Προς το περιεχόμενο

Ζείτε εντός ή εκτός Ελλάδας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις εφυγα ξανα για δευτερη (και τελευταια) φορα με την γυναικα μου αυτη τη φορα.

(ειμουν παλι ΜεγαληΒρεττανια το 1994-2004 )

 

Τωρα ειμαι ουαλια.

 

Δεν ξαναγυρναω ελλαδα ουτε που να κρυωσει η κολαση.

Εχω υποχρεωση στην γυναικα μου να την προστατεψω.

 

 

 

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

. Δεν ζουμε ολοι στο Βερολινο ή στην Αθηνα SF

 

Δυστυχως για να βλεπεις θαλασσα ολο το χρονο εισαι αναγκασμενος να ζεις στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑ....λαλακα..ουτε στο χειροτερο ΕΧΘΡΟ μου δεν θα το ευχομουνα αυτο... ;D ;D ;D

 

Μια φορα αναγκαστηκα να μεινω λογω στρατου σε ελληνικη επαρχιακη πολη για 4 μηνες  και μαλιστα σε πολυ ωραιο νησι και στο τσακ με προλαβανε με το ξυραφακι στο χερι και τη μπανιερα γεματη ζεστο νερο... ;D...ενα μηνα να εμενα ακομα και ετσι θα με βρισκανε.. ;D

 

dav_marat.jpg

 

Εξω απο την πλακα οπως ειπε και ο ΜΙΚΡΟΒΙΟΣ κανεις δεν εχει δικιο ή αδικο  μια και ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα και αναγκες,εγω ας πουμε που λατρευω τις ωραιες  και λειτουργικες πολεις με ιστορια,αισθητικη και υποδομες καθως  και την ωραία αρχιτεκτονικη ειναι πολυ λογικο να φρικαρω σε οποιαδηποτε ελληνικη..τουρκαλβανικη πολη που βασιλευει το αισθητικο και ρυμοτομικο χαος... μια και τα παραπανω ειναι απλα...αγνωστες λεξεις,καποιος που μπορει να τα παραβλεψει αυτα για να εχει..θαλασσα και ηλιο ειναι μια χαρα...different strokes for diferent folks...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μια φορα αναγκαστηκα να μεινω λογω στρατου σε ελληνικη επαρχιακη πολη για 4 μηνες  και μαλιστα σε πολυ ωραιο νησι και στο τσακ με προλαβανε με το ξυραφακι στο χερι και τη μπανιερα γεματη ζεστο νερο... ;D...ενα μηνα να εμενα ακομα και ετσι θα με βρισκανε.. ;D

 

 

Αν η Σύρος δλδ είναι όμορφο νησί, υποθέτω ότι από άλλα νησιά έχεις πάει μέχρι και τη Σαλαμίνα, οπότε σίγουρα η Σύρος είναι σούπερ  ;D ;D ;D

Ναι όλη αυτή η εγκατάλειψη-τα περασμένα μεγαλεία με τα νεοκλασικά ερειπωμένα κτίρια στη Σύρο και όλο τον κατιμά της παρακμής, ημπορεί να λυγίσει τα τσάκρα ακόμα και του νεαρού ηρωικού πεζοναύτη ΣΦ ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη ΧΙΟ ημουν μπρε...οχι στη Συρο.... ;D,απο νησια εχω παει..κατσε να δω....Κερκυρα,Κεφαλλονια,Ζακυνθο,Μυκονο,Σαντορινη,Χιο,Σκιαθο,Ικαρια,Μυτιληνη,Ψαρα και Κρητη...α και Σπετσες και Υδρα,Αιγινα,Αγκιστρι ...και.....Σαλαμινα (η οποια αν ηταν σε ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟ κρατος θα ηταν πιο δημοφιλης & πιο κυριλε και απο το Capri)

 

Το μονο νησι που μου κανει...κλικ ειναι η Σαντορινη παντως...τα αλλα....οκ ειναι για 2 ημερες αλλα μετα...φερτε τα ξουραφια.... ;D

 

Αλλα οπως σου ειπα...αν δεν ειναι μεγαλη και ΩΡΑΙΑ πολη....προσωπικα....ΔΕΝ ασε που στην ελληνικη επαρχια everybody is breathing down your neck... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι...

 

αν εδώ μέναν Γερμανοί (πχ) μήπως θα είχαν γίνει σαν τους έλληνες; Λαμόγια, κλπ;

 

Σχεδον ολοι οι φιλοι μου απο τη Γερμανικη Σχολη (στο τμημα που πανε Γερμανοι) ειναι πιο....Ελληναρες και απο τους Ελληνες,το ιδιο και οι περισσοτεροι γονεις τους μια και ολοι μετρανε πλεον πανω απο 40 χρονια στην Ελλαδα ,η μονη διαφορα ειναι οτι πινουν καμμια 10αρια φορες παραπανω απο το μεσο Ελληνα... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως για να βλεπεις θαλασσα ολο το χρονο εισαι αναγκασμενος να ζεις στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΡΧΙΑ....λαλακα..ουτε στο χειροτερο ΕΧΘΡΟ μου δεν θα το ευχομουνα αυτο... ;D ;D ;D

Eχεις δικιο, αυτο δεν θα το ευχομουν ουτε εγω στον χειροτερο εχθρο μου. Απεναντιας, θα το ευχομουν σε ολους τους γνωστους και φιλους. ;D Το "αναγκασμενος" ταιριαζει σε σενα SF που οντως αναγκαζεσαι να μενεις στην Αθηνα.

Αν ενιωθα "αναγκασμενος" να μενω σε ενα τετοιο μερος (μεσα στο πρασινο και με τη θαλασσα στα 100 μετρα μπροστα μου) θα ημουν το λιγοτερο ψυχοπαθης. ;D Συνελθε βρε SF, ελεος δηλαδη. eyeroll.gif

 

Φυσικα και θελω και μενω εδω, αυτο ελειπε να μη θελω. Και γιατι να μη θελω? Ειμαι μεσα στη θαλασσα και στο πρασινο, η κεντρικη παραλια και το κεντρο της πολης ειναι 3 λεπτα μακρια με τα ποδια, το εξοχικο μου στο βουνο ειναι 20 λεπτα μακρια με το αμαξι και η Αθηνα απεχει μολις 30-35 λεπτα!

30-35 λεπτα, περιπου οση ωρα δηλαδη θες εσυ και οι περισσοτεροι Αθηναιοι για να διανυσετε...5 χλμ μεσα στην Αθηνα σε ωρα αιχμης. ;D ;D

Σας παρακαλω, μη με αναγκαζετε αλλο να μενω σ'αυτη την κολαση, δεν μπορω αλλο, δεν αντεχω....drama.gifmock.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α στη Χαλκιδα μενεις...ενταξει εκει ειναι λιγο καλυτερα,η πολη ειναι ΓΤΠ βεβαια (μονο το Αργος εχει χειροτερη ρυμοτομια και ασχημοτερα κτιρια.. ;D),αλλα η παραλια ειναι ωραια....και εισαι και κοντα στον πολιτισμο...και παλι ομως....δεν μου κανει...μια και το μονο μερος που... ανεχομαι αισθητικα  στην Ελλαδα ειναι το κεντρο της Αθηνας και παλι οχι ολοκληρο ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...το μονο μερος που... ανεχομαι αισθητικα  στην Ελλαδα ειναι το κεντρο της Αθηνας και παλι οχι ολοκληρο ... ;D

Eλα, πες την αληθεια, εσυ κατι περιεργο εχεις καπνισει μαζι με τον Panolydio και δεν μας το λες.

Μοναχοφαη... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως ειμαι τυχερος και μενω στο κεντρο και μαλιστα ακριβως μπροστα σε ενα μεγαλο αλσος...οποτε απο πρασινο και θεα παω μια χαρα....τι να το κανεις ομως...και παλι στην Ελλαδα ειμαι..  :'()...

 

 

 

φανταζομαι βεβαια να καταλαβαινεις οτι το προβλημα μου δεν ειναι η Ελλαδα ως ΦΥΣΙΚΟΣ χωρος..μια χαρα χωρα ειναι, υπαρχουν και ωραιοτερες ,υπαρχουν και ασχημοτερες απο πλευρας φυσικης ομορφιας...αλλα αυτη η ΒΑΛΚΑΝΙΛΑ των,περισσοτερων, κατοικων της ρε αρχηγε μου...ΔΕΝ αντεχεται... και βεβαια ειναι αυτη που εχει καταστρεψει αισθητικα οτι...ΜΠΟΡΕΙ να καταστρεψει (σχεδον ολες τις πολεις και τα χωρια και οσο περισσοτερη φυση ....μπορει...)

 

 

Eλα, πες την αληθεια, εσυ κατι περιεργο εχεις καπνισει μαζι με τον Panolydio και δεν μας το λες

 

Γιατι ρε συ διαφωνεις οτι το Μετς,το Κολωνακι,η Πλακα ,ολη η περιοχη των Ανακτορων και η περιοχη του Χιλτον (οπου και μενω) ειναι ωραιες?Τουλαχιστον μοιαζουν αρκετα με ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ πολη... ;D...καλα η υπολοιπη Αθηνα ..βραστα κι αστα

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου