Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο ρε αδερφέ  ???

 

Για σκέψου λίγο τι λέει αυτό γι 'σένα και άσε τι είμαι εγώ.

 

Άλλοι ευλογούν τα γένια τους και άλλοι ψάχνουν να βρούν ντέ και καλά λάθος εκεί που δεν υπάρχει :-X

 

Αλήθεια; Σ' ευχαριστώ που με ενημέρωσες, δεν το ξερα.

 

Πρέπει όλοι ντε και καλά να συμφωνούμε, έτσι; Αν ο άλλος διαφωνεί κάτι δεν πάει καλά με την πάρτυ του.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για σκέψου λίγο τι λέει αυτό γι 'σένα και άσε τι είμαι εγώ.

 

Αλήθεια; Σ' ευχαριστώ που με ενημέρωσες, δεν το ξερα.

 

Πρέπει όλοι ντε και καλά να συμφωνούμε, έτσι; Αν ο άλλος διαφωνεί κάτι δεν πάει καλά με την πάρτυ του.

 

1ον. Μετά απο σκέψη που με ανάγκασες να κάνω έφτασα στο εξής. Υπάρχουν αυτοί που τους αγγίζει η μουσική και αυτοί που δεν.

2ον. Δεν είναι θέμα διαφωνίας προφανώς δε με κατάλαβες. Φυσικά και μπορεί να μη σου αρέσει. Απλά όταν πας να αποδώσεις τα θετικά σχόλια προς το κομμάτι το οποίο είναι μουσικά άψογο σε ευλογία γένιων τότε νομίζω πως κατι δε πάει καλά με τη πάρτυ σου. 

 

Τέλος πάντων δεν αξίζει τέτοια κουβέντα στο πόστ γιατί θα πάει τρένο και θα καταλήξουμε να τρωγόμεθα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους το ειδα κι εγω...Ημουν εκτος συνορων γιατι ψαχνω ακρες για καριερα στο εξωτερικο με ελληνικο στιχο... :P ;D

 

Στην αρχη με ξενισε το βιντεο αλλα μετα τη δευτερη ματια σκεφτηκα περισσοτερο και γεννηθηκαν πραγματα... ;)

Αγαπημενα πλανα αυτα με τον εναν εκ των πρωταγωνιστων με το καπελο που κοιταει απο το παραθυρο την πρασιναδα και καποια να υπαρχει διακριτικα.

 

Θεωρω οτι η κοπελα στην πισινα επρεπε οπωσδηποτε να φοραει ολοσωμο μαγιο αλλα οπως ο Superfunk πηγε πασο στην -ισως-πιο ροκ ερμηνεια μου,παω πασο στη ματια του σκηνοθετη. :-*

Το βιντεο μου αρεσε.

 

Το κομματι ειναι χιτ απο αυτα που δεν λες ''Κοιτα ρε τι εγινε επιτυχια,τι ακουει ο κοσμος...''

Αν το τραγουδουσε μια ωραια κοπελα με αισθησιακη φωνη και καποιοι το ηθελαν,την αλλη Παρασκευη επαιζε σ ολα τα ραδιοφωνα της χωρας και θα αρεσε στον ''κοσμο''.

 

Ας μου επιτραπει να ισχυριστω οτι εδω στο νοιζ δεν ειμαστε ''ο κοσμος'' χωρις αυτο να σημαινει οτι ειμαστε στην ''κοσμαρα'' μας.

Αυτο εχει τα θετικα του αλλα και τα αρνητικα του,αναλογα με την ματια που ειμαστε ικανοι να υιοθετησουμε... :)

 

Ευχαριστω τον Superfunk* που μου εμπιστευτηκε ενα δημιουργημα του(ο καθε δημιουργος καταλαβαινει τι αξια εχει το να εμπιστευεσαι καποιον να συμμετασχει στην ολοκληρωση) και ειμαι πολυ χαρουμενος που εχω γνωρισει το Λακη τον Καλλιανιδη που ειναι μαμω τα ατομα! :-*

 

Θα μπορουσα να γραψω ενα σεντονι γιατι προκυπτουν ενδιαφεροντα θεματα απο τα σχολια ολων αλλα τα σεντονια κουραζουν...

Καταλαβαινω τις σκεψεις του φιλτατου octapus (γελασα πολυ με τη λαχαναγορα  ;D ;D,εκει ανηκουμε αγορι μου,δεν φευγει αυτη η ψωρα ! ;)) αλλα για να καταλαβω ακομα καλυτερα,θα ηθελα να μου πει τι του αρεσει απο τραγουδια με ελληνικο στιχο. :)

 

Eυχαριστω με τη σειρα μου οσους μπηκαν στον κοπο να σχολιασουν! :)

 

*Θα ηθελα να μην υπαρxει καθολου το χαμοντ.Πουθενα.Μονο κιθαρες.Θα ανεπνεε πιο πολυ. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως σε τραβαει να το ξανακούσεις, το περασα εχθες στο mp3 του αυτοκινητου και το ακουσαμε πηγαινοντας για μπανιο 5-6 φορες, ειναι ταξιδιάρικο, χαλαρώνει και μάλλον επειδή στα πρώτα μετρα σε βάζει σε κλίμα  πυξ-λαξ, άρεσε πολύ στα κορίτσια.

 

  Είναι έτοιμο για κατανάλωση lol

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα προσθέσω την γνώμη μου ερχόμενος κατευθείαν από το βίντεο του 1ου ποστ χωρίς να διαβάσω το king size θρεντ παιδιά - σόρι. Ίσως είναι καλύτερα γιατί έτσι θα ξέρετε πως δεν έχω επηρεαστεί από την γνώμη κανενός άλλου (που αυτό ούτως ή άλλως θα συνέβαινε).

 

Μπράβο! Το κομμάτι είναι εξαιρετικό. Μουσική και στίχοι ωραίοι και απλοί, λιτοί και περιεκτικοί, χωρίς λεκτικούς ακροβατισμούς ή trendy φτήνιες, right to the point για ένα φρέσκο, δροσερό κομμάτι που θα έπρεπε να πάει ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ σε ανελέητο airplay και να σας φέρει ευρύτερη αναγνώριση. Η παραγωγή ωραία, ισορροπημένη, γυαλισμένη και δομημένη όπως πρέπει για να προωθήσει το στυλ του τραγουδιού. Η φωνή του ταιριάζει πολύ και έχει ωραία ερμηνεία, ατάκα και χρώμα.

 

Weakest link: το βίντεο. Φτωχό, μάλλον ανούσιο και βαρετό...

 

Ποιοι έπαιξαν τις κιθάρες, το μπάσο και τα ντραμς? Όλα ο SF? Τα ντραμς ήταν φυσικά ή από software (και ποιο)? Και καμιά λεπτομέρεια για το σετάπ της κιθάρας και της ηχογράφησης?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον Octapus ότι το συγκεκριμένο ευάερο ευήλιο ευάκουστο είναι και ολίγον αδιάφορο.

Θα συμφωνήσω και με τον sf στα περί ελλήνων και γλώσσας αλλά με μια υποσημείωση. Το ιδανικό θα ήταν να γνωρίζαμε καλά πολλές πολλές ξένες γλώσσες. Η επιλογή της γλώσσας του στίχου ή τα ηχοχρώματά της (θα έλεγε ο panoslydios) πολλές φορές υπαγορεύουν και έναν ξεχωριστό μουσικό δρόμο εκπλήσσοντάς μας ευχάριστα. Σαν αυγά Kinder.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την αίσθηση ότι σε δαύτο το φόρουμ ευλογάμε λίγο τα γένια μας. Θέλω να ρωτήσω τους αξιότιμους κυρίους στην συζήτηση τούτη αν άκουγαν το συγκεκριμένο τραγούδι χωρίς να γνωρίζουν ποιός το έγραψε/τραγούδησε/ηχογράφησε/whatever τι γνώμη θα είχαν;

Νομίζω ότι θα το προσπερνούσατε.

Στα δικά μου αυτιά (τα οποία ομολογουμένως είναι αρνητικά προκατειλημμένα για τέτοιου είδους άσματα) ακούγεται εντελώς αδιάφορο.

 

Όταν συμβαίνει,συμβαίνει.

Κι όμως,συμφωνώ με τούτον τον I love to hate τύπο!Εκτός από την παρένθεση...

Πέραν της σωστής,σωστότατης απόδοσης του τραγουδιού,ουδέν.Περίμενα σαφώς διαφορετικό αποτέλεσμα διαβάζοντας τους συντελεστές της δουλειάς(more mainstream than i can handle,SF).

Και προσυπογράφω το ότι το κύρος κάποιων μελών προδιαθέτει θετικά σε μία κριτική.Λογικό και αναμενόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ώρα για λίγο tough love  ;D :-*

Έχω την αίσθηση ότι σε δαύτο το φόρουμ ευλογάμε λίγο τα γένια μας. Θέλω να ρωτήσω τους αξιότιμους κυρίους στην συζήτηση τούτη αν άκουγαν το συγκεκριμένο τραγούδι χωρίς να γνωρίζουν ποιός το έγραψε/τραγούδησε/ηχογράφησε/whatever τι γνώμη θα είχαν;

Νομίζω ότι θα το προσπερνούσατε.

Στα δικά μου αυτιά (τα οποία ομολογουμένως είναι αρνητικά προκατειλημμένα για τέτοιου είδους άσματα) ακούγεται εντελώς αδιάφορο.

 

Λοιπόν, κάτω τα χέρια απ' τον freerock, θα μου τον κάνετε φλώρο τον άνθρωπο.  ;D Συνέχισε εσύ παλικάρι μου με τις αμερικανόροκιες σου και τα φωνητικά τσιγάρο/βρογχίτιδα/20 χρόνια λαχαναγορίτης κι άσε αυτούς τους κακοί ανθρώποι να κάνουν τα δικά τους.  ;D Άκου εκεί ελληνικός στίχος, μπρρρρ....  ;D

 

Αυτά από 'μένα.

 

Υ.Γ. LK, πολύ πλάτη βρε παιδί μου, σαν ορθοπεδικός ένιωσα.  ;D

Δεν μπορω να προσθεσω κατι σε αυτα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν εκτος συνορων γιατι ψαχνω ακρες για καριερα στο εξωτερικο με ελληνικο στιχο... :P ;D

Sólo para unos pocos días la familia. ;D ;D ;D ;D

Welcome back. :D

 

Θα ηθελα να μην υπαρxει καθολου το χαμοντ.Πουθενα.

Κι εγώ το ίδιο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως αμα το ακουγα χωρίς να ξερω ποιος το εφτιαξε, δεν θα εγραφα κατι διαφορετικό.

Προσεγμένο είναι, αρτιο είναι, στο κλίμα του στύλ είναι, λαθη δεν έχει, το ακουω ευχάριστα.

 

Α? του Superfunk ειναι? ..... τι βλακεία θεέ μου lol

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου