Προς το περιεχόμενο

Ζείτε εντός ή εκτός Ελλάδας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

5.Η ΜΠΥΡΑ..εκει απλα το Βερολινο δεν παιζεται

 

 

Εχω την εντυπωση πως οι αλλοι μπυρολαοι της ερυωπης δεν εχουν σε μεγαλη εκτιμηση τη Γερμανια για την μπυρα της.

 

Πχ συζητουσα με κατι βελγους το καλοκαιρι το οποιο δουλευα σε μια καβα, μεγαλοι σε ηλικια οχι πιτσιρικια, και μου πανε πως οι περισσοτερες μπυρες που εξαγει η Γερμανια ειναι κατουρα (επι λεξη!) και πως για καποιο λογο πολλοι πιστευουνε οτι η γερμανια εχει καλη μπυρα!

 

Και μενα περιεργο μου φανηκε δε λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχω την εντυπωση πως οι αλλοι μπυρολαοι της ερυωπης δεν εχουν σε μεγαλη εκτιμηση τη Γερμανια για την μπυρα της.

 

Πχ συζητουσα με κατι βελγους το καλοκαιρι το οποιο δουλευα σε μια καβα, μεγαλοι σε ηλικια οχι πιτσιρικια, και μου πανε πως οι περισσοτερες μπυρες που εξαγει η Γερμανια ειναι κατουρα (επι λεξη!) και πως για καποιο λογο πολλοι πιστευουνε οτι η γερμανια εχει καλη μπυρα!

 

Και μενα περιεργο μου φανηκε δε λεω.

 

Ναι, πολυ απλα επειδη στο βελγιο εχει και γαμω τις μπυρες... εχει σχεδον 1000 διαφορετικες μπυρες. Και οι "μοναστηριακες" ειναι ευλογια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μου πανε πως οι περισσοτερες μπυρες που εξαγει η Γερμανια ειναι κατουρα

 

ΕΚΕΙ ειναι το κλειδι..σε αυτες που ΔΕΝ εξαγει και λογω μικροτερης καταναλωσης,πολλες φορες και τοπικης,ειναι φυσικα απιστευτες μπυρες....αν ειναι να πινεις Becks & Veltins...αστο καλυτερα..

 

Αν βεβαια πιεις  Koestritzer,Augustiner,EinBecker και καμμια αλλη....χιλιαδα ΑΠΙΣΤΕΥΤΩΝ μπυρωνε..τοτε θα κανεις το σημα του...πρωκτοδακτυλου στους Βελγους... ;D ;D

 

Δεν αναφερω καν τις μικρες τοπικες βιολογικες μπραντες γιατι αν τις πιουνε οι Βελγοι θα ...κλαινε... ;D

 

Παντως και οι Βελγοι εχουν απιστευτες μπυρες,οπως αλλωστε και οι Τσεχοι και οι Βρεττανοι..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχουμε τετοιο πραγμα στην Αθηνα,πως το εχεις εσυ δεν ξερω.. ;D

Μα εγώ δεν μίλησα για Αθήνα. Είπα απλώς ότι όπου συμβαίνουν τα παραπάνω ......

 

Μπορεί στην Ισλανδία. Για να ναι τόσο ευτεχεσμένοι...

 

Πάμε τώρα στις μπύρες........ μπααα, όχι πάλι. Τα ξανάπ(ι)αμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ δεν μίλησα για Αθήνα. Είπα απλώς ότι όπου συμβαίνουν τα παραπάνω ......

 

ε,τοτε ελα Βερολινο,που ειναι φυσικα και ΙΔΕΑ... ;D....πλην του καιρου (για 3 μηνες μονο μετα ειναι μια χαρα) ΟΛΑ τα αλλα τα εχει... ;D ειδικα πρασινο,ασφαλεια και ησυχια που ειναι φυσικα στην ηλικια σου.. ;D...τα ζητουμενα..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,τοτε ελα Βερολινο,που ειναι φυσικα και ΙΔΕΑ... ;D....πλην του καιρου (για 3 μηνες μονο μετα ειναι μια χαρα) ΟΛΑ τα αλλα τα εχει... ;D ειδικα πρασινο,ασφαλεια και ησυχια που ειναι φυσικα στην ηλικια σου.. ;D...τα ζητουμενα..

Pass.....  ;D

Αν έφευγα από την Ψωροκώσταινα άλλα έχω στο μυαλό μου. Βερολίνο πάντως ....nichts  8)

 

Τουλάχιστον για φέτος πήρα τη δόση μου.

Βρεττανικό τουρ οικογενειακώς για καλοκαιρινές διακοπές.  ;)

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρεττανικό τουρ οικογενειακώς για καλοκαιρινές διακοπές

 

Θεος!

 

Σαφεστα και εμενα η δευτερη επιλογη μου ειναι η λατρεμενη γηραια Αλβιονα...ενα cottage σε καποιο χωριο καπου κοντα στο Newcastle  ή ακομα καλυτερα στην Κορνουαλη δεν θα με χαλαγε καθολου (κανονικα η πρωτη μου επιλογη ειναι το Λονδινο αλλα εκει με κατω απο 200 χιλιαρικα το χρονο δε μπορεις να ζησεις σαν ανθρωπος οποτε I will pass...)    

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΚΕΙ ειναι το κλειδι..σε αυτες που ΔΕΝ εξαγει και λογω μικροτερης καταναλωσης,πολλες φορες και τοπικης,ειναι φυσικα απιστευτες μπυρες....αν ειναι να πινεις Becks & Veltins...αστο καλυτερα..

 

Αν βεβαια πιεις  Koestritzer,Augustiner,EinBecker και καμμια αλλη....χιλιαδα ΑΠΙΣΤΕΥΤΩΝ μπυρωνε..τοτε θα κανεις το σημα του...πρωκτοδακτυλου στους Βελγους... ;D ;D

 

Δεν αναφερω καν τις μικρες τοπικες βιολογικες μπραντες γιατι αν τις πιουνε οι Βελγοι θα ...κλαινε... ;D

 

Παντως και οι Βελγοι εχουν απιστευτες μπυρες,οπως αλλωστε και οι Τσεχοι και οι Βρεττανοι..

 

εμενα παντως εδω και 8 μηνες μονο Augustiner κυλαει στις φλεβες μου....ασε και χθες ειμασταν στο Oktoberfest.....εκει να δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως εδω και 8 μηνες μονο Augustiner κυλαει στις φλεβες μου....ασε και χθες ειμασταν στο Oktoberfest.....εκει να δεις

 

σε μισω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου