Προς το περιεχόμενο

Φιρίκι Πηλίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

MALUS COMMUNIS -φιρίκι, ή ΦΡΙΚΗ  ;D

 

 

Χμμμμμμμμμμμ.... ανέκαθεν τα υποπτευόμουν τα φιρίκια. Ήταν ύποπτα «φρούτα»  ;D

 

Το κομματάκι σου πάντως είναι άπαιχτο  8)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με "αποπροσανατόλισε" ο Σαμη, με την ειδική σύνθεση του για το Φιρικι - Malus Communis - τι όνομα κι αυτό

 

 

 

 

Και κει που ήταν έτοιμος για είσοδο στο νήμα ο γνωστός υπέρ-πράκτωρ, Μιλων Φιρικης, μπλέξαμε με τον Kενταυρο Χειρωνα, τον Αχιλλέα και την Τροια, κι όλα τ´αλλα έγιναν αίφνης πολυ μικρά και πολυ λίγα...

 

Τώρα πια η μόνη φαντασίωση που εχω ειναι να δω τον εκ Σικελίας ορμώμενο και εκ Βόλου ποσταροντα Κύκλωπα να απολαμβάνει τα κρυστάλλινα νερά του Χαλκιδεως Καταρρακτη...

 

Μα τι λέω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκάδες ευχαριστήρια μηνύματα δέχομαι από παραγωγούς μήλων του Βόλου, αλλά και το συνεταιρισμό Ζαγορίν καθόσον είχαν κουραστεί οι άνθρωπες να διαβάζουν συνέχεια για μούρα στο φόρουμ.

 

  Επίσης και ένας ανόητος μου έγραψε, πως δεν ξέρει τι έπινε ο Αριστοτέλης, αλλά εγώ λέει πίνω ναρκωτικά στα σίγουρα  >:(      ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε ο Τεταρτος παει ο Βδομαδος, έλεγε η γιαγιά μου

 

Άντε πάμε πάλι πίσω...

 

1979 - Στουρνάρη, έξω απ´ του Γκίνη. Καποιος πουλάει το πρωτο τεύχος ενός νέου περιοδικού.

"Το αυγό", του Μανώλη Ρασουλη.

"Χαοτικα κείμενα, ενός εκκολαπτόμενου μεγάλου ποιητή" είπε ο Νίκος

 

Όντως

...

Εγώ ειμαι εργατοπαιδο

Και συ της νομικής

Πες μου που παρανόμησα

Οταν για λιγο νόμισα

Πως θ´ ανταποκριθεις

...

 

Αντιγράφω απο το εισαγωγικό κείμενο του πρώτου τεύχους του αυγού (το εχει κανεις???)

 

"...Στείλτε λοιπόν τις παρατηρήσεις, τις συμμετοχές, τις συνεργασίες, γραπτές, οπτικές, ακουστικές, ακόμα και τις συνεισφορές, τις διαφωνίες, τα πλεγμένα εγκόσμιά σας, την εχθρότητά σας, με τους πρέποντες δισταγμούς, τις αναγκαίες οικειότητες, το απαραίτητο …γνέθει σ’ αυτόν, και κατά τα άλλα ευτυχείτε."

 

http://rasoulis.blogspot.gr/2010/02/blog-post.html

 

 

Κατα τα αλλα ευτυχείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν γείτονα που λες που φύτεψε τριανταφυλλιές για να μην μυρίζει ο κόσμος τον βόθρο του. Ανάλογα την εποχή, τον αέρα, και την θέση σου μυρίζεις κάποτε τα τριαντάφυλλα κάποτε τον βόθρο και κάποτε και τα δύο μαζί. Το "μαζί" είναι το χειρότερο.

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω έναν γείτονα που λες που φύτεψε τριανταφυλλιές για να μην μυρίζει ο κόσμος τον βόθρο του. Ανάλογα την εποχή, τον αέρα, και την θέση σου μυρίζεις κάποτε τα τριαντάφυλλα κάποτε τον βόθρο και κάποτε και τα δύο μαζί. Το "μαζί" είναι το χειρότερο.

 

 

Ωχ, δε βρίσκω την άκρη του νήματος, εδώ, καλλιτέχνη

Any hint?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ανάλογα την εποχή, τον αέρα, και την θέση σου μυρίζεις κάποτε τα τριαντάφυλλα κάποτε τον βόθρο και κάποτε και τα δύο μαζί. Το "μαζί" είναι το χειρότερο.

 

 

 

Είναι σαν αυτό το απόφθεγμα ενός φίλου-που εδώ και μερικά χρόνια κανένας μας δεν ξέρει που βρίσκεται, αν ζει, ή αν πέθανε- ''Σκ@τ@ με φράουλες''. Βέβαια, μεγάλο σουξέ είχε η έκφραση  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει άκρη το νήμα. Αφού λες να ποστάρουμε ό,τι θέλουμε Dinosp.

Έβαλα κάτι που έκανε ο γείτονάς μου. Δεν εννοώ κάτι. Είναι καλός άνθρωπος και νοικοκύρης αν και μεταξύ μας δεν τον ενδιαφέρει και πολύ η τέχνη. Βγαίνει με το τρακτεράκι ο καημένος και τσαπ τσαπ οργώνει κι ένα μικρό χωραφάκι που έχει. 'Εχει και κάτι κοτούλες, νομίζω όμως στεναχωριέται πολύ για την κόρη του που έχει πατήσει τα 35 και είναι ακόμα ανύπαντρη. Είχε βρει έναν Βραζιλιάνο πριν κάτι χρόνια, τον σπιτώσανε, μετά αρχίσανε οι καυγάδες, οι μελανιές. Τον έστειλε συστημένο πίσω στην Βραζιλία. Τώρα είναι μόνη της. Κρίμα το κορίτσι αλλά... εντάξει... Τι να κάνουμε.

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου