Προς το περιεχόμενο

Educate Your Mind - ενα funk κομματι


funkysoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι μια προσπαθεια που κυριος κανω εγω και ενας φιλος ακομη με διαφορους sesion ας πουμε μουσικους.ξεκινησε για πλακα και ετσι θελουμε να παει .απλα ζηταω μια αποψη απο εσας ετσι για να δουμε τι ''καιρο κανει'' σαν κομματι

https://soundcloud.com/koumariss/educate-your-mind

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσε, μπραβο για την προσπαθεια, η μονη παρατηρηση που θα εκανα ειναι στα κομματια που επαναλαμβανονται οι στιχοι και αυτο ισως κουραζει λιγο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενηκοτερα δεν ειναι το καλητερο μας οι στιχοι και δεν τους δινουμε πολυ σημασια.και στα αλλα που θα γινουν δεν θα εχοθν κατι ιδιετερο

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενηκοτερα δεν ειναι το καλητερο μας οι στιχοι και δεν τους δινουμε πολυ σημασια.και στα αλλα που θα γινουν δεν θα εχοθν κατι ιδιετερο

Αν έχεις να πεις κάτι, γράψε στίχους.Ειδάλλως μην βάλεις.Κάνε βοκαλισμούς αν πρέπει να υπάρχει ανθρώπινη μορφή.Το κομμάτι είναι ωραιότατο. Έχει προοπτικές.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο είναι το κομμάτι με πολύ ενέργεια!  :)

 

Θα μου άρεσε τη μελωδία που έχει η φωνή, να την έπαιζε μια κιθάρα ή πλήκτρα. Με λίγα λόγια να γίνει instrumental.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο είναι. Προσωπικώς μου άρεσε η φωνή κι ας επαναλαμβάνεται.

 

Στην παραγωγή έχει θαφτεί το μπάσο νομίζω. Ειδικά σε αυτό το είδος, πρέπει να είναι αρκετά ευδιάκριτο. Επίσης δεν τρελάθηκα με το slide solo της κιθάρας στο τέλος.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενοείς ότι δεν είναι αρκετά πριμο

?

 

Δε νομίζω ότι είναι αυτό, γιατί εκεί γύρω στο 2:58 ακούγεται αρκετά καθαρά. Μάλλον τα τύμπανα του τρώνε τις συχνότητες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο κομματι! γκρουβαρει :)

 

οσο αφορα την μιξη πιστευω οτι θελει δουλεια ακομα. νιωθω οτι δεν εχουν δεσει τοσο καλα καποια οργανα.

 

τωρα η φωνη..... κακη προφορα και 0 groove για μενα χαλαει το κομματι

 

το slide ισως να μπορουσε να αναπτυχθει λιγο περισοτερο

 

καλη συνεχεια

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Μια χαρά είναι και κεφάτο.

Τεχνικά σχόλια: Η Φωνη είναι πάρα πολύ μπροστά/δυνατα στη μείξη (ιδιαιτερα αν σκεφτείς πως δεν εχει και κατι να πει) και το slide δεν... Δοκιμάστε άλλο όργανο αν θελετε τη μελωδία αυτη σωνει και καλά, γιατί είναι το αδύνατο σημείο της κιθάρας.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου