Προς το περιεχόμενο

Φιρίκι Πηλίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

Ναι, η θεουσα (θεος=Bob) ανήκει στα φιρικοειδη

Η αλήθεια ειναι πως δεν την πολυπηγαινα, παρόλο που την ειχα πετύχει σε ωραίο καλοκαιρινό live στη Θεσσαλονίκη, γύρω στο 1990, αν δεν κάνω λάθος.

 

Είχα ενα βινύλιό της. Το diamond and rust, απο το οποίο μου άρεσαν μόνο το ομώνυμο καθώς και το cover της στο simple twist of fate του Dylan.

 

Ας βάλω link για το original Simple Twist of Fate, λοιπόν. Πολυ αγαπημένο, όπως άλλωστε και ΟΛΑ τα τραγούδια του blood on the tracks.

 

http://rutube.ru/video/d0fa9a16a578a9cd374cd52805a93396/

 

...

He woke up, the room was bare

He didn't see her anywhere

He told himself he didn't care

pushed the window open wide

Felt an emptiness inside

to which he just could not relate

Brought on by a simple twist of fate.

...

 

Καλη Ανάσταση, εύχομαι, σε όλους

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρώτηξε πένας φίλως  απόψενες, που ημανε και τι έκανα ο μπαγλαμάς.

Τπτ, σκεφτόμουνα το πληγωμένο κεντρικό και τη γκαντεμιά μου να μη το έχω φτιάξει.

Δεν είναι τα 200 εβρά , δεν είναι τα 800 που θα με στοίχιζε η βόλτα, είναι που έχει 30 πόντους χιόνι κι εγώ είμαι στο Παγκράτι.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ρώτηξε πένας φίλως  απόψενες, που ημανε και τι έκανα ο μπαγλαμάς.

Τπτ, σκεφτόμουνα το πληγωμένο κεντρικό και τη γκαντεμιά μου να μη το έχω φτιάξει.

Δεν είναι τα 200 εβρά , δεν είναι τα 800 που θα με στοίχιζε η βόλτα, είναι που έχει 30 πόντους χιόνι κι εγώ είμαι στο Παγκράτι.

 

Και εγώ ο μπαγλαμας, έκατσα 5 μέρες σπίτι (ΜΕΣΑ λαιμαι)

Αν γουστάρεις, απο αύριο απόγευμα μεχρι Τρίτη στις 3μμ ειμαι ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ για τσάρκες και τσακρα.

Ροδόπη δε φτάνουμε, αλλα u never know - up to you

Εν τω μεταξυ άκου ενα τραγουδάκι απο ενα γκρουπακι που νομίζω οτι εχει μέλλον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

...παρόλο που την ειχα πετύχει σε ωραίο καλοκαιρινό live στη Θεσσαλονίκη, γύρω στο 1990, αν δεν κάνω λάθος.

 

γύρω στο '97-'98 δεν ήταν;  ???

 

είχα πάει και εγώ, κατά τύχη, στο live της, τότενες, στο Θέατρο Δάσους (και είχε εμφανιστεί ξυπόλητη, αν θυμάμαι καλά  :-\ )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντίνε ξερς τώρα οι άντριδες είμεθα παιδιά. Βρέθηκα σε μια στιγμή αδυναμίας, αφού εγραψα του ποστ με του  Let it Bleed και μετά μάτωσα εγώ και η Παράγκα για 23 ώρες  ;D ;D ;D

Καλημέρισα τα καρντάσια ξημερώματα, οβίνδεον από τις λίμνες, όξω από τη Σαλονίκη.

 

Ο ήχος είναι το ελάχιστο που μπορεί να πιάσει η οβινδεοκάμαρα, καθότι ο θόρυβος της Παράγκας εις την εθνική- με ανοιγμένα τα αεροδυναμικά βοηθήματα ;D-ισοδυναμεί με Formula 1 moteur v12  ;D ;D ;D

 

7 ώρες πήγαινε 7 ώρες έλα, καμιά ώρα ανεφοδιασμοί-αποχετεύσεις ;)- 4 καφέδες, 2 σβεντόιτσς, μια τυρόπιτα, ένα γάλα και 6 ώρες βουνό.Το σετ ετοιμότητας, είναι πάντα σχολαστικό και πάντα βάζω πράμα παραπάνω, αλλά έλα που βασίστικα σε λάθος πληροφοριοδότη, ή λάθος ημέρα πληροφορίας...........Δεν πήρα αλυσίδες, είχε και πληγή η Παράγκα, κάποια στιγμή συνάντησα σε σημείο αναμενόμενο ντουβάρι χιόνι και εγξατέλειψα. Σκοπός ήταν ένας μίνι γύρος και καφεδάκι στα πεδινά με 2 καλούς φίλους, αλλά γύρισα πίσω από κει που ήρθα και οι καφέδες τελικά καταναλώθηκαν εις την Παράγκα καθοδόν. Δεν βαριέσαι, πήρα μυρωδιά ερυθρελάτης και δεν παραπονιέμαι, γιατί και αλσίδες να είχα και πρόβλημα να μην είχε η κούκλα, πάλι δεν θα μπορούσα να περάσω, μα να είχα όλη τη ΜΟΜΑ μαζί μου.

Νέβερ δε λες που λαίμαι κι εμείς οι Σκωντσέζοι, αν το ήξευρα πως είχες τέτοια επιθυμία θα σε έπαιρνα μαζί.

Το οβίνδεο είναι αφότου συνάντησα το ντουβάρ και επιστρέφω σα βρεγμένη γάτα. Καθυστερημένα τράβηξα γιατί είχα έννοια σε πιο ζόρικα κομμάτια πιο ψηλά που ήμουν, μη πάθω ζημιά και μείνω, καθότι το κτήνος, πήγε και ήρθε πληγουμένο το φουκαριάρικο και με κίνδυνο δικό μου και δικό του  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γύρω στο '97-'98 δεν ήταν;  ???

 

είχα πάει και εγώ, κατά τύχη, στο live της, τότενες, στο Θέατρο Δάσους (και είχε εμφανιστεί ξυπόλητη, αν θυμάμαι καλά  :-\ )

 

 

Δίκιο εχεις

To 1997, λέει και ο γουγλης

Ξυπόλυτη

 

 

 

Επιτρέψτε μου και το φιρικωμα του παρακάτω για λόγους αρχειοθέτησης

 

Το να είναι κάποιος νομιμόφρων...

 

 

Power in the darkness

Frightening lies from the other side

Power in the darkness

Stand up and fight for your rights

 

Freedom... we're talking bout your freedom

Freedom to choose what you do with your body

Freedom to believe what you like

Freedom for brothers to love one another

Freedom for black and white

Freedom from elitism, intimidation

Freedom for the mother and wife

Freedom from Big Brother's interrogation

Freedom to live your own life... I'm talking 'bout

 

Power in the darkness

Frightening lies from the other side

Power in the darkness

Stand up and fight for your rights

 

(Voice from The Other Side:) "Today, institutions fundamental to the British system of Government are under attack: the public schools, the house of Lords, the Church of England, the holy institution of Marriage, even our magnificent police force are no longer safe from those who would undermine our society, and it's about time we said 'enough is enough' and saw a return to the traditional British values of discipline, obedience, morality and freedom.

 

Freedom from the reds and the blacks and the criminals

Prostitutes, pansies and punks

Football hooligans, juvenile delinquents

Lesbians and left wing scum

Freedom from the niggers and the Pakis and the unions

Freedom from the Gipsies and the Jews

Freedom from long-haired layabouts and liberals

Freedom from the likes of you..."

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ειμαι πολυ σίγουρος αν αυτο ανήκει στα περί ανέμων η στα περί υδάτων, αλλα το φιρικώνω για να μην το χάσω - μην ασχολείστε -

 

Ημπορείτε να φάτε τη σκόνη μου, ειδικά κάτι τραγιάσκες λαίμαι

 

(πρεπει κάποια στιγμή να ευχαριστήσω και τον τύραννο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου