Προς το περιεχόμενο

Παρακαλώ, τα σχόλιά σας για τις μίξεις μου.


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στο σάουντκλίκ δεν μπορούν να κατεβάσουν τα κομμάτια μου. :?

 

ok τόφτιαξα ...

Τώρα μπορείτε να κάνετε download.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φάνηκαν αρκετά καλα(ειδικά το δεύτερο και το τρίτο, το πρωτο περισεύει αφου το 2 του μοιάζει και ειναι καλύτερο,αλλα καπως πρεπει να γεμίσει και το ρημάδι το cd :D ) αν και απέχουν αρκετα απτα ακουσματα μου.

το paths of the soul περίπου στο μέσο του είχε λιγο σμυρναιικο χρωμα(τι οργανο ήταν,σαντούρι?)ισως γιαυτο να ακουστηκε ανατολίτικο σε ξένους(αν ήταν ξένο site).

εγω διονυσιακό mood δεν έπιασα αλλα ετσι και αλλιως δε θα μπορούσα να το αναγνωρίσω ομως αφου το αποτέλεσμα ειναι καλό ο χαρακτήρας δεν έχει τοση σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ τη γνώμη μου: τα κομμάτια είναι καλά, σε στυλάκι Yanni (δε λέω Vangelis για να μην έχουμε λιποθυμίες). Οι μίξεις ήταν μια χαρά αλλά για το μάστερινγκ θα σε γελάσω (δεν έχω τις απαραίτητες γνώσεις).

 

Θέμα "διονυσιακού χαρακτήρα" δεν νομίζω ότι τίθεται σε ένα τόσο αυστηρά οργανωμένο και μετρονομικό μουσικό περιεχόμενο, αλλά σίγουρα υπάρχει μία αίσθηση επικής ατμόσφαιρας. (Θυμήθηκα μάλιστα μία ατάκα του Γούντυ Αλλεν σε μία φάση που ακούσει Βάγκνερ όπου λέει ότι "με αυτό εδώ με έχει πιάσει μία διάθεση να πάω να εισβάλλω στην Πολωνία :) :) :) )...

 

Προσωπικά σπάστηκα με τους υπαινιγμούς για "ελληνικότητα" των συνθέσεων, διότι δεν μου αρέσει (σαν ακροατή) να με προκαταλαμβάνουν με τέτοιους χαρακτηρισμούς. Αν υπάρχει ελληνικότητα (ή τουρκικότητα ή οτιδήποτε άλλο) προτιμώ να το ανακαλύψω μόνος μου και να κάνω μόνος μου τις ανάλογες αναγωγές και εκτιμήσεις - οτιδήποτε άλλο αισθάνομαι ότι με αδικεί.

 

Πάντως, υπάρχει καλογουστιά και μελωδική φλέβα - κατά τη γνώμη μου υπερ-αρκετά συστατικά για να περιμένουμε κάτι ακόμη καλύτερο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να διαγράψω ένα γενικό πλαίσιο, θα πω αρχικά πως τα κομμάτια είναι όμορφα, και πετυχαίνουν σε μεγάλο βαθμό τους στόχους που έθεσες!

 

Θα ξεχωρίσω τα 2 τελευταία κομμάτια ως πιο ενδιαφέροντα, αλλά αυτό είναι μια αμιγώς προσωπική εκτίμηση.

 

Θα μου πεις, αυτό αφορά στην σύνθεση κατά βάση- κάτι που για σένα αποτελεί δευτερεύον αντικείμενο κριτικής.

 

Η μίξη είναι μια χαρά, αλλά εφ'όσον δεν έχεις γράψει audio, νομίζω πως θα ήταν δύσκολο να ολισθήσεις σε χτυπητά λάθη.

 

Ως ανειδίκευτος βέβαια σε αυτόν τον τομέα, μπορώ να σου πω πως ακούγεται καλά, και δεν υστερεί κάπου- τουλάχιστον ως προς αυτό που ακούω εγώ. Ίσως υπάρχουν περιθώρια για κάτι πιο ογκώδες, αλλά αυτό από την άλλη μάλλον δεν συνάδει με το ύφος.

 

Ενδιαφέρουσα αν μη τι άλλο δουλειά, μερικές μελωδίες είναι εξαιρετικές, και αν και δεν είμαι ο αρμόδιος να κρίνω τέτοιου είδους μουσική (μιας και δεν ακούω), νομίζω πως είναι πολύ καλό σημάδι το ότι τα άκουσα από την αρχή ως το τέλος, και δη παραπάνω από μια φορά!

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σπάστηκα με τους υπαινιγμούς για "ελληνικότητα" των συνθέσεων' date=' διότι δεν μου αρέσει (σαν ακροατή) να με προκαταλαμβάνουν με τέτοιους χαρακτηρισμούς. Αν υπάρχει ελληνικότητα (ή τουρκικότητα ή οτιδήποτε άλλο) προτιμώ να το ανακαλύψω μόνος μου και να κάνω μόνος μου τις ανάλογες αναγωγές και εκτιμήσεις - οτιδήποτε άλλο αισθάνομαι ότι με αδικεί.[/quote']

 

Τώρα που το λές, ίσως έχεις δίκιο.

 

Έθεσα τις φράσεις αυτές προκειμένου να εφιστήσω την προσοχή σας

και στο αν κατάφερα κάτι τέτοιο, και όχι για να προϊδεάσω.

Ίσως θα έπρεπε να το θέσω με σαφήνεια. :roll:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου