Προς το περιεχόμενο

Φιρίκι Πηλίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

But the town has no need to be nervous.

 

Ο κουμπάρος μου, που ήταν μπαζίστας και τραγουδιστής, όπως και ο νδράμερ, έγραφαν τους αγγλόφωνους στίχους, εννίοτε, ο κουμπάρος ήταν και της δημιουργικής λογοκλοπής όπως κι εγώ φυσικά ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συμμετέχοντας κι εγώ εις τας έρευνας του χαμένου Τζάμπου,ηναγκάσθειν, να αποτανθώ και εις την θεά Δήμητρα, η οποία αρνήθηκε υπό το βλέμμα το Δία και του υιού του Διονύσου, άτινες μας παρατηρούσαν απ τη σπηλιά τους στη κορυφή, να μου είπει πράμα . Πάντως το ανοιξιάτικο τοπίο, ήταν μοναδικό, η δε αναστήλωση, μαγευτική, μακάρι να συμπεριφερόμασταν έτσι σε όλα τα μνημεία μας, ο ΕΟΤ, δεν θα μας ήταν απαραίτητος και το Ολγάκι*, αντί υπουργός, θα ήταν συνοδοιπόρος και σεχουαλικός σύντροφος

 

 

* δεν αποτελεί πολιτικό σχολιασμό, αλλά θαυμασμό προς την αμαρτία και εκφυλότητα που εκφράζει ούτη  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναξος, ε? ... κοντεύει η επιστροφή.

Λοιπόν, φιλε, σε βλέπω σκηνοθέτη - και απο μουσική soundtrack μόνο - (ασε την ποίηση για τον Atreu  ;D ;D ;D)

Btw, αν δεν τo εχεις κάνει ήδη, δες την ταινία για το σχολικό εκφοβισμό - ειναι πολυ ωραία, και γυρισμένη με μια απλή φωτογραφική μηχανή!! - θα σου δώσει ιδέες για το νεο σου χόμπι

Τέλος, εχω μια ωραία γκράπα... Να τη δοκιμάσουμε οταν επιστρέψεις με το καλο

Τα λέμε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεχτ Σαμπατεν γυρνώ,έχω ακόμα καιρό 8).......... Γκράπεν ιστ γκουτ, δοκιμάσομεν λαίμαι.

 

Ο Ατριδεύς , είναι καλύτερος εμού αναμφίβολα και εις την ποιήση και εις την σύνθεση, τόσο όσο με βάζει σε σκέψεις να τον σκοτώσω τον τοιούτον, τι να λαίμαι τώρα  ::)

 

Δεν έχω ειδεί το εν λόγω φλιμ, θα το είδω λαίμαι, άμα και το προτείνεις.

 

Μοναδικέ μου θαυμαστή με απογοήτευσες, βρήκες με τη μία το μερος, με αποκάλεσες υποδεέστερο άλλου, τι άλλο μένει, πάρεξ να πάω στο ΖΑ και να πηδήξω εις τα γκρέμια, συντροφιά με τα κατσίκια του  :'( :P

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίσω στη Νεολιθική Εποχή...

 

Πάτρα... 1979

 

"έξω βρέχει, κατι τρέχει, δε με γελάς, σ´εχω γεννήσει..."

 

Με ποιον είχα πρωτοπάει στο σπίτι του Μιχάλη? Δε θυμάμαι... Θυμάμαι όμως ολα τραγούδια του... 

 

Και, όχι... δεν υπήρχαν daw τότε...

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Big bottled Fraulein, put your weight on me,

said the pig-me to the whore,

Desperate for more... 

 

Αν ήταν να διαλέξω ενα άλμπουμ των Jethro Tull, ξέρεις ποιο θα ήταν, ε, Πάνο?

Ναι, το Minstrel in the Gallery. Πρεπει να το εχω ακούσει χιλιαδες φορές... Αχ, το Baker Street Muse!!

 

Στην ηλικία σου είχα ολα τα άλμπουμ που είχαν βγάλει μεχρι το Songs from the Wood (καμία δεκαριά νομίζω, το ενα τρίτο της μικρής δισκοθήκης μου).

 

Τώρα, οταν πιάνω την ακουστική, μου παει περισσότερο αυτο:

 

On Preston platform

Do your soft shoe shuffle dance.

Brush away the cigarette ash that's

Falling down your pants.

And you sadly wonder

Does the nurse treat your old man

The way she should.

She made you tea,

Asked for your autograph --

What a laugh.

 

 

Διαβάζεις καθόλου, η σε εχουν ρουφήξει εντελώς τα games?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου