Προς το περιεχόμενο

Leo συγγνώμη, θέλω μια Les Paul


G.K.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλά, αυτά που έγραψα για το φινίρισμα δεν τα είδες; AYTO ειναι και το μεγαλυτερο κοστος στην κατασκευή μιας Gibson (ναι, μεγαλυτερο και από τα ξύλα) και εκεί αποδίδω και την διαφορά στην τιμή. Την θήκη την πληρώσαμε και οι δυο μας, όσο ακριβώς κάνει (κανα 100-άρικο την χρεώνει μόνη της η Gibson, νομίζω).

όχι δεν το είδα για το φινίρισμα και σου ζητώ συγνώμη.

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ απλά ανέφερα πως οι studio του 90 δε συγκρίνονται με τις LPJ του 2014 και τις απλές studio του 12/13 (οι 2 τελευταίες είναι το ίδιο μοντέλο ακριβώς απλά με άλλη ονομασία όπως γράφω και παρακάτω)! Μη δίνεις σημασία στη συγκρισή μου, απλά πιάστηκα από ένα post και την έκανα!

studio λαιμός μαόνι lpj λαιμός maple έχουν κάποια διάφορα

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο! Αν και πάλι δεν αλλάζει το νόημα αυτών που ήθελα να πω!

Και καλά κάνεις. lpj δεν έχω ας μιλήσουν άλλοι η Gibson lp studio  είναι μια απλοποιημένη εκδοχή της  Les Paul standard και ότι συνεπάγεται

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά και οι μαγνήτες άλλοι είναι. Δεν είναι μόνο το φινίρισμα και η θήκη. Επίσης έχει και αναβαθμισμένα ηλεκτρικά με push pull κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στο θεμα Goldtop. Ο λογος? Επαιξα μια LP Standard και μου αρεσε παρα πολυ αυτο που άκουσα. Και το playability ήταν μια χαρα.

 

Μου αρεσε τόσο που ειμαι διατεθειμένος να πουλήσω μια κιθάρα μου για να πάρω μια Standard σε Goldtop πάντα.

 

Με μια γρήγορη ματιά το μοντέλο του 2012 κοστιζει γυρω στο 2χίλιαρο στα μεγαλοκιθαροσάιτ και αυτο του 13 καμια 200αριά παραπάνω.

 

Θα θελα κυριως γνωμες για το finish της Standard και αν συγκρίνεται με τις πανακριβες Goldtop VOS.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου