Προς το περιεχόμενο

Ταινίες που αξίζουν!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι ελαφρώς παλιό..

 

 

και εδώ τα σχετικά από το imdb: http://www.imdb.com/title/tt0102926/?ref_=fn_al_tt_1

 

Ανεπανάληπτος Hopkins, κατά την γνώμη μου η καλύτερη ερμηνεία όλων των εποχών. Με μόλις 17 λεπτά παρουσίας του στην ταινία τσίμπησε το Oscar (κανονικά θα έπρεπε να είχε πάρει προ πολλού αλλά τι να πεις..)

 

Πήρα και το soundtrack πριν έτη πολλά ελπίζοντας να βρω εκείνο το κομματάκι που ακούγεται όταν ο παρανοϊκός δολοφόνος κάνει τα .. δικά του ντυμένος ...κάπως.. ;D Του κάκου όμως...

 

Για αυτό και το παραθετώ εδώ σε extended version για χόρταση:

 

 

Ελπίζω να μην κάνετε τίποτε αντίστοιχο στα dungeons σας... ;D ;D

 

Αν επιμένετε όμως τότε καλύτερα κάτι τέτοιο (με ή χωρίς την ταινία):

 

https://youtu.be/a7ArSfCTvMA

 

;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα ταινία το Κόκκινο Βιολί, έτυχε και την είδα το 2001 στο Sky Cinema στην Αγγλία και απόρησα που τότε ήταν σχετικά άγνωστη.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ, ποτε δεν κατάλαβα γιατι αυτη η ταινία δεν προβλήθηκε οπως έπρεπε.

Να και άλλη μια, απο Γερμανικό κινηματογράφο.

 

[flash=200,200]

 

[flash=200,200]

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες αργότερα...

 

Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

 

WITHNAIL AND Ι (1987)

 

Παραγωγή: Βρετανική Σκηνοθεσία: Μπρους Ρόμπινσον

 

Πρωταγωνιστούν: Ρίτσαρντ Γκραντ, Ρίτσαρντ Γκρίφιθς, Πολ ΜακΓκαν

 

Ο Γουϊθνέιλ και ο Μάργουντ είναι δυο φίλοι και άνεργοι ηθοποιοί, οι οποίοι βυθίζονται ολοένα και περισσότερο στη μιζέρια τους καταναλώνοντας τεράστιες ποσότητες αλκοόλ και εξαπολύουν βέλη εναντίον της υπόλοιπης ανθρωπότητας κατηγορώντας τους πάντες (πλην τους ίδιους) για την κατάσταση τους. Μην αντέχοντας άλλο τη ζωή στο Λονδίνο, αποφασίζουν να αποχωριστούν το άθλιο διαμέρισμα τους και να ζήσουν στην εξοχή, στο σπίτι του gay θείου του πρώτου, όπου από την πρώτη κιόλας στιγμή ανακαλύπτουν ότι δε μπορούν να ζήσουν χωρίς τις ανέσεις της πόλης. Εκτός αυτού ο θείος θα εκφράσει ανοιχτά τις σεξουαλικές προθέσεις του προς τον Μάργουντ και η φιλία τους θα κλονιστεί περισσότερο... Μια από τις καλύτερες (και πλέον cult) βρετανικές κωμωδίες όλων των εποχών! Μια χειμαρρώδης, θρασύτατη ταινία που απέχει πολύ από το χαρακτηρισμό του «πολιτικά ορθού».

 

 

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου