Προς το περιεχόμενο

Cubase vs Sonar, απόψεις;


Παστίτσιός

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας φιλοι μου. Εχω ενα λαπτοπ(σχετικα καινουριο , windows 8 ) για ηχογραφιση και θελω να εγκαταστησω ενα απο τα 2 ή ισως καποιο αλλο.Aπλα θα ηθελα τα φωτα σας οσον αφορα στο πιο ειναι πιο ελαφρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να επανέλθω στο θέμα DAW θα ρίξω στο παιχνίδι και το αγαπημένο μου REAPER

ερχόμουν να γράψω το ίδιο αλλά φοβόμουν την αντίδραση του από κάτω σου :)

δεν ξέρω αν υπολείπεται σε κάτι το Reaper αλλά είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο και μπορείς να το αποκτήσεις μόνο με $60 (καμία διαφορά με την ακριβή license)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχόμουν να γράψω το ίδιο αλλά φοβόμουν την αντίδραση του από κάτω σου :)

δεν ξέρω αν υπολείπεται σε κάτι το Reaper αλλά είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο και μπορείς να το αποκτήσεις μόνο με $60 (καμία διαφορά με την ακριβή license)

...και το Garageband ρε παλικάρια είναι καταπληκτικό και δωρεάν...αλλά δεν ρωτάει αυτό ο ΟΡ...πώς να το κάνουμε!!!!. ;D ;D με το ζόρι? 8) Συγκρίνει 2 ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ.... :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα θάρρος από την ερώτηση του expired λίγο πριν. δε νομίζω ότι χαλάμε το τοπικ.

όχι βέβαια...αυτό είναι πταίσμα μπροστά σε άλλα που γίνονται εδώ μέσα... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εκδοση του sonar 6 εχεις εγκατεστημενη, την 32bit η την 64bit?

 

Έχω την 64βιτ έκδοση σε 64βιτ παράθυρα 7. Γιατί κάποιες φορές ακόμα και μετά από ώρες πάω να γράψω κάτι στο φόρουμ και μου βγάζει ένα σφάλμα για την ip και ότι έστειλα πρίν 60 δεύτερα μπλά μπλά και δεν μπορώ να στείλω τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανολογω οτι το plug in που εχεις αντιμετωπιζει προβληματα συμβατοτητας με την 64bit εκδοση του sonar 6 που ειναι παλαιοτερο και εχει παλιοτερο vst manager.

 

Λογικα αν ειχες την 32bit εκδοση του sonar θα στο ανοιγε

 

Συμβαινει και σε εμενα σε παλιοτερη εκδοση του sonar.

 

Στις νεοτερες εκδοσεις εχει καλυτερο vst manager engine και τα ανοιγει.

 

Επειδη το vst που εδειξες καταλαβα οτι ειναι συγχρονο , αν καταλαβα καλα, δεν θα εχει προβλημα με τα νεοτερα sonar και τις 64bit εκδοσεις τους.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Sonar X2 64-bit πάντως έχει θέμα με τα 32μπιτα VST. Ορισμένα 32-bit δεν τα βλέπει με τίποτα. Ευτυχώς πάντως που τα περισσότερα σοβαρά και επώνυμα VST instruments κυκλοφορούν σε 64μπιτες εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου