Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Delay pedal


alderbody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το dd7 εχει μια χαρα tap tempo και πολυ ευχρηστο μαλιστα χωρις να χρειαζεται εξωτερικο footswitch απαραιτητα..απλα κρατας πατημενο για 3 δευτερολεπτα το πεταλι και ενεργοποιειται το ταπ..απο κει περα το πατας πανω στον ρυθμο (οπως με ολα τα ταπ δηλ :P ) και εισαι ετοιμος ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kατ'αρχήν Aλντερμπόντι μην βιάζεσαι. Φρέναρε λίγο. Έχεις GASώσει τόσο πολύ που χάνεις γνώμες και άλλες επιλογές. Δες το πιο ψύχραιμα... :) Θα γράψω μερικά πολύ συγκεκριμένα σχόλια το βραδάκι ή αύριο.

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διάβασα οτι παίζει κι αυτό το κόλπο με το TC:

 

καλοοοο...  8)

 

Αυτό το χει και το DD7..

 

(δε δουλεύω για τη Boss ή κάτι τέτοιο ;D, απλά στα λέω για να έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα για τα + και - του καθενός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alder body εγω πηρα πριν δυο μερες αυτο

170 ευρω απο νακα ετοιμοπαραδοτο και με δυνατοτητα δοκιμης πρωτα

απιστευτο delay.Τα ιδια features με το flashback μονο που αντι του lo fi kai dynamic επιλογων εχει αντιστοιχα το echorec kai  memory man.Ο λουπαδορος οντως θελει λιγο μεχρι να τον συνηθησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μας έκαψες τωρα...

 

έχω ενα ebay offer που λήγει σε λιγες ώρες.

 

 

 

γρήγορο μηνυματάκι - μόλις τσέκαρα το θρεντ και έχω μεγάλο συνέδριο αυτές τις μέρες... μην περιμένεις και καλά τον "έμπειρο" να σχολιάσει. Σιγά τα ωά. Πάρε όποιο θες, είναι και τα δυο ποιοτικά και είναι βέβαιο πως κανένα δεν θα σε απογοητεύσει! :) 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γρήγορο μηνυματάκι - μόλις τσέκαρα το θρεντ και έχω μεγάλο συνέδριο αυτές τις μέρες... μην περιμένεις και καλά τον "έμπειρο" να σχολιάσει. Σιγά τα ωά. Πάρε όποιο θες, είναι και τα δυο ποιοτικά και είναι βέβαιο πως κανένα δεν θα σε απογοητεύσει! :) 

 

Θενξ μπλαντυ για τη συνέπεια.

Θα αγόραζα τώρα, αλλά πρίν λίγο διαπίστωσα οτι χάλασε η αντλία νερού στο αυτοκίνητό μου και λογικά κάπου εκεί μέσα "σκάλωσε" κι ενα delay pedal...  >:(  >:(  >:(

 

 

θα δω πως θα πράξω...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω boss...

 

καλη ποιοτητα εχει...πολλες δυνατοτητες εχει...tap επισης εχει...looper επισης...το πουλας ΟΠΟΤΕ θες και το ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ το εχεις δοκιμασει στον εξοπλισμο σου με την ανεση σου και σου αρεσε κιολας..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ μπλαντυ για τη συνέπεια.

Θα αγόραζα τώρα, αλλά πρίν λίγο διαπίστωσα οτι χάλασε η αντλία νερού στο αυτοκίνητό μου και λογικά κάπου εκεί μέσα "σκάλωσε" κι ενα delay pedal...   >:(  >:(  >:(

 

 

θα δω πως θα πράξω...

 

 

κυριολεκτικό delay... μη βιάζεσαι πάντως, τα delay είναι από τα πετάλια που έχουν αρχίσει να  εμφανίζονται όλο και περισσότερες ενδιαφέρουσες εναλλακτικές... εγώ πάντως θα πάρω ένα ΜΙΑ φορά και ας περιμένω πάρα πολύ καιρο γι αυτό: strymon el capistan... 300 ευρώ αλλά μιλάμε για ήχο!  2η εναλλακτική θα ήταν το deluxe memory boy (με tap tempo  KAI διαβαθμίσεις (τέταρτα, 8α κτλ) στα 140 κάπου. Εμένα βέβαια με ενδιαφέρει πλέον ο analog / modulated ήχος και μόνο και όχι τοσο το καθάρο... έχω ένα dd6 πάντως εδώ και χρόνια για τα καθαρά και είμαι πολύ ευχαριστημένος :) Καλή τύχη και θα ρθει :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου