Προς το περιεχόμενο

Analog (some times monophonic ) and even moog!!! videos


mamonu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρωτη φωτο ειναι σκαναρισμενη απο το booklet του αλμπουμ Direct του 1988 που ηχογραφηθηκε σ'αυτο το στουντιο. Η δευτερη φωτο ειναι οπως ειπα απο ενα πολυ κοντινο προσωπο του Παπαθανασιου που δεν θα ηθελα να αναφερω εδω, και ειναι κατεβασμενη απο τη σελιδα του στο FB.

 

Προσωπικα την ειδα πρωτη φορα πριν λιγους μηνες, κι απ'οτι εχω παρατηρησει κανεις δεν την ειχε ξαναδει πριν, τουλαχιστον στα διαφορα sites/groups που ασχολουνται με τον Παπαθανασιου. Αν υπαρχει οντως σε καποιο περιοδικο της εποχης και δεν την μπερδευεις με αλλη, πες μας ποιο ειναι, και αν μπορεις κανε και ενα σκαναρισμα ή παρε μια φωτο γιατι εχω μεγαλη περιεργεια. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η πρωτη φωτο ειναι σκαναρισμενη απο το booklet του αλμπουμ Direct του 1988 που ηχογραφηθηκε σ'αυτο το στουντιο. Η δευτερη φωτο ειναι οπως ειπα απο ενα πολυ κοντινο προσωπο του Παπαθανασιου που δεν θα ηθελα να αναφερω εδω, και ειναι κατεβασμενη απο τη σελιδα του στο FB.

 

Προσωπικα την ειδα πρωτη φορα πριν λιγους μηνες, κι απ'οτι εχω παρατηρησει κανεις δεν την ειχε ξαναδει πριν, τουλαχιστον στα διαφορα sites/groups που ασχολουνται με τον Παπαθανασιου. Αν υπαρχει οντως σε καποιο περιοδικο της εποχης και δεν την μπερδευεις με αλλη, πες μας ποιο ειναι, και αν μπορεις κανε και ενα σκαναρισμα ή παρε μια φωτο γιατι εχω μεγαλη περιεργεια. 8)

 

Την έχω δει στο περιοδικό "Περιοδικό", ένα πολύ παλιό και ξεχασμένο πλέον έντυπο. Εκεί, είχε δημοσιευθεί σε ασπρόμαυρη έκδοση, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να σου κάνω τη χάρη για το σκανάρισμα, διότι αυτά τα πολύ παλιά αντικείμενα είναι στο υπόγειο, μέσα σε κάποια ξεχασμένη κούτα.

 

Για το Direct,έχεις δίκηο, περιέργως πως δεν είχα ανοίξει ποτέ το booklet.

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα. Εχω τη συνεντευξη αυτη, αλλα μονο το κειμενο. :( Τευχος του Μαρτιου 1988, συνεντευξη στον Θανάση Λάλα και στην Πασχαλιά Κοσμά. Αν βρεις παντως καποτε καποια ευκαιρια ριξε κανα σκαναρισμα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάιστα. Εχω τη συνεντευξη αυτη, αλλα μονο το κειμενο. :( Τευχος του Μαρτιου 1988, συνεντευξη στον Θανάση Λάλα και στην Πασχαλιά Κοσμά. Αν βρεις παντως καποτε καποια ευκαιρια ριξε κανα σκαναρισμα. 8)

 

Α, την έχεις ε...  θυμάμαι σε μία φάση που λέει τους παίζει κάτι ήχους που μοιάζουν με ηχητικά σήματα που ανακάλυψε (τότε) η NASA.. και διάφορα άλλα. Βάλτη να τη ξανάδιαβάσω εγώ, και να την δουν και οι υπόλοιποι, είναι πλέον πολύ σπάνιο αυτό το τεύχος και δε νομίζω ότι θα τον νοιάζει τον Λάλα. Σε μία φάση του είχα στείλει mail για το αν με αφήνει να τη βάλω στο noiz, αλλά δεν απάντησε ποτέ, μάλλον με πέρασε για βλαμμένο...

 

;D ;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουφο ειναι οτι την εχω στα...Αγγλικα. ;D Δεν θυμαμαι απο που την εχω κατεβασει και δεν ξερω ποιος εχει κανει την μεταφραση. Πριν που εψαχνα το αρχειο μου επεσα πανω σε μια συνεντευξη του Giorgio Gomelsky που μιλαγε για τον Παπαθανασιου και την συνεργασια τους, και ελεγα να την ποσταρω αργοτερα. Αλλα αφου θες να ποσταρω την συνεντευξη του Λαλα θα το κανω, εστω κι αν ειναι στα Αγγλικα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

O Hammer είναι αυτός?....Πόσο νέος είναι εδώ!!!! Όταν τον είχα δεί το 2004 με τον Jeff Beck...ήταν ο Hammer που ξέρουμε :o

Χαχαχα, το βιντεο ειναι απο το 2012 και αυτος που βλεπεις ειναι ο Kebu. Διασκευαζει Jan Hammer  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό είναι τμήμα εκείνου του ηλεκτρονικού κονσέρτου που είχες ποστάρει κάποτε; Μου είχε αρέσει πολύ (όπως και γενικότερα ο Tiersen).

 

Macbeth Elements demo:

 

 

To sequence που ακούγεται μου θυμίζει Pink Floyd - On The Run. Σε κάποιο σημείο (01:53) ο Ken λέει ότι το φίλτρο είναι -30dB/oct lowpass diode ladder - αντίστοιχη υλοποίηση υπάρχει στο EMS VCS3 που χρησιμοποίησαν οι PF.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου