Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως...ολα ο SF πλην της τζαζοκιθαρας στο τελευταιο ρεφραιν που την επαιζει ο Stavros... :)

 

τα ντραμς τα εχω παιξει εγω σε pads τριγκαρωντας τα Superior Drums (ενα φοβερο σετ Ludwig του 1962 με 26αρα κασα και 5αρι ταμπουρο Rogers Dynasonic που ειναι το καλυτερο sampled  σετ που εχω ακουσει στη ζωη μου....και εχω ακουσει....εκατονταδες...) φυσικα εχουν ολα επεξεργαστει...βαρυτατα με eq & comp (καποιες συνηθειες δεν κοβονται... ;D)

 

oι κιθαρες ειναι μια Fender Mustang του 1966 στα καθαρα & μια thinline tele δικης μου συναρμολογησης στα βρωμικα & εχουν γραφτει με εναν Tweed Deluxe μικροφωνισμενο με ενα RHODE NT1 και ενα Senheiser E906 πλαϊ,πλαϊ μονο με close miking.τα πεταλακια ειναι ενα EH Memory Boy Delay,ενα Joyo Vintage od &ενα BBE Mind Bender Vibrato

 

Ωραία! Ευχαριστώ για την απάντηση. Ποιος tweed dlx. είναι? Kάποιος μπουτίκ που είχες πει παλιότερα (Cornell, Victoria ή κάτι τέτοιο)? Και με στοκ μεγάφωνο?

 

Γιατί "δυστυχώς όλα"? Μια χαρά μου ακούγονται. Δεν άκουσα κανένα λαθάκι, και από όσο θυμάμαι αφού είστε κι οι τρεις "ψείρες", λογικά δεν θα υπάρχει και κανένα. Τα ντραμς μάλιστα είναι τόσο ακριβή που ίσως να έχει πέσει και μολυβάκι midi! (όχι ότι είναι "κακό" ή ότι έχει οποιαδήποτε σημασία, just a geeky detail).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κατά τα άλλα, στο video ο Lakis έχει υποπέσει σε θανάσιμα παραπτώματα όπως π.χ. η κυρία που βγαίνει από την πισίνα ξυπόλυτη. Έλεος Lakis, μια γόβα, ένα βατραχοπέδιλο, crocks, κάτι τέλος πάντων.

 

Θα έκανε μπάνιο μέσα στην πισίνα με γόβες? ;D Ή θα κυνηγούσε ροφούς με βατραχοπέδιλο και ψαροντούφεκο?  :D (καλά, τα crocks όσο περισσότερο απομακρύνονται από τους χώρους πρακτικής χρησιμότητάς τους όπως κήπους και νοσοκομεία, τόσο μεγαλώνουν οι ήδη επικές διαστάσεις βδελυγματικού εγκλήματος απέναντι στην ανθρώπινη αισθητική)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα έκανε μπάνιο μέσα στην πισίνα με γόβες? ;D Ή θα κυνηγούσε ροφούς με βατραχοπέδιλο και ψαροντούφεκο?  :D (καλά, τα crocks όσο περισσότερο απομακρύνονται από τους χώρους πρακτικής χρησιμότητάς τους όπως κήπους και νοσοκομεία, τόσο μεγαλώνουν οι ήδη επικές διαστάσεις βδελυγματικού εγκλήματος απέναντι στην ανθρώπινη αισθητική)

 

Εδώ λέμε έχει σκάλα και αυτή σκαρφαλώνει από το πεζούλι σαν τη γάτα. Η γόβα θα χάλαγε το "σενάριο"?

Έχω κυκλοφορήσει με crocks και κάλτσα. Κανείς δεν τόλμησε να πει κουβέντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κυκλοφορήσει με crocks και κάλτσα. Κανείς δεν τόλμησε να πει κουβέντα.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αν έχεις μπει και με γόβα σε πισίνα ......

 

........ προσκυνώ. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος tweed dlx. είναι? Kάποιος μπουτίκ που είχες πει παλιότερα (Cornell, Victoria ή κάτι τέτοιο)? Και με στοκ μεγάφωνο?

 

Eιναι μια πολυ ωραια ptp  εκδοση με μεγαλυτερα τροφοδοτικα που παιρνει και 6L6 ,εγω παντως τον εχω με 6V6,τον ειχα παρει απο τον Argytar...υποπτευομαι οτι ειναι απο weber kit αλλα δεν ειμαι και σιγουρος ,φοραει ενα Tone Tubby 40w ceramic.

 

Γιατί "δυστυχώς όλα"? Μια χαρά μου ακούγονται

 

ε οπως και  να το κανουμε αλλο πραγμα ειναι να παιζει κανονικη μπαντα,ισως βεβαια και φταιει το γεγονος οτι τοσα χρονια τα τραγουδια μου τα επαιζε μπαντα και οχι ο ανθρωπος ορχηστρα... ;D  

 

Τα ντραμς μάλιστα είναι τόσο ακριβή που ίσως να έχει πέσει και μολυβάκι midi

 

απλα τα εχω κανει quantize αλλα και εχω λουπαρει τα περισσοτερα σημεια...δεν ειμαι και σπουδαιος ντραμμερ αλλωστε... :)

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αν έχεις μπει και με γόβα σε πισίνα ......

 

........ προσκυνώ. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Εμείς που έχουμε διατελέσει "ωραίοι" έχουμε έναν αέρα να κάνουμε ό,τι θέλουμε - κι ας μην είμαστε σε συλλόγους κλπ.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λέμε έχει σκάλα και αυτή σκαρφαλώνει από το πεζούλι σαν τη γάτα. Η γόβα θα χάλαγε το "σενάριο"?

Έχω κυκλοφορήσει με crocks και κάλτσα. Κανείς δεν τόλμησε να πει κουβέντα.

 

Μάλλον θα υπήρχε ένας όχι ιδιαίτερα καλά κρυμμένος φόβος ότι θα τους έκοβες σε κανένα μάθημα ή θα τους έριχνες κανένα σφαλιαρίδιον... ;D  Η γόβα καλή εκτός πισίνας σε κανένα pool party, αλλά εντός πισίνας είναι τουλάχιστον faux pas.

 

@SF: To Tone Tubby ceramic 40 ακούγεται ωραίο στα κλιψ του σάιτ του, αλλά με λίγα βατ και ακριβούλι... ποιος ενισχυτής θα ήταν αντίστοιχος με αυτόν που χρησιμοποίησες? Αυτός του Weber kit? Έχω διαβάσει πολύ θετικά τεστ για αυτόν σε παλιά περιοδικά.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως η ρεαλιστικότητα του πράγματος θα εξασφαλιζόταν αν η καλλίπυγος δεσποινίς έξέρχετο της πισίνος φορώντας γαλότσες._

 

Τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε στην πορεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως η ρεαλιστικότητα του πράγματος θα εξασφαλιζόταν αν η καλλίπυγος δεσποινίς έξέρχετο της πισίνος φορώντας γαλότσες.

Βρε συ μπας και μπέρδεψες την πισίνα με τον ορυζώνα? ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ενισχυτής θα ήταν αντίστοιχος με αυτόν που χρησιμοποίησες?

 

ο κλασσικος Fender tweed deluxe (5e3) 12W,o δικος μου εχει το 5Y3GT rectifier,12AY7 προενισχυτικες και 6V6 (ολες NOS RCA Blackplates) ναι το βασικο κιτ του Weber ειναι μια χαρα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου