Προς το περιεχόμενο

Ζείτε εντός ή εκτός Ελλάδας;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tεταρτο yay για ταρανδο.

 

Αν και εδω στα Βριστολζ δεν εχουμε ταρανδους. Μονο παπΚιες και αλογα. Παλι καλα που ειναι και οι διπλανοι με το περιεργο αλφαβητο και μας φλομωνουν στο προβατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 299
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

κομμάτι απο το εταιρον ημισυ?

 

Where is a facepalm emoticon when you need one?  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 1978 -85 Σπούδασα στην Αγγλία. Δούλεψα δύο χρόνια στο Παρίσι και άλλα δύο στις Βρυξέλλες. Μετά είπα να συμβάλλω στην ανάπτυξη της Ελλάδας και πήρα τα γνωστά (δεν έμαθα καλά το τραγούδι το άτιμο).

 

Από το 2011 πλέον μοιράζομαι Αθήνα - Λονδίνο - Λος Άντζελες. Οικογένεια στην Αθήνα, δουλειά στο Λονδίνο (60%) και το Λός Άντζελες (30%), 10% στον υπόλοιπο κόσμο (0% στην Ελλάδα που μας "έκλασε" κανονικά). Πάρτε μια ιδέα του τι κάνω αν έχετε περιέργεια: http://www.mativision.com/

 

Που θα ήθελα να μείνω αν ήμουνα πραγματικά ελεύθερος; Θα μοίραζα το χρόνο μου ανάμεσα σε Λονδίνο, Νέα Υόρκη και Λός Άντζελες και θα έκανα ένα μήνα διακοπές στην Κρήτη. 

 

Του χρόνου που φεύγει για σπουδές η κόρη μου την κάναμε οικογενειακώς για Αγγλία και καληνύχτα Ελλάδα.

 

Συμπερασματικά:

 

Δε μου λείπει σχεδόν ΤΙΠΟΤΑ όταν είμαι εκτός (ΟΚ, μου λείπουν μερικοί φίλοι και οι γάτες μου).

 

Μου λείπουν τα περισσότερα από όσα "είμαι εγώ" όταν είμαι εδώ. (πώς το έλεγε ο φίλος μου ο Κώστας ο Τουρνάς: "Σάν τουρίστας νιώθω όλο πιo πολύ σ' αφιλόξενο κι' άγριο τόπο...").

 

Αν είχα δουλειά στην Ελλάδα θα έμενα; Μπά.

 

Δεν διαφωνώ με τις επιλογές κανενός στο thread ούτε προσπαθώ να πείσω πως έχω δίκιο. Εξάλλου δεν είναι παιγνίδι ούτε θέμα σύγκρισης.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εδω στα Βριστολζ δεν εχουμε ταρανδους. Μονο παπΚιες και αλογα. Παλι καλα που ειναι και οι διπλανοι με το περιεργο αλφαβητο και μας φλομωνουν στο προβατο.

Λίγα λόγιαααααα  8)

 

Δεν διαφωνώ με τις επιλογές κανενός στο thread ούτε προσπαθώ να πείσω πως έχω δίκιο. Εξάλλου δεν είναι παιγνίδι ούτε θέμα σύγκρισης.

Σωστός ο Τυχερός.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

  Ζω στο νησί μου, τη Ρόδο, και δεν σκέφτομαι να την αφήσω.

 

  Μου αρέσει το νησί μου, το κλίμα του, η φυσική-πολιτιστική του κληρονομιά, και η πολυπολιτισμικότητα που ας πούμε ότι αποκτάει καλοκαίρι.

 

  Δεν μου αρέσουν και τόσο οι ντόπιοι, έχω κάποια θέματα με την τοπική νοοτροπία. Που πιστεύω ότι σιγά σιγά θα εκλείψει, μιας και τελείωσε η περίοδος των παχιών αγελάδων...

 

  Οι λόγοι που δεν αναζητώ την τύχη μου στο εξωτερικό, είναι ότι εδώ έχω το σπίτι μου, την δουλειά μου που όσο πεσμένα και να 'ναι τα πράγματα, τουλάχιστον δεν έχει έξοδα, ενώ μπορώ να επιδίδομαι και στο χόμπυ μου, που είναι η μουσική, ειδικά το καλοκαίρι.

 

  Ποτέ μη λες ποτέ, αλλά προς το παρόν δεν το κόβω να φεύγω. Εκατομυριούχος δεν πρόκειται να γίνω  ;D  αλλά δεν μαμιέται  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πήγες και εσύ να μείνεις στην Αθήνα...σου είχα μια βιλάρα στο Μαραθώνα κορόϊδο.... ;D ;D

 

δεν είσαι Κύπριος, έτσι; :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει το νησί μου, το κλίμα του, η φυσική-πολιτιστική του κληρονομιά, και η πολυπολιτισμικότητα που ας πούμε ότι αποκτάει καλοκαίρι.

Η Ρόδος έχει τον κολοσσό της.

Και μιλάω βέβαια για τον Τάκη τον Playloud (σαν ερασιτεχνικός ραδιοσταθμός ακούστηκα  ;D).

Πολλούς χαιρετισμούς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου