Προς το περιεχόμενο

Ασύρματο Μικρόφωνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλλον σε αυτό το section ταιριάζει το topic μου...

 

όπως λέει και ο τίτλος προσανατολίζομαι στην αγορά ενός ασύρματου συστήματος για φωνή. Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει αρκετά ενσύρματα μικρόφωνα και ξέρω πάνω κάτω τι ζητάω. Παρόλα αυτά με ασύρματα δεν είχα ποτέ σχέση οπότε δεν ξέρω τι να προσέξω και τι να ψάξω. Η μόνη επαφή που είχα ήταν με ένα shure ασύρματο το οποίο δε μου άφησε καλές εντυπώσεις...

Ψάχνω λοιπόν ένα καλό ασύρματο σύστημα, το είδος που τραγουδάω είναι funk, disco, pop κτλ και η φωνή μου είναι ιδιαιτέρως πριμαριστή και ένρινη οπότε θέλω κάτι που να ενισχύει τον όγκο στα ψηλά μου. Επίσης αν έχει σημασία αυτό το μικρόφωνο θα χρησιμοποιείται σε κλειστούς χώρους.

Με ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα μπορώ να πω οτι η σειρά 400 της AKG μου έχει κάνει κλικ καθώς και κάποια sennheiser. Τα shure μάλλον τα αποκλείω και λόγω τιμής αλλά και λόγω εμπειρίας από τα ενσύρματα και το ένα ασύρματο που έχω δοκιμάσει. Δεν λέω οτι είναι κακά μικρόφωνα (για να μην παρεξηγηθώ) απλά μάλλον δεν ταιριάζουν τόσο στην φωνή μου και στον ήχο που θέλω εγώ να βγάλω.

Αυτά, όποιος έχει κάποια εμπειρία ή γνώση στο θέμα ας βοηθήσει!

Επίσης ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί που να μπορώ να δοκιμάσω ασύρματα μικρόφωνα???

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου