Προς το περιεχόμενο

MIDI σκουπίδια Mac Book Pro


bshop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα τρέχουν...τον ήπια πρόσφάτως!

 

Το ήξερα!!! είναι κάτι παλιά αλλά καλά VST που δεν έχουν ούτε installer ούτε τίποτα--δεν τρέχουν ούτε στο Kontakt 4...οπότε γιοκ λες ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό σκεφτόμουν... απλά άκουσα ότι ίσως να μην είναι συμβατό με κάποια παλαιότερα plugins/vsti's...πχ έχω κάποια που τρέχουν μόνο σε kontakt 2 και δεν ξέρω εάν το logic 9/10 σε ML θα τα τρέχει αυτά.

 

εαν δεν ειναι Power Pc-based στα οποια χρειαζεσαι rosetta για να τρεξουν,τοτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα. Στο ML δεν υπαρχει rosetta.

 

Εάν, χτύπα ξύλο, βάλω το ML και χρειαστεί να γυρίσω πίσω, έχεις κάνει κανείς επιτυχώς πλήρη επαναφορά με time machine? Χωρίς να χρειαστεί να φορμάρω/ξανακάνω install τα πάντα.

 

Εγω μιλαω για καθαρη εγκατασταση του ML. Με time machine δεν εχω ασχοληθει. αυτο που ξερω σιγουρα οτι δουλευει ειναι το super duper που κανει κλωνο τον υπαρχων δισκο. Απλα χρειαζεσαι εναν αδιο εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ήξερα!!! είναι κάτι παλιά αλλά καλά VST που δεν έχουν ούτε installer ούτε τίποτα--δεν τρέχουν ούτε στο Kontakt 4...οπότε γιοκ λες ε?

Στο Kontakt 5 μπορείς να διαβάσεις τις βιβλιοθήκες τους...οχι VST, AU θέλεις να πείς ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πράξε όπως νομίζεις. Επιμένω να κουβαλήσεις - ελέγξεις πρώτα τα πλήκτρα, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος από την μιά πλευρά.

Τα λεγόμενά σου και οι πιθανότητες με οδηγούν προς τα εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράξε όπως νομίζεις. Επιμένω να κουβαλήσεις - ελέγξεις πρώτα τα πλήκτρα. Τα λεγόμενά σου και οι πιθανότητες με οδηγούν προς τα εκεί.

Εάν επιμένει ο Χναράκης...κάνεις όπως λέει ο Χναράκης...και δεν θα χάσεις!!! ;D ;D

Έτσι κι αλλιώς, αυτό που σου προτεινα εγώ -κατά 99%- θα σου έβγαζε πρόβλημα των πλήκτρων...αποκλείεται το Garageband να κάνει τέτοια midi κόλπα :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@marathon

Δεν το γνωρίζω, μπορεί να είμαι και λάθος. Από κάπου όμως πρέπει να αρχίσει...

Απλά το πρότεινα για να είναι σίγουρος 100% πως δεν φταίνε τα controllers, αν φταίνε τα controllers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Kontakt 5 μπορείς να διαβάσεις τις βιβλιοθήκες τους...οχι VST, AU θέλεις να πείς ;)

 

Είναι από PC VSTi και DXi και εάν δεν κάνω λάθος μου τα ανοίγει το Kontakt 2...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράξε όπως νομίζεις. Επιμένω να κουβαλήσεις - ελέγξεις πρώτα τα πλήκτρα, έτσι ώστε να είσαι σίγουρος από την μιά πλευρά.

Τα λεγόμενά σου και οι πιθανότητες με οδηγούν προς τα εκεί.

 

Φυσικά θα κάνω και τα δύο γιατί έτσι κι αλλιώς πρέπει να δω που είναι το πρόβλημα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις σιγουρευτει οτι δεν υπαρχει καποιο λαθος (ρυθμισεις) στο "Audio MIDI setup"?

Καποιο loopback πχ?

 

Επισης, στο κανει και στις 2 USB εισοδους?

 

Εχεις δοκιμασει καποιο interface με serial MIDI port να δεις αν κανει το ιδιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν δεν ειναι Power Pc-based στα οποια χρειαζεσαι rosetta για να τρεξουν,τοτε δε νομιζω να υπαρχει προβλημα. Στο ML δεν υπαρχει rosetta.

 

Κατάλαβα...δεν ξέρω εάν είναι power-pc based αλλά για να λύσω το πρόβλημα στη χειρότερη θα το υποστώ το upgrade...

 

 

Εγω μιλαω για καθαρη εγκατασταση του ML. Με time machine δεν εχω ασχοληθει. αυτο που ξερω σιγουρα οτι δουλευει ειναι το super duper που κανει κλωνο τον υπαρχων δισκο. Απλα χρειαζεσαι εναν αδιο εξωτερικο

 

ελπίζω να μη χρειαστεί αυτό :) πάντως ευχαριστώ για την πρόταση για το backup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου