Προς το περιεχόμενο

''Δώσε μου αγάπη για λίγο'' Superfunk, Freerock, LK.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οι τρεις είστε υπέροχοι!!!  8)

 

Το κομμάτι είναι πολύ ωραίο. Η μουσική είναι trademark του Νίκου (SF), θα το καταλάβαινα από την εισαγωγή και μόνο και το βίντεο πολύ ψαγμένο όπως και άλλα που έχω δει από τον Λάκη.

 

Αυτό που δεν θα καταλάβαινα εύκολα είναι ο τραγουδιστής. Δεν είχα ακούσει ποτέ τον Σταύρο να τραγουδάει έτσι (χωρίς βραχνάδα  ;)). Παρ' όλα αυτά ήταν και πάλι πολύ ωραία η φωνή.

 

Μπράβο σε όλους!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 156
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

πάντως αν το άκουγα και δεν ήξερα ποιος τραγουδάει, δεν θα αναγνώριζα τον Σταύρακα

Η φωνή δεν ακούγεται σαν του Σταύρου (πολυ λίγη βραχνάδα)

Δεν είχα ακούσει ποτέ τον Σταύρο να τραγουδάει έτσι (χωρίς βραχνάδα  ;)).

Αυτό το ξεχάσατε? ;) 8)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199841.0

 

Είναι και πρόσφατο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ξεχάσατε? ;) 8)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199841.0

 

Είναι και πρόσφατο.

Δεν το ξέχασα. Απλά πιστεύω ότι είναι πιο χαρακτηριστική η φωνή του Σταύρου στο " Ένα παιδί " απ' ότι στο παρόν άσμα.  ;)

Μάλλον μου έμειναν περισσότερο τα φωνητικά στο ρεφραίν που "αγριεύει" η φωνή του.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You are LucKy.

Do you mean LucKy LucK? :D

 

Άλλος για Μάλμε τράβηξε πήγε

κι άλλος για Βαρκελώνη

κι άλλος Αθήνα έμεινε

κι από την ζέστη λιώνει.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο κι από μένα για όλη την παραγωγή παίδες!

Όμορφη μελωδία και ερμηνεία. Ελαφρώς με ξένισε στο ρεφραίν η "βρωμιά" της κιθάρας, λίγο θαμπή,... κατιτίς :( Είχε εκεί κάποιο εφέ-φίλτρο (flanger) ξέρω γω? (Δυστυχώς από λάπτοπ το άκουσα)

Πάντως συνολικά πολύ καλό, κι όπως είπαν και άλλοι, άνετα θα στεκόταν σαν ραδιο-χιτ.

Το οβίδεο πολύ άποψη λέμε...  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ευχαριστούμε που μας εμπνέεται με τις δουλειές σας χρόνια τώρα  ;D

Πολύ όμορφη συνεργασία σε ένα πολύ καλό κομμάτι που το αγάπησα μονομιάς!

Παρατηρήσεις ΒΑΣΙΚΕΣ! Που μπορούμε να το αποκτήσουμε το κομμάτι? Soundcloud itunes κάτι?

Και! Ήθελα να σας δω μέσα στο κλίπ να έχετε αν όχι ρόλους απαραίτητα να παίζετε έστω τα όργανά σας σε μερικές σκηνές(ναι το διαβάζω και ακούγεται περίεργο αλλά είναι που έχω πονηρό μυαλό).

Μπράβο και πάλι! Καλή επιτυχία στο κομμάτι!  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@Ampelofilosofos Σε ευχαριστούμε πολύ!!!

@ Nίκος Vegetarian

 

Νικ, να είσαι καλά!

Πρακτικά αδύνατον να έπαιζαν ο SF και ο Freerocks στο οβίδεον διότι απουσιάζουν στα εξωτερικά.

 

Εγώ είχα στο μυαλό να το κάνω κατά το Σεπτέμβριο, αλλά έτυχε (?) να έχω την κάμερα μαζί μου σε ένα mini ταξιδάκι, και αποφάσισα να το "τελειώσω" overnight.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορούμε να το αποκτήσουμε το κομμάτι? Soundcloud itunes κάτι?

 

αφου σου αρεσε τοσο check your email.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα στον ύπνο μου είδα ότι σε ένα ωδείο τζάμαραν ο SF με τον freerock και πήγα και τους έδωσα συγχαρητήρια για το κομμάτι αυτό! Έχω σοκαριστεί που είδα τέτοιο όνειρο.  :o :o :o

 

Back to reality, πολύ ωραίο τραγούδι, το οποίο εάν το τραγουδούσε κάποια γυναίκα αοιδός μπορεί να γίνονταν επιτυχία. Από την άλλη ο κύριος Σταύρος έχει ένα φοβερό χαρακτήρα στη φωνή του που παρόλο μας συνήθησε στα southern-rock κομμάτια του, δουλεύει εξίσου καλά και στο pop πεδίο.

 

Για το video-clip έχω την ίδια ένσταση με τον δημιουργό του:

Υ.Γ.

Είχα περιορισμούς καλλιτεχνικούς όμως...ο ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΑΣ μου είπε να ΜΗΝ βάλω πολλές γυναίκες γιατί ΔΕΝ είναι.....POISON. :P :P ;D ;D ;D

 

Τέλος ένα μπράβο στον συνθέτη-στιχουργό του τραγουδιού, κύριο Νίκο, για τη ωραία του ιδέα και υλοποίηση.

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου