Προς το περιεχόμενο

Drone delivery απο το Amazon


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, αυτοί απλά σχεδιάζουν το μέλλον, ακόμα δεν έχουν δοθεί άδειες σε ιδιώτες για drones

 

The US Federal Aviation Administration is yet to approve the use of unmanned drones for civilian purposes.

 

και

 

The US Federal Aviation Administration (FAA) has approved the use of drones for police and government agencies, issuing about 1,400 permits over the past several years.

Civilian air space is expected to be opened up to all kinds of drones in the US by 2015 and in Europe by 2016.

 

από εδώ: http://www.bbc.co.uk/news/technology-25180906

 

..να τους δω μόνο να ζητάνε άδεια απο την ΥΠΑ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Θέλω τρία για να στηρίξω το πιάνο, τέσσερα για να πατάει το χρηματοκιβώτιο και τρία για την συλλογή μου.

 

Σωστή απαντηση. :D

 

Αν και κανονικα επρεπε να ρωτήσω τι θα το κανεις το χρηματοκιβώτιο, για να πεις "και που θα βαλω τα αμόνια?" ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έλεγε και ο παππούς μου "You can never have enough anvils". Σοφά λόγια.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ερθει και Ελλαδα το συστημα θα απαιτησω να εχω free delivery και τα drones που θα ερχονται σε μενα να ειναι σε μαυρο χρωματακι.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για... Ελλάδα  :D δεν υπάρχουν σχέδια ακόμη αλλά προχωράει πολύ το θέμα online sales και δεν ξέρω τι άλλο θα σκαρφιστούν οι μεγάλοι παίκτες του χώρου.

 

... και όμως υπάρχουν.

Kounisto-Saligkari-me-mousiki-zoom.thumb.jpg.b9031c7d9aa13d4813bb4fc4c5aa1ebb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε τι ύψος θα πετάνε; Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με τον εναέριο χώρο; Αφού δεν χτυπάνε το κουδούνι θα πρέπει να κάτσεις μπάστακας στο παράθυρο μέχρι να έρθει; Αν φυσάει πολύ ή βρέχει; Τι εμβέλεια θα έχουν;

 

Μια καλυτερη παρουσιαση απο ενα συμπατριωτη μας.

 

 

Το concept ειναι λιγακι διαφορετικο απο αυτο της Amazon αλλα παρεχει αρκετες πληροφοριες.

 

Παντως αν υλοποιηθει καποια στιγμη με βλεπω να βγαινω με καραμπινα και σφεντονα. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για... Ελλάδα  :D δεν υπάρχουν σχέδια ακόμη αλλά προχωράει πολύ το θέμα online sales και δεν ξέρω τι άλλο θα σκαρφιστούν οι μεγάλοι παίκτες του χώρου.

 

 

Φίλως αφεντικός, γνωρίζω πως κι εσύ σα τον SF είσαι άπιστος τουρκαλβανός  ;D ;D ;D, αλλά τι να μας πουν τα βλαχαδερά με τα drones τους που εμείς οσονούπω από το κοσμοδρόμιο της Καλαμάτας θα στέλνουμε τουρίστες στο διάστημα, θα κολλήσουμε σε μερικά δεματάκια? Τι να κλ@σουν τα drones δίπλα στον Έλληνα ντελιβερά με το αεριοθούμενο παπί  ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουν τι κάνουν εκεί στην Amazon, μόνο τα drones θα κάνουν αξιόπιστες παραδόσεις μετά την ραγδαία εξάπλωση των ζόμπι(ς).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You're obsessed with zombies. Forget zombies. There's life beyond zombies (except for zombies).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου