Προς το περιεχόμενο

Synth poll - μεταχειρισμένο ή καινούριο μεχρι 2.000 ευρώ



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To Accelarator θα το δώ από κοντά την Δευτέρα. Από ότι είδα από χτες μέχρι σήμερα στο internet μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εργαλείο είναι αυτό; Απίστευτο το Accelerator. Είχα υπόψη μου το Spectralis της Radikal, άλλα δεν είχα πάρει είδηση ότι βγήκε δεύτερη έκδοση και πολύ περισσότερο ότι έβγαλαν και νέο μηχάνημα και μάλιστα πληκτροφόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που αλλάξαν τα δεδομενα προτιμώ τo v-synth gt μαζι με το kronos. Γιατι να διαλεξω? Αυτα τα δύο και εχεις τα άπαντα. απο κατω το κρονος, απο πανω το v synth και παμε ολοι μαζι σε μια παραλία.

 

Τα παιρνει καποιος και τα 2 μεταχειρισμενα, θα δωσει μεν κατι παραπανω , αλλα.....................

Και ετσι εχεις αρκετες μηχανες συνθεσης, εχεις το karma και το variphrase μαζι. E..... τι αλλο πια?

Δεν μπορεις να κανεις καλυτερο συνδυασμο hardware synth workstation κατ εμε, μετα παμε σε πολύ ψείρα για ολες τις περιπτωσεις , να ικανοποιησεις και τον πιο ακραίο δημιουργο και εκτελεστη.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριότερος λόγος για τον οποίο δε θα πήγαινα σε μεταχειρισμένο είναι - για τα πληκτροφόρα πάντα - η ποιότητα των πλήκτρων, τι κακουχία έχουν φάει, καθώς και οι controllers, pitch/mod, knobs κλπ. Επίσης όπως και η οθόνη αφής σε μηχανήματα όπως το Kronos, το V-Synth κλπ.

Πάντως κρίμα ένα μηχάνημα σαν το GΤ να μην το βγάλουν σε rack. Πολύ θα το γούσταρα. Και μην πει κανένας για το XT γιατί δεν είναι το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριότερος λόγος για τον οποίο δε θα πήγαινα σε μεταχειρισμένο είναι - για τα πληκτροφόρα πάντα - η ποιότητα των πλήκτρων, τι κακουχία έχουν φάει, καθώς και οι controllers, pitch/mod, knobs κλπ. Επίσης όπως και η οθόνη αφής σε μηχανήματα όπως το Kronos, το V-Synth κλπ.

Πάντως κρίμα ένα μηχάνημα σαν το GΤ να μην το βγάλουν σε rack. Πολύ θα το γούσταρα. Και μην πει κανένας για το XT γιατί δεν είναι το ίδιο.

 

και εγω ρε φιλε, για μεταχειρισμενα αυτης της κατηγοριας και μαλιστα αμα τυγχανε να εξαρτάμαι οικονομικα  απο αυτα, θα το έπαιρνα μονο απο καποιον που ξέρω καλά και να ειχα ιδεα για την χρηση τους. Για μικροτερα ποσα και λιγοτερο πολυπλοκα οργανα ειναι πιο βατο το ρισκο.

 

παντως ενας πραγματικα αποφασισμενος που στα χερια του τα οργανα αυτα θα ειναι εργαλεία και θα μπορει να τα εκμεταλλευτει, βασικά θα χρειάζεται να τα εκμεταλλευτεί, μπορεί να πάει στο μαγαζάτορα και να του πει. Πες μου ποσο αφηνεις και τα δύο, να τον παζαρεψει μεχρι θανατου, να δωσει 2000 μπροστα και τα υπολοιπα με εκατο ευρω το μηνα. Ιδιαιτερα αμα εχει ενα εισοδημα κ<ι ειναι καπνιστης, κοβει το καπνισμα και δεν θα του φανει καν. Ετσι εκανα εγω οταν ηθελα να κανω μια καλη αναβαθμιση στο pc το 2008 και ουτε μου φανηκαν οι δοσεις. (Το ξαναρχισα το 2011 ο ηλιθιος) Και αμα κανει εστω 3 live το μηνα με 50 ευρω ή δραχμες ετσι οπως το παμε  με ενα απο αυτα κανει την αποσβεση οοουυυυ , σαν να μην τα εδωσε ποτε.  (αμα βγαζει και αλλα λεφτα απο τη μουσικη εχει καλώς), εχει καινουρια τα προαναφερθεντα απο εμενα οργανα, θα πρεπει να ειναι πολυ περιεργος αμα δεν τον καλυψουν καπου στις συνηθεις δουλειες και θα ειναι ενας ευτυχισμενος πληκτρας. 

 

Εγω αν ημουν σε τετοια φαση αυτο θα εκανα. Τα ρεστα μου να τελειωνω.

Ευτυχως που δεν ειμαι σε τετοια φαση και απλα διαβαζω και σχολιαζω μουαχαχαχα και ετσι η τσεπη μου ειναι ασφαλης!!!!

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παίδες δείτε το Accelarator....

Προσωπικά θα το δώ αύριο από κοντά.

Αλλά ...δείτε το στα video youtube κι εσείς..

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τώρα είδα την αλλαγή επικεφαλίδας και επιλογών, πάμε αλλού...

 

Δεν έχεις βάλει Oasys, Fantom & Motif στις επιλογές...

 

Με 2000 μάλλον μεταχειρισμένο, διαφορετικά ανέβα στα 3000 και πάρε ένα Motif-XF full option.

 

Διαφορετικά...

Βρίσκεις έναν πιτσιρικά που έχει σχέση, του δίνεις ένα χαρτζιλίκι να σου κουβαλάει & συνδέει τα όργανα που ήδη έχεις έτοιμα σεταρισμένα στο σπίτι με τους ήχους που ήδη έχεις και τους ξέρεις.

 

Εσύ απλά θα πηγαίνεις να παίζεις σαν κύριος.


Ερώτηση.

Θέλεις μόνο ένα μηχάνημα για το live που θα κάνει όλα αυτά που κάνουν τα άλλα που έχεις σπίτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου