Προς το περιεχόμενο

Ζείτε εντός ή εκτός Ελλάδας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

αλλα Μαραθωνας δεν ειναι (και δεν εχει και κοψιδια... ;D)

έτσι λένε και οι κουλτουριάρηδες Γερμανοί που έρχονται σε μας ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

 

1.οι πολυ πιο χαλαροι,χαμογελαστοι  και ευγενικοι ανθρωποι που δεν ασχολουνται μονο με τα ΛΕΦΤΑ,στην Αθηνα ολοι ,και μαζι και εγω,τρεχουν σαν τρελλοι για ενα κομματι ψωμι και τα λεφτα ειναι στη πρωτη γραμμη ολων των συζητησεων

 

2.το ΠΡΑΣΙΝΟ,μια πολη που το 80% ειναι παρκα ,ποταμια και δαση οπως το Βερολινο ειναι πολυ δυσκολο να μη σου λειπει.

 

3.Οι εξαιρετικες δημοσιες συγκοινωνιες,στο Βερολινο απλα δεν χρειαζεσαι αυτοκινητο.

 

4.το ΦΑΓΗΤΟ,στο Βερολινο εχεις στη διαθεση σου μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ γκαμα κουζινων,απο Γερμανικη και Εβραϊκη μεχρι Ελληνικη και Ταϋλανδεζικη σε πολυ φτηνες τιμες και εξαιρετικη ποιοτητα,στην Ελλαδα το φαϊ να και πολλες φορες εξαιρετικο ειναι ολο «μια απο τα ιδια»

 

5.Η ΜΠΥΡΑ..εκει απλα το Βερολινο δεν παιζεται

 

 

 

 

 

 

Δεδομενου οτι πλεον εχω παιδι πιστευω οτι η υπευθυνη κινηση απο μερους μου θα ηταν να μεγαλωσει σε μια χωρα που θα εχει καποιο εργασιακο μελλον αλλα και μεγαλυτερη ασφαλεια και παροχες απο το κρατος καθως και δραματικα καλυτερη ποιοτητα ζωης, παιδεια και υγεια.....οποτε η επιστροφη στο Βερολινο μου μοιαζει μονοδρομος..

 

Ιδωμεν.....

 

 

Δε μπορω να συμφωνησω περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομενου οτι πλεον εχω παιδι πιστευω οτι η υπευθυνη κινηση απο μερους μου θα ηταν να μεγαλωσει σε μια χωρα που θα εχει καποιο εργασιακο μελλον

Ποιός είπε ότι δεν έχουμε εργασιακό μέλλον?

http://www.dou.gr/article.php?a=6659547

Aπλά δεν είναι για άσχημους και μαυριδερούς σαν εσένα ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα,μου δινεις ελπιδες μια και ο γιος μου ειναι ΚΟΥΚΛΟΣ!!... ;D

 

Δοξα τω θεω...αν παρ'ελπιδα κολλησει εδω εχει και μια εναλλακτικη το παιδι... ;D :P

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μένα συμβαίνει ένα περίεργο πράμα βρε παιδί μου.

 

Άμα υπάρχουν φίλοι, αγαπημένη/ος, δουλειά, οικογένεια, πράσινο, καθαρός αέρας, καλός καιρός, συγκοινωνίες, πρόσβαση σε υγειονομικές υπηρεσίες αλλά και σε βουνό που μπορείς να περπατήσεις και σε θάλασσα που μπορείς να κολυμπήσεις, επικρατεί τάξη (την ησυχία εκεί που μένω τη θεωρώ δεδομένη), υπάρχει διασκέδαση (mainstream και εναλλακτική) αλλά και ασφάλεια όπως και ιστορία και πολιτισμός, όπου και να ναι αυτό, το νοιώθω σαν το σπίτι μου.

 

Ίσως γιατί είμαι γενικώς εύκολος και ξεμπουκωμένος (πλέον) άνθρωπος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μένα συμβαίνει ένα περίεργο πράμα βρε παιδί μου.

 

Άμα υπάρχουν φίλοι, αγαπημένη/ος, δουλειά, οικογένεια, πράσινο, καθαρός αέρας, καλός καιρός, συγκοινωνίες, πρόσβαση σε υγειονομικές υπηρεσίες αλλά και σε βουνό που μπορείς να περπατήσεις και σε θάλασσα που μπορείς να κολυμπήσεις, επικρατεί τάξη (την ησυχία εκεί που μένω τη θεωρώ δεδομένη), υπάρχει διασκέδαση (mainstream και εναλλακτική) αλλά και ασφάλεια όπως και ιστορία και πολιτισμός, όπου και να ναι αυτό, το νοιώθω σαν το σπίτι μου.

 

 

 

Ε πως να γινει ολο αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΦ

 

Αν οδηγούσες, σίγουρα θα σου έλειπε και η ευγένεια των γερμανών οδηγών, σε σύγκριση με τον απίστευτο "ετσιγουσταρισμό"  των ελλήνων, καθρέφτη της ελληνικής αγένειας, ασυδοσίας και γενικότερης καφρίλας.

 

Σκέφτομαι επίσης όλους εκείνους τους Αθηναίους που βλέπουν με τρόμο την προοπτική να φύγουν από το σπίτι τους με το ΙΧ και να πάνε σε φιλικό σπίτι ή π.χ. ταβέρνα, αφού ξέρουν πως είτε εκεί που θα πάνε, είτε στην επιστροφή σπίτι τους, είτε και στα δύο, απλά δεν θα βρίσκουν να παρκάρουν...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε να δω αν τα εχω αυτα στην Αθηνα.. ;D

 

Άμα υπάρχουν φίλοι, αγαπημένη/ος, δουλειά, οικογένεια,

 

check ;D...φυσικα το τριτο (δουλεια) θα ειναι σε λιγο ενα απιαστο ονειρο για ολους (πλην των ΔΥ φυσικα)

 

πράσινο,

 

μονο εκει που μενω,10 μετρα πιο περα αρχιζει το χαος και η ασχημια

 

 

καθαρός αέρας,

 

δεν εχουμε τετοιο πραγμα στην Αθηνα,πως το εχεις εσυ δεν ξερω.. ;D

 

 

καλός καιρός,

 

check

 

συγκοινωνίες, πρόσβαση σε υγειονομικές υπηρεσίες

 

δεν εχουμε τετοιο πραγμα στην Αθηνα,πως το εχεις εσυ δεν ξερω.. ;D

 

 

αλλά και σε βουνό που μπορείς να περπατήσεις και σε θάλασσα που μπορείς να κολυμπήσεις
,

 

θαλασσα εχουμε,βουνο επισης (το Βερολινο δεν εχει βουνα... ;D εχει ομως ποταμια και προασινο)

 

επικρατεί τάξη (την ησυχία εκεί που μένω τη θεωρώ δεδομένη), υπάρχει διασκέδαση (mainstream και εναλλακτική) αλλά και ασφάλεια όπως και ιστορία και πολιτισμός,

 

που τα βρίσκεις ολα αυτα στην Αθηνα ρε Αρχηγε? γιατι εγω οσο και να ψαξω δεν μπορω να τα βρω..ειδικα την...ταξη,ασφαλεια και την ησυχια.....πολιτισμο ειχαμε οντως πριν απο ...2000 χρονια ,ιστορια ΠΑΝΤΟΥ υπαρχει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά...μόνο στο Βερολίνο γίνεται!!!!! ;D ;D

To Βερολίνο δεν το συμπεριλαμβάνω καθότι είναι το απόλυτο μέτρο σύγκρισης.

Περισσότερο Ιδέα παρά πόλη.

 

Μιλάμε για τις υπόλοιπες, μη απόλυτα ιδανικές περιπτώσεις που μπορεί να σου τύχουν, όπως αυτές που ανέφερα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου