Προς το περιεχόμενο

Roland AIRA....


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι? Αφου ο ηχος ειναι πολυ κοντα, τεχνολογικα εινα κλασης ανωτερο και αν το πουλησεις μπορεις να παρεις ενα AIRA και να σου περισσεψουν και ενα καρο λεφτα.

 

Εάν έχεις ανάγκη τα χρήματα ή τα θέλεις για να ανανεώσεις τον εξοπλισμό σου , εντάξει.

 

Αλλά η τιμη του tr 8 δεν είναι τόσο μεγάλη ώστε να αναγκαστεις να πουλήσεις το 808 σου για να το αγοράσεις.

Εγώ στην θέση σου δεν θα το έκανα.

 

Edit : ο πιο κατάλληλος να απαντήσει βέβαια είσαι εσύ διότι έχεις το original 808 , οπότε έχει ενδιαφέρον και άλλο βάρος  η άποψη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 161
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μα στην ερώτηση μου εάν δικαιολογείται η διάφορα των 1500€ ο mamonu απάντησε "με τιποτα". Και εγώ συμφώνησα ότι δηλ. δεν δικαιολογείται η διάφορα των 1500 € ανάμεσα στα δυο μηχανήματα .

Εγώ προσωπικα δεν το αποκλείω καθόλου να το αγοράσω.

 

Χαβαλε κανω μην το παιρνεις προσωπικα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω σκοπο να το δωσω (τουλαχιστον οχι ακομα). Στη τελικη, μεσα σε 10 χρονια εχει φτασει ηδη περιπου 5πλασια τιμη απ'οσο το πηρα (και ολα τα αναλογικα που εχω).

 

Απλα θελω να πω οτι ισως δικαιολογειται η "διαφορα των 1500€" γιατι αυτοι που εχουν ενα 808/909 δε θελουν να πουλησουν και αυτοι που εχουν τα λεφτα θα τα αγορασουν σε αυτες τις τιμες.

 

Ενας πολυ καλος λογος για να παρεις το AIRA παντως, ειναι αν κανεις live (που στη περιπτωση μου δεν ισχυει).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν εχω σκοπο να το δωσω (τουλαχιστον οχι ακομα). Στη τελικη, μεσα σε 10 χρονια εχει φτασει ηδη περιπου 5πλασια τιμη απ'οσο το πηρα (και ολα τα αναλογικα που εχω).

 

Απλα θελω να πω οτι ισως δικαιολογειται η "διαφορα των 1500€" γιατι αυτοι που εχουν ενα 808/909 δε θελουν να πουλησουν και αυτοι που εχουν τα λεφτα θα τα αγορασουν σε αυτες τις τιμες.

 

Ενας πολυ καλος λογος για να παρεις το AIRA παντως, ειναι αν κανεις live (που στη περιπτωση μου δεν ισχυει).

 

 

 

Η γνώμη σου έχει ιδιαίτερη "βαρύτητα" γιατί εσύ έχεις και το OG 808

 

Χαβαλε κανω μην το παιρνεις προσωπικα  ;)

 

Foxxx δεν το πήρα προσωπικά ..cool...απλά ήθελα να το ξεκαθαρίσω. Νόμισα ότι πραγματικά παρεξηγήσεις τα γραφόμενα μου. Όλα καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη σου έχει ιδιαίτερη "βαρύτητα" γιατί εσύ έχεις και το OG 808

 

Δεν ειμαι ο καταλληλοτερος να σου απαντησω γιατι:

 

α) εχω φετιχ με ο,τι αναλογικο

β) δεν εχω δοκιμασει το AIRA

γ) δε γραφω πλεον μουσικη για εμενα. Το 808 (μαζι με τα υπολοιπα αναλογικα) τα εχω για οποιον θελησει να τα χρησιμοποιησει στο στουντιο οποτε ενα 808 (πχ) ειναι πολυ καλυτερη επιλογη απο ενα AIRA σ'αυτη τη περιπτωση  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την αλλη ομως, αν ειχατε ενα 909 (ή ενα 808 στη περιπτωση μου) θα το πουλουσατε να παρετε ενα AIRA?

Εγω παντως οχι  :)

 

Εγω ναι, αν και δε με ρωτησατε :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Παρε το απο thomann (μιας και τα μεταφορικα θα ειναι τσαμπα..)

σε 40 μερες θα τοχει....

 

( 25.06.2014)

http://www.thomann.de/gb/roland_tr_8.htm?sid=69972c64b2e79ef3b43f97a4d7bddc04

 

edit: 40 οχι 10

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου