Προς το περιεχόμενο

Analog Keys. Νέο synth απο την elektron


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προηγούμενο synth που έβγαλε με keys και σε αυτήν την τιμή (το monomachine με το keyboard) πάντως πήγε ακλαφτο..

Ηταν γιατι δεν εγραφε στην...ουγια το καταλληλο ονομα. ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η elektron βέβαια πάντα ήταν "boutique" synth manufacturer, αλλά οι συγκρίσεις με αλλά synths των ίδιων προδιαγραφών είναι προφανώς σε βάρος της.

 

Το προηγούμενο synth που έβγαλε με keys και σε αυτήν την τιμή (το monomachine με το keyboard) πάντως πήγε ακλαφτο..

 

 

 

Ποιο άλλο συνθ ειναι των ιδιων προδιαγραφων, δεν μου έρχεται κανένα.

 

Η τιμή ειναι πάντως λογικότατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λογικοτατη ρε Neeq? ΤΖΑΜΠΑ ειναι! :D

Ενα 4φωνικο αναλογικο synth κατασκευης 2013 στα 1800€?? Εγω το περιμενα πανω απο 4 χιλιαρικα...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λογικοτατη ρε Neeq? ΤΖΑΜΠΑ ειναι! :D

Ενα 4φωνικο αναλογικο synth κατασκευης 2013 στα 1800€?? Εγω το περιμενα πανω απο 4 χιλιαρικα...

 

Here we go.. again. (blofeld&dave smith αντιπροταση following.  ;D  )

 

 

 

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Here we go.. again. (blofeld&dave smith αντιπροταση following.  ;D  )

 

Η μόνη αντιπροταση του Dave Smith, είναι το Tempest, που χωρις πλήκτρα, κοστιζει 1800, και πάλι είναι αλλο όργανο.

 

Δε μπορω να σκεφτω κάποιο αναλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο άλλο συνθ ειναι των ιδιων προδιαγραφων, δεν μου έρχεται κανένα.

 

Η τιμή ειναι πάντως λογικότατη.

 

Χωρίς να θέλω να εισέλθω σε συγκρίσεις και μονο με βάση το ότι έχει 4voices , το dsi mophoX4 κοστίζει 1199 €. Αυτο είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα παραπάνω.

 

Αυτο βέβαια μπορει να σημαίνει πολλα μπορει και τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι, αν το πάρουμε ακόμα κι αυστηρά με το ...ζύγι, δηλαδή €/voice, δεν το συζητώ, εγώ προσωπικά πάω για Prophet 12. Συμφέρει όσο κανένα άλλο. ;D

 

Πέρα από την πλάκα, αν ποτέ δώσω χοντρά λεφτά για analog/VA, σίγουρα ένα μηχάνημα του Dave Smith θα το τιμήσω δεόντως. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να εισέλθω σε συγκρίσεις και μονο με βάση το ότι έχει 4voices , το dsi mophoX4 κοστίζει 1199 €. Αυτο είχα στο μυαλό μου όταν έγραφα παραπάνω.

Αυτο βέβαια μπορει να σημαίνει πολλα μπορει και τίποτα.

 

Δε νομίζω να σημαίνει κάτι. Ειναι εντελώς διαφορετικα οργανα.  

 

Αλλα πάλι, και το polyevolver εχει 4 φωνες, και φευγει στα 3παρά, χιλιαρικα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι, αν το πάρουμε με το ...ζύγι, δηλαδή €/voice, δεν το συζητώ, εγώ προσωπικά πάω για Prophet 12. Συμφέρει όσο κανένα άλλο. ;D

 

 

:o :o :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Poly Evolver ειναι ενα υβριδικο (αναλογικο & ψηφιακο/wavetable) synth, με 5 οκταβες κλαβιε και κατασκευη τανκ, συν απειρα ποτενσιομετρα και ξύλινα πλαινα. Καμια σχεση δηλαδη με το Analog Keys. Στα 1800€ ο Smith εχει το 8φωνικο Prophet 08, οποτε η συζητηση ειναι περιττη.

Ή καποιοι υπερκοστολογουν τα προιοντα τους (Moog/Elektron/Clavia...) ενω ο Dave Smith πουλαει σε λογικες τιμες, ή οι παραπανω πουλανε σε λογικες τιμες και ο Dave Smith ειναι ηλιθιος πουλωντας στις τιμες που πουλαει και μπαινει και μεσα. :P Διαλεξτε.

Μη πεταχτει παλι κανεις και γραψει τιποτα περι "κοστους κατασκευης" γιατι θα βαρεσουμε ενεσεις αμμοχαλικου. ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου