Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani-Private Guitar Lesson


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν ξέρω αν το έχετε δει ήδη,αλλά το θεώρησα εξαιρετικό για να μην το ανεβάσω εδώ.Καταπληκτικός δάσκαλος,σας αρέσει δε σας αρέσει ως παίκτης.

 

http://www.youtube.com/watch?v=GvFK-0ifBQo

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το ειδα χτες ολο, και ειναι απο τους αγαπημενους μου. Και λεει καποια πολυ ενδιαφεροντα πραγματακια μεσα

 

Κι εγώ πριν λίγο το τελείωσα.Έκατσα να το δω γιατί είμαι σε φάση βαριάς προπόνησης σε modes και όλοι μου έχουν πει ότι ο Satriani είναι ειδικός σε αυτά.Δεν είμαι φανατικός θαυμαστής του,τον ακούω πού και πού,αλλά είναι καταπληκτικός κιθαρίστας κατ'εμέ. Ανεπανάληπτη αίσθηση μελωδίας!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πριν λίγο το τελείωσα.Έκατσα να το δω γιατί είμαι σε φάση βαριάς προπόνησης σε modes και όλοι μου έχουν πει ότι ο Satriani είναι ειδικός σε αυτά.

 

Τσέκαρε την τεχνική του pitch axis.

 

Θα "απογειώσεις" τo modal παίξιμό σου (ο Satriani το χρησιμοποιεί κατά κόρον).  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τσέκαρε την τεχνική του pitch axis.

 

Θα "απογειώσεις" τo modal παίξιμό σου (ο Satriani το χρησιμοποιεί κατά κόρον).  ;)

 

Ευχαριστώ πολύ για το tip!!Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα τεχνική!!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή και δεν έχω ήχο. Θα μπορούσε κάποιος να κάνει μια σύντομη περίληψη του τι λέει  στο μάθημα? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ο Satch δινει μεγαλη βαση στο ear training και στα intervals.Nα κατσεις να μαθεις τον ηχο απο καθε διαστημα,τη θεση του στην ταστιερα,να μπορεις να τραγουδας κλιμακες,αρπισματα κτλ κτλ κτλ .....αμα δεν βαλεις τον ριμαδιασμενο ηχο στο μυαλο σου δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Βεβαια αυτα θελουν πολυ δουλεια και υπομονη και τα λεει τοσο φυσικά και ομορφα σαν να μην ειναι τιποτα ;D....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τιποτα νεο. Για γκομενες μιλανε παιζοντας ρεμπετικα... ;D

 

 

Το ξερα! Γαμω τα windows μου μέσα! ;D

 

Ωραιος ο Satch δινει μεγαλη βαση στο ear training και στα intervals.Nα κατσεις να μαθεις τον ηχο απο καθε διαστημα,τη θεση του στην ταστιερα,να μπορεις να τραγουδας κλιμακες,αρπισματα κτλ κτλ κτλ .....αμα δεν βαλεις τον ριμαδιασμενο ηχο στο μυαλο σου δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Βεβαια αυτα θελουν πολυ δουλεια και υπομονη και τα λεει τοσο φυσικά και ομορφα σαν να μην ειναι τιποτα ;D....

 

Σωστός. Τα λέει με κάθε ευκαιρία. Δεν βλάπτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή και δεν έχω ήχο. Θα μπορούσε κάποιος να κάνει μια σύντομη περίληψη του τι λέει  στο μάθημα? :)

Πέρα από αυτό που έγραψε ο Dreamdancer, κάνει αναφορά και στον τρόπο με τον οποίο κρατάς την πένα και τι αντίκτυπο έχει αυτό στον ήχο σου αλλά και στους ακροατές σου.

 

Πολύ ωραίο βίντεο! Thanks Βασίλη!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου