Προς το περιεχόμενο

Partscaster, Asian Upgraded ή Hi-End?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που διευκρινήσαμε ότι μιλάμε για bolt-on κιθάρες ας πω κι εγώ τη γνώμη μου. Θα ξεκινούσα με μια Ασιάτισσα (γεια σου σύντροφε Earendil..) και θα την τρέλαινα στα upgrades...μαγνήτες, hardware, καινούριο μπράτσο αν το κανονικό δεν με βόλευε... :D

Αύτό σε ποια κατηγορία με βάζει ;;; Upgraded ή Partcaster...;;; Γιατί μια κιθάρα από την οποία μπορεί να κρατήσω τελικά μόνο ένα σώμα κι ένα pickguard δεν είναι ολίγον partcaster ;;;

Θα ξεκίναγα πάντως με μια έτοιμη, ολόκληρη κιθάρα και αυτό για να προχωράω τις αλλαγές μία-μία όπου διαπιστώνω ελλείψεις ή προβλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι απο τα 30.000 που κανει τα 20.000 τα σκας για το ΧΡΩΜΑ (CUSTOM COLOR)

 

ΧΑΛΑΡΑ! Και από τα 10.000 τα 5.000 τα δίνεις γιατί είναι προ CBS εποχής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι αμα εχει και το logo της fender πανω σε κ@.....νει πολυ παραπανω :lol: :lol: :lol: !!!πιανεις κιθαρα βλεπεις το logo και το πιστευεις πραγματικα!!!!!!!!!!!! :wink:

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι αμα εχει και το logo της fender πανω σε κ@.....νει πολυ παραπανω :lol: :lol: :lol: !!!πιανεις κιθαρα βλεπεις το logo και το πιστευεις πραγματικα!!!!!!!!!!!! :wink:

 

μπάααα το έχω ξεπεράσει εδώ και καιρό! Τώρα με ξενερώνει όταν βλέπω το λόγκο πάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θέλεις αυτό:

guitars

 

Αλλά δεν έχεις 30.000 ευρώ για να το πάρεις και το re-issue δεν έρχεται στα γούστα σου τι κάνεις?

 

 

Φυσικά "partcastering"!

 

More details sooooon...... :D

 

Τι χρωμα ειναι αυτο???? Θα μπορουσε να ειναι ξεθωριασμενο CAR ή fiesta red?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι αμα εχει και το logo της fender πανω σε κ@.....νει πολυ παραπανω :lol: :lol: :lol: !!!πιανεις κιθαρα βλεπεις το logo και το πιστευεις πραγματικα!!!!!!!!!!!! :wink:

 

μπάααα το έχω ξεπεράσει εδώ και καιρό! Τώρα με ξενερώνει όταν βλέπω το λόγκο πάνω!

ΤΙ????? 8O 8O

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θέλεις αυτό:

guitars

 

Αλλά δεν έχεις 30.000 ευρώ για να το πάρεις και το re-issue δεν έρχεται στα γούστα σου τι κάνεις?

 

 

Φυσικά "partcastering"!

 

More details sooooon...... :D

 

Τι χρωμα ειναι αυτο???? Θα μπορουσε να ειναι ξεθωριασμενο CAR ή fiesta red?

 

Fiesta red ειναι το candy apple red ΔΕΝ ξεθωριαζει... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Partscaster για μένα! 8)

 

¶πειρες επιλογές (ίσως είναι λίγο χάσιμο και θέλει ψάξιμο), ποιότητα, παίρνεις ότι σου ταιριάζει και κάνεις και οικονομία.

 

Και ναι, ένα headstock χωρίς logo μπορεί να είναι όμορφο! 8)

 

 

Και η επιλογή της αναβάθμισης μ' αρέσει. Ξεκινάς και με λίγα λεφτά έχεις κάτι να παίζεις. Σιγά-σιγά κάνεις τις αλλαγές και βλέπεις πως επιδρά η κάθεμιά απ' αυτές ξεχωριστά. Πλεονέκτημα: τα χρήματα ξοδεύονται κατά στάδια.

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fiesta red είναι!

 

 

μπάααα το έχω ξεπεράσει εδώ και καιρό! Τώρα με ξενερώνει όταν βλέπω το λόγκο πάνω!

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από ένα ολόγυμνο headstock! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου