Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγούδι το βρήκα καλό για την ποπ εικόνα που επικρατεί στην Ελλάδα.

Εγώ προσωπικά, ακόμα και με το ποπ καπέλλο μου, θα το προσπερνούσα.

 

Μουσικά, με ξένισε λίγο ο alternative ήχος της παραγωγής - αλλά ίσως να προσθέτει γοητεία για άλλους - και νομίζω ότι θα ήταν καλό να ήταν κανα δύο τόνους πιο πάνω επειδή ο Σταύρος ακούγεται λίγο ασταθής στα χαμηλά. Ή ίσως, θα έπρεπε να ηχογραφηθεί με άλλο τρόπο.

 

Το βίντεο δεν μου άρεσε. Το κόνσεπτ με τις πλάτες αν και ενδιαφέρον σαν σκέψη, ήταν εκτελεσμένο σαν να δημιουργήθηκε από κομμάτια που έμειναν έξω από το μοντάζ αλλων βίντεο. Θα προτιμούσα ίσως ένα βίντεο εμπνευσμένο από αυτή τη σειρά φώτος http://twistedsifter.com/2013/03/girlfriend-leads-photographer-around-the-world/ (όχι βέβαια ανά τον κόσμο - θα έβγαινε λίγο ακριβό.)

 

Αυτό που για μένα ήταν ξενέρωμα ήταν να ακούω τον growling Σταύρο να τραγουδάει ένα τέτοιο κομμάτι με κανονική φωνή και να συνειδητοποιώ (όχι πως δεν το ήξερα αλλά τώρα με χάλασε) ότι η ροκ φωνή του είναι "fake" (σε εισαγωγικά επειδή ακούγεται λίγο βαρύ αλλά δεν το εννοώ έτσι).

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να γινει ενα ξεξαθαρισμα απο τον συλλογο των Ζιγκολο στην Ελλαδα ρε παιδια. ;D

ΠΧ. ορισμενοι εχουν ξεπερασει το οριο ηλικιας και εξακολουθουν να εργαζονται στο αντικειμενο.!!!'Αλλοι κουβαλανε μαζι τους μπουκαλες οξυγονου ,ψυγειακι με φαρμακα πρωτης αναγκης ...λες και πανε εκδρομη ενα πραγμα.

Αντε ορισμενοι να βγουνε στη συνταξη να παρουν σειρα οι νεοι. ::) ::)

Το καταστατικο του συλλογου λελει αυστηρα μεχρι 45 ετων ..απο εκει και περα ειστε παρανομοι και επικινδυνοι για τους εαυτους σας !!! 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yes they are!!!Is cold there Nestoras (far away from home !!) Ελληνικα τωρα μολις ελαβα mail απο τον προεδρο του συλλογου για να οργανωσουμε ενα reunion party οσων εχουν απομεινει στο επαγγελμα αν και ξεδοντιασμενοι καμμια μαλακη μπριζολα μπορουν μα δαγκωσουν πιστευω!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι το γνωστό: "winners, they come and go. Legends they are forever."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καπως ετσι προεδρε !!!Ωχ ΣΕ ΑΠΟΚΑΛΥΨΑ!!!!

 

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου