Προς το περιεχόμενο

Ζείτε εντός ή εκτός Ελλάδας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

...ποσες ΜΕΡΕΣ τον χρονο μπορεις να εισαι κοντα,μπροστα,μεσα σε αυτη τη θαλασσα?

Περιπου...365 μερες το χρονο. Δεν ζουμε ολοι στο Βερολινο ή στην Αθηνα SF, καποιοι βλεπουν τοσο θαλασσα στη ζωη τους που σχεδον ξεχνανε οτι ειναι εκει, μπροστα τους ολη μερα. Μονο οταν φυγουν για μερικες μερες σε κανα ταξιδακι, στο ωραιοτατο Βερολινο ας πουμε, καταλαβαινουν τι χανουν. toothpic2.gif

 

Παρε και μερικες φωτος τωρα απο την ασχημη Ελλαδα (τραβηγμενες σε διαφορες χρονικες περιοδους απο το σπιτι μου) ετσι για να σπασει λιγο η μονοτονια στο φορουμ απ'την υπερ-διαφημιση της πιο "ομορφης χωρας" του πλανητη, της Γερμανιας...yawn.gif

 

image.png

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

v10.jpg

 

v11.jpg

 

v14.jpg

 

v13.jpg

v1.thumb.jpg.8a2310ea2a32d2d9753a7d3cf046897b.jpg

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

Αυτο ειναι 100% σωστο....εχει ομως ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα...κατοικειται απο ‘‘ΕΛΛΗΝΕΣ‘‘... :'(

 

Μαμω την ατυχια μου μαμω.... ;D

Αναρωτιέμαι...

 

αν εδώ μέναν Γερμανοί (πχ) μήπως θα είχαν γίνει σαν τους έλληνες; Λαμόγια, κλπ;

 

φυσικά κάτι τέτοιο πάει ενάντια στην πίστη μου ότι υπάρχει προσωπική ευθήνη, αλλά τέλος πάντων... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εδώ μέναν Γερμανοί (πχ) μήπως θα είχαν γίνει σαν τους έλληνες; Λαμόγια, κλπ;

Μιλας για τους Γερμανους, τους υπερ-τιμιους, ε? Που μονο μια εταιρεια τους, η Siemens, εχει λαδωσει πανω απ'τον μισο πλανητη, ε? Μάιστα... ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι...

 

αν εδώ μέναν Γερμανοί (πχ) μήπως θα είχαν γίνει σαν τους έλληνες; Λαμόγια, κλπ;

 

φυσικά κάτι τέτοιο πάει ενάντια στην πίστη μου ότι υπάρχει προσωπική ευθήνη, αλλά τέλος πάντων... :P

 

Τυχαίνει εξ αιτίας της δουλειάς να γνωρίζω κάποιους .............................δυστυχώς ναι .

.............Επειδή είσαι και μαέστρος, θα έπρεπε να γνωρίζεις πως οι μουζίκοι χορεύουν στο ρυθμό που δίνει ο μαέστρος, μάλλον το αγνοείς ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι...

 

αν εδώ μέναν Γερμανοί (πχ) μήπως θα είχαν γίνει σαν τους έλληνες; Λαμόγια, κλπ;

 

φυσικά κάτι τέτοιο πάει ενάντια στην πίστη μου ότι υπάρχει προσωπική ευθήνη, αλλά τέλος πάντων... :P

 

 

  Νομίζω είναι εύκολη απάντηση.

 

  Αν είσαι Έλληνας και ζεις στην Γερμανία, από ένα σημείο και έπειτα θα οδηγάς σαν Γερμανός (θα φας μια, δυο, τρεις κλησεις, ε μετά θα στρώσεις και θα οδηγάς σαν άνθρωπος...)

 

  Αν είσαι Γερμανός και έρθεις να ζήσεις στην Ελλάδα, αντίθετα, θα καταλήξεις να οδηγάς σαν Έλληνας.... για τον ακριβώς αντίθετο λόγο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι...

 

αν εδώ μέναν Γερμανοί (πχ) μήπως θα είχαν γίνει σαν τους έλληνες; Λαμόγια, κλπ;

 

φυσικά κάτι τέτοιο πάει ενάντια στην πίστη μου ότι υπάρχει προσωπική ευθήνη, αλλά τέλος πάντων... :P

 

Δεν πρεπει να φταιει η ηλιοφανεια, αν κοιταξεις για ευκρατο κλιμα στον κοσμο, θα βρεις χωρες  που δεν τα εχουν σκ@τωσει ετσι,  πιστευω οτι στην ελλαδα το υλικο ηταν κακο απο την αρχη… πριν καμια 200ρα χρονια δηλαδη    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε και μερικες φωτος τωρα απο την ασχημη Ελλαδα (τραβηγμενες σε διαφορες χρονικες περιοδους απο το σπιτι μου)

 

Εισαι και κοντα στο Mostar... Κουλτουρα οχι αηδειες ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητημα ειναι να εχω παει 10 φορες στη ζωη μου κι ας μενω διπλα. Δεν μ'αρεσει το ολο κλιμα και το "δηθεναριο" που μαζευεται εκει. Ωραιο μαγαζι σε πολυ ωραιο σημειο, αλλα ως εκει. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητημα ειναι να εχω παει 10 φορες στη ζωη μου κι ας μενω διπλα. Δεν μ'αρεσει το ολο κλιμα και το "δηθεναριο" που μαζευεται εκει. Ωραιο μαγαζι σε πολυ ωραιο σημειο, αλλα ως εκει. 8)

 

Δεν εχω παει ποτε και δε σκοπευω να παω οποτε δε μπορω να σχολιασω αν ειναι ομορφο ή οχι.

 

Αλλα αυτο το "δηθεναριο" που λες υπαρχει δυστυχως σε ολοκληρη τη πολη και ειναι κατι που με χαλαει εδω και παρα παρα πολλα χρονια... αλλα anyway..  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "δηθεναριο" υπαρχει σε ολη τη χωρα, οχι μονο στην πολη. Και οχι μονο στην χωρα μας. Τεσπα, η πολη εχει ωραια μερη για ολους, και ιδιαιτερα το καλοκαιρι. Και μονο που καποιος μπορει να πιει τον καφε ή το ποτο του διπλα στη θαλασσα, αρκει. Αλλοι κανουν ολοκληρο ταξιδι για να δουν νερο απο κοντα ή να φανε μια χοιρινη και να γεμισουν μερικα μπουκαλια με νερο απ'τη Στενη... ;D ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου