Προς το περιεχόμενο

Μια PINECASTER με παρελθόν.


HellFire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ έχω να πω πως η κιθάρα είναι ξεχωριστή-φοβερή , έχει μια ιδιαίτερη ομορφιά και ιδιαίτερο χαρακτήρα .. γουστάρω πολύ αυτά τα κιθαρόνια!! έκανες φοβερή δουλειά φίλε μπράβο σου  !!!

 

Ευχαριστώ φίλε ratman.

 

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • 3 μήνες αργότερα...

Πάει καιρός που αυτό το θέμα έχει μείνει ανενεργό, o λόγος που το επαναφέρω είναι μερικά βίντεο που τράβηξα στο event του Noise Jam & G.A.S. '14.

 

Στο πρώτο βίντεο έχω ανεβάσει μερικές φωτογραφίες από την κιθάρα, ενώ στο δεύτερο βίντεο παίζει ο , Νίκος Κουτσοποδιώτης, ΑΚΑ, Nikoskouts,μέλος του Noiz και δάσκαλος κιθάρας.

 

Η κιθάρα είναι συνδεδεμένη σε έναν JVM Marshal μέσω ενός Kemper, το οποίο ανήκει στον φίλο Panorius ,ενώ η άθλια λήψη έγινε μέσω του κινητού μου τηλεφώνου. ;D

 

Ευχαριστώ πολύ τα παραπάνω μέλη για αυτή την βιντεοσκόπηση.

 

Ευχαριστώ επίσης ο προσωπικό του studio για την παραχώρηση του χώρου καθώς και τους διοργανωτές του event, οπως και όλα τα μέλη που ήταν εκεί για την πολύ ζεστή-φιλική βραδιά.

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσεις την ποιοτητα του video ολα τα υπόλοιπα ειναι super και ο ήχος που μου φάνηκε λιγότερο σκληρός απο τη δική μου και το παίξιμο του Νίκου με το μεταμορφωμένο sunny :D

Μπράβο!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νασο οι Texas Special δεν είναι οι μαγνήτες που θα βγάλουν το σκάσιμο που χρειάζεται μια Τελε, έχουν πιο πολλά μπάσα στον neck , ενώ ο bridge είναι ένας μαγνήτης που τα πρίμα του δεν σου παίρνουν τα αφτιά.

 

Γενικά πιστεύω ότι φέρνουν σε πιο μπλουζ ήχο σε σχέση με αλλά σετ της αγοράς, είναι φτιαγμένοι για άτομα που δεν ενδιαφέρονται να έχουν μια Τελε που να σπάει τζαμιά ούτε να παίζουν chicken picking.

 

Από την άλλη μεριά όπως οι Alnico V μαγνήτες κόβουν το punch της νότας, κάτι που στους δικούς σου μαγνήτες δεν ισχύει μιας και έχουν πιο πολύ attack και καλοζυγισμένα πρίμα.

 

Γνώμη μου πάντα, ίσως κάποιος που τους έχει χρησιμοποιήσει περισσότερο να μπορεί να μας διαφωτίσει.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά φαίνεται πολύ ωραία με το μανίκι με την maple ταστιέρα και από ότι είδα στα βίντεο δείχνει είναι πολύ ωραία όταν την φοράει κάποιος να παίξει πραγματικά ξεχωρίζει ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία ακούγεται πάντως στο βίντεο!  :)

 

Δημήτρη έπρεπε να ακουγες τον panorius να παίζει EVH με την Τελεκαστερ. ;D

 

 

τελικά φαίνεται πολύ ωραία με το μανίκι με την maple ταστιέρα και από ότι είδα στα βίντεο δείχνει είναι πολύ ωραία όταν την φοράει κάποιος να παίξει πραγματικά ξεχωρίζει ! :)

 

Ευχαριστώ insectius, δυστυχώς στο βίντεο, λόγο χάλια ποιότητας εκτός απο ήχο χάνει και σε εικόνα ,με αποτέλεσμα να ειναι τελικά ένα βίντεο δυσφήμιση,χα.

Φαντάσου ότι η κιθάρα έχει σαν λουρί αρτανη απο παλιό αλεξίπτωτο , η οποία δεν φαίνεται κάν στο βίντεο. ;D

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου