Προς το περιεχόμενο

Ζείτε εντός ή εκτός Ελλάδας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Που θα ήθελα να μείνω αν ήμουνα πραγματικά ελεύθερος; Θα μοίραζα το χρόνο μου ανάμεσα σε Λονδίνο, Νέα Υόρκη και Λός Άντζελες και θα έκανα ένα μήνα διακοπές στην Κρήτη.  

 

Κι αμ' ήντα.

Επά χάμε σκιας γατέμε να αποσπερίζομε κι απόις θέτομε ανέ κουλαντρήσομε την παντέρμη τη ρακή.

Κάμε όμως τα κουμάντα σου μη κοντό και μιλείς πράμα τσα ξενικά για θα σε βάλω να στέκεις στο ρούκουνα με τον ένα πόδα και θα σου παίζω στ' αστέρι του κουτέλου με το ντεμπλί,απού τό 'χω παρετημένο στο λιόφυτο.

 

Is that understood,sir?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει νοημα αυτη η συζητηση. Οι μεν προσπαθουν να πεισουν τους δε και κυριως τον εαυτο τους ωστε να δικαιωθει η προσωπικη τους επιλογη.

 

Ωστοσο εχοντας ζησει για περισσοτερο απο 10 χρονια εκτος Ελλαδας.......υπαρχει ενα πραγμα που με κραταει εδω, η που αν φυγω θα με κανει να θελω παντα να γυρισω.

 

Η θαλασσα, που ομοια της δεν υπαρχει πουθενα. Και δεν μιλαω για τη θαλασσα της Βουλιαγμενης, η της Ψαρους, ή ακομα και της νοτιας κρητης, η αυτη στα Κουφονησια. Μιλαω για κρυφα σημεια που ευτυχως υπαρχουν ακομα πολλα, μονο για μυημενους, με καποια βαρκα η ιστιοπλοικο. Εχω δει ανθρωπους απο τα πλεον εξωτικα μερη μπροστα στη θεα της, να μενουν αμιλητοι για ωρες.....

 

Και θα μου πειτε γι αυτο το λογο, μπορεις να αντεξεις το Σοβιετισταν, τους πλεον προστυχους συμπολιτες σου ημιβαρβαρους, μια κοινωνια ολοκληρη που εχει χασει τον μπουσουλα?

 

::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::) ::)

 

 

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θαλασσα, που ομοια της δεν υπαρχει πουθενα. Και δεν μιλαω για τη θαλασσα της Βουλιαγμενης, η της Ψαρους, ή ακομα και της νοτιας κρητης, η αυτη στα Κουφονησια. Μιλαω για κρυφα σημεια που ευτυχως υπαρχουν ακομα πολλα, μονο για μυημενους, με καποια βαρκα η ιστιοπλοικο. Εχω δει ανθρωπους απο τα πλεον εξωτικα μερη μπροστα στη θεα της, να μενουν αμιλητοι για ωρες.....

 

Να ρωτησω κατι,οχι ειρωνικα πιστεψε με,ποσες ΜΕΡΕΣ τον χρονο μπορεις να εισαι κοντα,μπροστα,μεσα σε αυτη τη θαλασσα?30?40 ?

 

Προσωπικα λογω δουλειας και τρεξιματος ουτε 15 δεν εχω καταφερει ποτε στη ζωη μου.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν χρειάζεται να πείσει κανέναν για το οτιδήποτε. Ο καθένας μας κάνει αυτό που 1) μπορεί και 2) θεωρεί το καλύτερο δυνατό γι' αυτόν. Οι προσωπικές μας ιστορίες είναι ξεχωριστές και δεν μπορούν να καταδείξουν το γενικά σωστό ή λάθος. Τουλάχιστον αυτοί που μένουμε πίσω ας μην σταματήσουμε την προσπάθεια για κάτι καλύτερο και που ξέρεις μπορεί να γυρίσουν και μερικοί που είναι έξω. Εμείς πάντα θα σας περιμένουμε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον αυτοί που μένουμε πίσω ας μην σταματήσουμε την προσπάθεια για κάτι καλύτερο και που ξέρεις μπορεί να γυρίσουν και μερικοί που είναι έξω. Εμείς πάντα θα σας περιμένουμε.

 

Kαι γιατί παρακαλώ να κάνουμε μόνο εμείς τη βρώμικη δουλειά;

Για να έρθει μετά ο SF να απολαμβάνει ποιότητα ζωής Βερολίνου σε Μεσογειακό κλίμα;

Να γυρίσουν όλοι πάραυτα να βάλουν κι αυτοί ένα χεράκι...

Και μετά θα πάμε εμείς όξω να κάτσουν αυτοί εδώ.Να διαφυλάξουν τα κεκτημένα.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αμ' ήντα.

Επά χάμε σκιας γατέμε να αποσπερίζομε κι απόις θέτομε ανέ κουλαντρήσομε την παντέρμη τη ρακή.

Κάμε όμως τα κουμάντα σου μη κοντό και μιλείς πράμα τσα ξενικά για θα σε βάλω να στέκεις στο ρούκουνα με τον ένα πόδα και θα σου παίζω στ' αστέρι του κουτέλου με το ντεμπλί,απού τό 'χω παρετημένο στο λιόφυτο.

 

Is that understood,sir?

 

Αντερστούντ! Εμα σώπα δα σύντεκνε. Γιάντα μωρέ σκιάζεσαι. Έ μπρόκειται να τα κολλήσω γω τα χαλικούτηκα κιανε κάνω χρόνους στα ξένα. Ήντα δηλαδή, σα τσι μιτακούληδες θα γενω; Ή σα το θειό μου το Γιαννιό που οντες ανέβηκενε στην Αθήνα σε δυο μέρες εκόλησε τα αθηνέικα και μας εφλόμωσε με το τσί και με το τσα! Είπαμενε δα. Για τα ρακάκια έ κατέχω μα το Θεό, εγώ πάω όλο με τη ρέγουλα και ανέ χρειαστεί να γιαγύρω με ταμάξι έ μπάει δεξά-ζερβά στο δρόμο. Κατα πώς λέγανε οι παλιοί: "σιγουροκαζίκωνε να μή καμπογυρεύεις"!

"Κρέτα ρούλς, Οκέυ" (βαρύ το "κ", κατα που πρέπει).

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γυρίσουν όλοι πάραυτα να βάλουν κι αυτοί ένα χεράκι...

 

την εκανα τη λακακια αυτη στα 90s που γυρισα απο τις ΗΠΑ για να....συμβαλλω στη νεα Ελλαδα.... :-X,..... αλλοι εχουν σειρα τωρα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντερστούντ! Εμα σώπα δα σύντεκνε. Γιάντα μωρέ σκιάζεσαι. Έ μπρόκειται να τα κολλήσω γω τα χαλικούτηκα κιανε κάνω χρόνους στα ξένα. Ήντα δηλαδή, σα τσι μιτακούληδες θα γενω; Ή σα το θειό μου το Γιαννιό που οντες ανέβηκενε στην Αθήνα σε δυο μέρες εκόλησε τα αθηνέικα και μας εφλόμωσε με το τσί και με το τσα! Είπαμενε δα. Για τα ρακάκια έ κατέχω μα το Θεό, εγώ πάω όλο με τη ρέγουλα και ανέ χρειαστεί να γιαγύρω με ταμάξι έ μπάει δεξά-ζερβά στο δρόμο. Κατα πώς λέγανε οι παλιοί: "σιγουροκαζίκωνε να μή καμπογυρεύεις"!

"Κρέτα ρούλς, Οκέυ" (βαρύ το "κ", κατα που πρέπει).

 

Πέ μου μρέ που μένεις να σου πέψω μια ντενέκα λάδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου