Προς το περιεχόμενο

Pedal Board - Τροφοδοσια & διαταξη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δυστυχως ξεχασα να μετρησω πριν το φιλτρο αλλα αυτη τη στιγμη με 6 πεταλια συνδεδεμενα η εξοδος εχει 8,95V .

 

 

Jimmy, αν δε σου κάνει κόπο, μέτρα και μία με ένα πετάλι μόνο πάνω - κατα προτίμηση ένα με χαμηλά λιπ... ε.. χαμηλο current draw ήθελα να πω, να δούμε πόσο αλλάζει η τάση. Είναι όλα σου τα πετάλια αναλογικά? Θα είχε ενδιαφέρον να ξέραμε το συνολικό αριθμό mA που τραβάνε θεωρητικά :) Thanks προκαταβολικά!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η μέτρηση που έκανα στα τροφοδοτικά μου ήταν χωρίς κανένα πετάλι όλα έλεγαν ότι πρέπει να δώσουν 9 και όλα δείναν παραπάνω μέχρι που μπήκε το κύκλωμα.

 

Μόνο το Boss ήταν τζαστ αφού έχει μέσα του το κύκλωμα

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και Χρονια Πολλα σε ολη την παρεα! Μετρησεις χωρις φορτιο 8,97, με ενα πεταλι 8,96 και βαζοντας ενα ενα πεταλι επανω εφτασε και στο 8,95. μονο δεν ανοιξα να μετρησω μεσα πριν και μετα τη γεφυρα αλλα θελω να κανω ακομη ενα, οπoτε θα ανεβασω φωτος απο σταδιακη κατασκευη και επεισης μετρησεις AC στο δευτερευον ,μετα τη γεφυρα ανορθωσεως και στην εξοδο, για να υπαρχει πληρης εικονα.Παντως με ενα μετασχηματιστακι απο παλιο τροφοδοτικο που ελεγε 1Α και ειχe διαφορες τασεις οι οποιες γινοτανε απο διαφορες ληψεις στο δευτερευον (επελεξα την 9V και aφησα στον αερα ολες τις αλλες) και με ενα φιλτρο αντιγραφη του Boss ολα γινανε μια χαρα χωρις να χρειαστει να δωσω ενα χερι κι ενα ποδι για τροφοδοτικο.Πραγμα που ημουν ετοιμος να κανω! Συμπερασμα για μενα τελος τα μοντερνα switching τροφοδοτικα εκτος αν προκειται για εξαιρετικης ποιοτητος,αρα και ακριβο! Τωρα οσο για to αν ειναι ολα τα πεταλια μου αναλογικα δεν ειμαι τοσο συγουρος!εχω φωτο πιο πανω.Το Vox847 θεωρω ειναι,to Small Stone συγουρα ναι,το vintage overdrive επεισης to EQ της Yamaha ειναι παλιο πιστευω ναι! Δεν ξερω για το FB-2 Kai to MetalMuff!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου