει τον ενισχυτή και ενδεχομένως να βρεθούμε (αν είναι Αθήνα) να τον ακούσω κιόλας.

 

Το budget μου κυμαίνεται εκεί, περί τα 500 Ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω εγω. Δεν εχω βρει κατι που να μην μπορει να παιξει. Αν καταλαβα καλα εχεις καταληξει στην κεφαλη, τι ψαχνεις ακριβως; Το μονο αρνητικο οτι μου χαλασε μια φορα, καλα να'ναι η εγγυηση.

 

Υπαρχει και αυτη η επιλογη(πιθανοτατα η μονη αλλη εκτος bugera): http://www.thomann.de/gb/jet_city_amplification_100hdm.htm?sid=cbbfe721e032254efdfe1b0a63dcfee0

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ αυτή την κεφαλή και θέλω να την δώσω άμα σε ενδιαφέρει (θα μπεί και αγγελία φυσικά). Εγώ προσωπικά έπαθα πλάκα με τους bugera όταν αγόρασα έναν V22 κι έτσι σκέφτηκα να αγοράσω και τον 333 αλλά ήθελα κάτι πιο κοντά σε Mesa οπότε θέλω να τον δώσω και να πάρω έναν Mesa...

 

Είναι πολύ καλός all around ενισχυτής με τα καθαρά του να είναι ΠΟΛΥ καθαρά (λίγο αρνητικό για το γούστο μου) και το Crunch και lead να έχουν αρκετό gain για τους μεταλάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω παίξει με 333xl .

 

...και το Crunch και lead να έχουν αρκετό gain για τους μεταλάδες.

 

 

όντως ισχύει και να πω την αμαρτία μου στα δικά μου αυτιά (ναι υπερβολή) πιο πολύ για VOX μου πάει ο ήχος.

Αμερικανιά δεν είναι σίγουρα. Μάρσαλ όχι, δεν δαγκώνει τόσο.

 

Τα low & high input υποθέτω ότι κάνουν ότι λένε και το noisegate δουλεύει αξιοπρεπώς. Οπότε μια χαρά ενισχυτής. Και 650 ευρά να τον πούλαγαν θα τα άξιζε τα λεφτά του πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου