Προς το περιεχόμενο

Φιρίκι Πηλίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο οικεία αυτή η εικόνα:

 

"Σβήνω αυτό το φως

βάλε για καφέ

ξημερώνει..." (1979)

 

Πόσο αγαπημένο αυτο το τραγούδι:

 

(1979)

 

Πόσο μάταιη αυτή η υπόσχεση:

 

"... θα ξαναβρούμε τους φίλους μας

θα βγαίνουμε τα βράδια όπως πριν..."

(2014)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ουφ, ξεμπέρδεψα και σήμερα

 

Η Κικη στην Πάτρα, ο Πάνος Θεσσαλονίκη, ο Μητσος δεν απαντάει ... home alone

 

Να την πεσω, η να κραιπάλιασω? μαλλον the latter.. προσεκτικά όμως γιατί εχω double trouble απόψε...

 

Πριν πιάσω βιβλία και νότες (καρφί στον νεο) θα ποσταρω στο Φιρικι... Μετα θα σκεφτώ τι θα γράψω στο νήμα του Samy... Τα τεμάχια ειναι υπέροχα, αλλα τους βρίσκω όλους πολυ σοβαρούς... Ο προαγωγός θα φταίει...

 

Για το μωρό μου

 

Το μέρος απο το 4:10 εώς το 5:20 με τρελαίνει - ποιο είπαμε οτι ειναι το καλύτερο μουσικό όργανο?

 

 

http://youtu.be/nfgg7DjMtwE

 

Edit: οσο έγραφα απάντησε και ο Μητσος... η κραιπάλη ειναι πλέον αναπόφευκτη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You know the darkest hour is right before the dawn...

 

Πρέπει νατανε γύρω στις 4 με 5 ξημερώματα. Καλοκαίρι, νύχτα χωρίς φεγγάρι, στη λιμνοθάλασσα, στη μέση ενός επιπέδου, υγρού, πουθενά. Καλάμια, άπνοια, απόλυτη ησυχία.

Στη γαΐτα, σκεπασμένοι με κουβέρτες, οι τρεις μας, μετα απο αποτυχημένη απόπειρα ψαρέματος, πρόστυχο καπνό και ξυδια.

 

Βαριοκοιμομουνα.

 

Με ξύπνησε το τραγούδι του Μαλιά.

 

Σόλο καραμπίνα

 

Τα πουλιααααααα.... ΜΠΑΜ

Τα βρίσκει ο χάρος....ΜΠΑΜ

Στο φτερό.... ΜΠΑΜ

 

Άιντε ωρε, πάρτε πάνω σας!! είπε, και συνέχισε.

 

Ήταν τότε στα δεκαέξι και μεις εικοσαρηδες.

 

Γεια και χαρά σου ρε Τάκαρε!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαββατο εξεκινησε , φουσκωσε τα πλουμια του , Σαββατο ταχια επλυθηκε , εμετρησε την στρατα.

 

Σαββατο εξεκινησε , κορδονια δεν τον νοιαζουν , Σαββατου εσπερα χαθηκε, πηρε μαζι το πιατο.

 

Κυριακη απαγκια καθησε , ελιες και λιγο μπρουσκο, Κυριακη στην πλατη εβαλε , βουνο και ενα χωραφι.

 

Δευτερα οι ουρανοι ανοιξανε, παγωμενο,βαρυ το βαδην, Δευτερα δεν κοιμηθηκε, θυμαται το κουτι.

 

Τριτη πρωι ξαποστασε, το μεσημερι στο ονειρο ειδε, Τριτη και βασιλεμα , λαδι παξιμαδι.

 

Τεταρτη γκρεμνα συναντησε, εκαμε το σταυρο του, Τεταρτη αγιους επεψε, λιγοθηκε απο την στρατα.

 

Πεμπτη διαβατες ηρθανε, εσκιαχθει και εκρυφθει, Πεμπτη μονοπατι βρεθηκε, "οχι κιοτης δεν ειμαι".

 

Παρασκευη εγλυκοχαραξε, τις πετρες δρασκελαει, Παρασκευη εγελασε, την κουνια του θυμαται.

 

Σαββατο εφτασε πρωι, φουσκωσε τα πλουμια του, Σαββατο ταχια επλυθηκε, "Για και χαρα σου μανα"

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως πανε τα μουσικα σας?

 

Εγώ βαριέμαι...

 

Με τις κιθάρες δεν εχω και πολυ χρονο. Οταν γυρίζω σπίτι, η Κ βλεπει κλεμμένα όνειρα και μετα ειναι αργά για ηλεκτρικές. Παίζω στο 1-2, τα ίδια και τα ίδια. Δε λέει.

 

Στο noiz ψιλονεκρα. Λίγα μουρα λιγο χιούμορ. (Λευτεριά στο Λυδιο!, ρε!!). Ευτυχώς υπάρχουν τα κλιπακια. Τα εχω πάρει σβάρνα (και ζηλεύω τη φάση του γραψίματος) αλλά απο άλλα ποστ λίγα πράγματα. (Φανταστικό το τεστ με το fly me to the moon και τις κούκλες!!)

 

Απο GAS στεγνός. Δε θέλω αλλα κιθαριστικα, ακόμα και αν μου τα χαρίζανε!! ΟΧΙ, λέμε, ΟΧΙ. Η μήπως να αλλάξω στην tele τους American standard με τις ασημενιες Diango?

 

Να το ρίξω στα πλήκτρα? Μπα, εδώ δεν εχω μάθει ακόμα ούτε ενα τραγούδι ολόκληρο στην κιθάρα, που να μπλέξω. Η μήπως όχι? Εχω και κείνον το Χαλκιδεα, που ρίχνει συνέχεια ευωδιαστά τυράκια (MOX)... Πρόσεξε τη φάκα αγόρι μου... θα μπλέξεις. Ευτυχώς χθες είδα ένα οσκαρικό παιξιμο απο τον Παπαθανασίου, στο γνωστό ποστ, που πιστοποιήσε οτι το άθλημα δεν ειναι για μένα. Ειναι για μουσικούς.

 

Να ξεκινήσω το ταξίδι με τα pro tools? Μπα μικρός ειμαι ακόμα. Είπαμε..., πρώτα να μάθεις να παίζεις. Τι θα γράφεις? μπαρμπουτσαλα?

 

Στη δουλειά, ολα καλα?...

 

...

 

Άντε ας ακούσω το κλιπ του thread, και να δω το ματσάκι - Xειρων rulez

 

 

MALUS COMMUNIS -φιρίκι, ή ΦΡΙΚΗ  ;D

 

 

...

 

Μείξη και μάστερινγκ εκ του προχείρου, το αυτό και για την οργανοπαιξεία, άνευ μετρονόμων και αστυνόμων.

 

Χείρων rulez  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως πανε τα μουσικα σας?

 

Εγώ βαριέμαι...

 

 

 

 

Για να μη βαριέσαι και δια συμπαράσταση στη ταλαιπωρία που τραβάω, κάτσε να μάθεις να παίζεις και να αλλάζεις μεταξύ τους τα ακόρντα  Cm Ab Cm7 D# Gsus4 Bb Bm

 

Μερικά απ τα εξωτικά για μένα ακόρντα εν΄ςο άσθματος που θα πολεμήσω να του βγάλω τα μάτια διασκευάζοντας ;D ;D ;D

 

Προετοιμάζομαι για βουνό, Μ. Τρίτη βράδυ αναχώρηση για την αλαζονική βασίλισσα της Θράκης που οι θεοί μεταμόρφωσαν σε βουνό

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I only want to say...

 

 

 

... for the time being

 

Eb  ;D ;D ;D

 

Δεν το είχα ακούσει- από θρησκεΦτικά άσθματα ακούω μόνο Γαιτάνο τη Μ Παρασκευή ;D ;D ;D- όμως ήταν υπέροχο το άσθμα και σκέφτηκα πως αν το έλεγε ο Μπάουης θα το απογείωνε λαίμαι ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου