Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος στα πληκτρα και αναβάθμιση....


lazy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες ακόμη πιο φτηνά, υπάρχει στο Νάκα ετοιμοπαράδοτο (γιατί κάποια στιγμή είχε κοπεί αφού αντικαθιστάται σιγά σιγά απο αυτό που σου πρότεινε ο Μανώλης) το yamaha mm6 στα 390 ευρώ. http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=421&product=57449

 

το έχω δουλέψει πάρα πολύ και είναι πολύ καλό μηχάνημα ειδικά για τα λεφτά που δίνεται τώρα.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Midi keyboard έχεις. Θα γλυτώσεις χρήματα αγοράζοντας ένα module. Μπορείς να πας και σε λύση ipad και να φορτώνεις εκεί τις εφαρμογές που σου αρέσουν. Θα βρεις πλειάδα εφαρμογών.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Midi keyboard έχεις. Θα γλυτώσεις χρήματα αγοράζοντας ένα module.

Μπορείς να πας και σε λύση ipad και να φορτώνεις εκεί τις εφαρμογές που σου αρέσουν. Θα βρεις πλειάδα εφαρμογών.

Για module ναι. Για ipad αν και η καλύτερη λύση από πλευράς tablet, πιστεύω πως δεν μπορείς να βασιστείς (μόνο) στο ipad ως main module.

Εκτός κι αν πρόκειται καθαρά για home κατάσταση ή ερασιτεχνική χρήση live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονοπώλιο θα τους κανεις, εχεις βαλθει να βαλεις σε καθε ελληνικο σπιτι και ενα mox! χαχα.

Αυτο δεν ειναι το ΜΟΧ, ειναι το ΜΧ και δεν εχει καμια σχεση με το ΜΟΧ. Πιστευω ομως οτι ενα ΜΧ (με 49 ή 61 πληκτρα) ειναι οτι πρεπει για τα λεφτα που διαθετει και την εμπειρια που εχει. Το συνολικο "πακετο" ενος ΜΧ ειναι υπεραρκετο για την περιπτωση του, και σ'αυτα τα λεφτα και την κατηγορια το ΜΧ παιζει μονο του.

 

Το ΜΧ49 πωλειται στα 495€ και το MX61 στα 639€ (Thomann). Τωρα αν θελει κατι σε 100% synth/workstation απο μεταχειρισμενα τοτε παμε αλλου, εδω ειμαστε να του προτεινουμε κατι αλλο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξέρω, ομως μετα απο αυτες τις συζητησεις που ηταν εποικοδομητικές και για εμένα, τωρα όλα ΜΟΧ τα βλεπω!!! χαχα. Και αν ακουσα καλα στο βιντεο εχει και αυτο δυνατοτητες audio interface.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα την κανω την κατάλληλη οικονομικη στιγμη. Συντομα, απλα κλειδωσα το στοχο, ουτως η αλλως καλυπτομαι με οτι εχω προς το παρον

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά ευχαριστώ όλους σας για την βοηθεια.

 

Αντιλαμβάνομαι αυτό που λέει ο Waterfall-K και πιθανότατα να περιμένω λίγο για να πάρω κάτι ολοκληρωμένο (workstation)

.

Παρόλα αυτά εχω φάει αρκετες ώρες σημερα ψαχνοντας σε αγγελιες εδω και στο ebay για Modules.

 

Πριν λιγο κατάταβα τι ηταν αυτο το V-machine που έλεγε ο Στάθης .

 

http://www.smproaudio.com/index.php/en/products/v-machines/v-machine#which-plugins-are-running...

 

Έχει κάποιος άποψη? Με ενθουσιάζει η ιδέα να έχω οτι όργανο θελω μέσω των VSTi και σε preset.Από την αλλη με προβληματίζει το πως θα μπορεί ο χρηστης να παραμετροποιήσει το plugin χωρις Η/Υ (οκ,μαλλον με preset φανταζομαι)

 

Σχετικά με το YAmaha ΜΜ6.

Ειδα αρκετά πράγματα στο youtube.Επίσης διάβασα για προβλήματα με το LCD του.Ισχύει η αποτελεί μειοψηφία ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mpa..>ayto πιο πολυ ειναι για synth vsti's ,φαντασου πως δεν μπορεις να φορτωσεις ενα  vst για πιανο οπως το ivory με 40 γβ δεδομενα...ειναι λιγο κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιος άποψη? Με ενθουσιάζει η ιδέα να έχω οτι όργανο θελω μέσω των VSTi και σε preset.Από την αλλη με προβληματίζει το πως θα μπορεί ο χρηστης να παραμετροποιήσει το plugin χωρις Η/Υ (οκ,μαλλον με preset φανταζομαι)

 

Εχω αποψη, και ειναι οντως ενθουσιαστικό να εχεις κάποια απο τα αγαπημένα σου vst on stage, αλλα δε θα το σύστηνα ως κύριο όργανο σε καποιον μη έμπειρο.

 

Για την παραμετροποίηση, εγω του έχω κοτσαρει ενα korg nanokontrol και ειμαι κομπλε ;D

 

Δεν ειναι πολύ δόκιμη λύση, αλλά αν βρεις καποιον να το τεσταρεις, γιατί όχι?

 

Και παίζει μεγάλες βιβλιοθήκες κανονικα, μπορει να κανει streaming από σκληρό δίσκο μεσω usb :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου