Προς το περιεχόμενο

♀ Γιατί λείπει το γυναικείο στοιχείο από ένα μουσικό fo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

........ :)

Σωστά όλα τα παραπάνω...μάλλον αντιστρέφεται το ερώτημα-αν υπάρχουν

forum πού θα μπαίνουν ποιά θα ήταν αυτά?..καί μάλλον δε θα είναι καί πολλά..

 

μα και στο Νοιζ υπήρχαν και θα υπάρχουν...απλά έκαναν ότι όλες οι γυναίκες...μας χρησιμοποίησαν, πήραν ότι ήθελαν...και μετά μας πέταξαν σαν σκουπίδια 8) ;)

 

λωλ marathon :D

 

@neeq

"2) Γιατι μία ειναι ενταξει, αλλα 2 θα έπρεπε να μοιραστουν την προσοχή των ανδρων 50-50 και αυτο δεν ειναι διαπραγματευσιμο. Πόσο μάλλον περισσότερες"

 

Γιά πω την αλήθεια κάτι τέτοιο δε μου πέρασε ποτέ από το μυαλό..

δηλ..θέλουν αποκλειστικό το κοινό τους κομμένο καί ραμμένο γιά την

κάθε μία ξεχωριστά?

 

Ευχαριστώ γιά τις απαντήσεις.. :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήγα στην συμβολαιογράφο για ένα αντίγραφο. Δεν ήταν η ίδια εκεί. Ήταν η γραμματέας της. Ένα πλάσμα που όταν περνάει ανθίζουν μπουκαμβίλιες. Εγώ, σεμνός, μετρημένος, τα λόγια μου επαγγελματικά, στυγνά. Την είχα δει μόνο δύο φορές μέχρι τώρα και όμως θυμόταν το όνομά μου. Από το παράθυρο φαινόταν η κορυφή του Ολύμπου. «Ω θεοί» σκέφτηκα «θυμάται τ’ όνομά μου». Τελείωσε με τις σφραγίδες και τα διαδικαστικά και μου έδωσε τον φάκελο.

- Σε ήθελα τίποτα άλλο; Με ρώτησε.

- Μου είπες για ό,τι χρειαζόσουν θα επικοινωνούσες, απάντησα. 

- Ναι, μου είπε με ένα περίεργο χαμόγελο, έξω μέλισσες ζουζούνιζαν στα άνθη μιας αμυγδαλιάς, ό,τι χρειαστείς να με πάρεις τηλέφωνο. Μην διστάσεις.

Κατευθύνθηκα προς την τράπεζα. Πριν από μένα στο ταμείο στεκόταν μια γυναίκα που κατέρριπτε κάθε αξιωματική αρχή για τα λογικά αίτια έναρξης πολύχρονου πολέμου. 

Έριξα μια αδιάκριτη ματιά στο βιβλιάριό της. Εκεί ήταν γραμμένο το νούμερο 672.900. έσκυψα προς το μέρος της:

- Τι θα έλεγες να παίρναμε αυτά τα λεφτά και να φεύγαμε για να δούμε τον κόσμο;

Δεν απάντησε. Μόνο χαμογέλασε παράξενα και αναδύθηκε από το σώμα της μια βαθιά ευωδία. Αφού έφυγε και κατά την διάρκεια της δικής μου συναλλαγής άκουσα την όμορφη κοπέλα στο ταμείο να λέει: Εγώ θα έφευγα μαζί σου.

Με αυτόν τον τρόπο επαληθεύτηκε η θεωρία μου ότι μπορείς να αρχίσεις μία συζήτηση με μια γυναίκα το πρωί και να την τελειώσεις με μια άλλη το μεσημεράκι.

 

 

Εισαι θεός. Μου θυμίζεις πολύ έντονα ενα φιλαράκο που εχει φύγει για σκηνοθεσία στην Αγγλία. Θα μπορούσες να γράφεις ιστορίες ή σενάρια.

 

On topic:

(phallocrate mode on)

οι (περισσότερες) γυναίκες έχουν σαν υπαρξιακό τόπο αναφοράς τη γέννα, τη διαιώνιση του ανθρώπινου είδους, τη δημιουργία ζευγαριού και σπιτικού σαν προϋπόθεση για τα προηγούμενα.

Εμείς που είμαστε "επικουρικοί" σε όλη αυτή τη διαδικασία, χρειαζόμαστε σαν υπαρξιακό στήριγμα διαφορες αηδίες, οπως την πίστη σε κάποια πολιτική ιδεολογία, τα αμάξια, τα φράγκα, με επιστέγασμα ολων τη μουσική και την αμπελοφιλοσοφία, για να έχουμε και κάτι να περνάει η ώρα μας βρε αδερφέ.

Θέλω να πω πως αν οι περσσότερες γυναίκες "πιστεύουν" στο να κάνουν παιδιά σα στόχο ζωής, εμεις για να αυτοπραγματωθούμε χρειαζόμαστε να πιστεύουμε σε κάτι άλλο γυρω από το οποίο να περιστρέφονται οι ζωές μας.

 

(phallocrate mode off)

Φυσικά αυτά δεν ειναι απόλυτα κι έχουν σε μεγαλο βαθμο καλλιεργηθεί σαν πρότυπα για λόγους κοινωνικούς και οικονομικού καταμερισμού.

 

(phallocrate mode on)

Θα το αφήσω λιγο έτσι να δω τι θα γίνει  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

On topic:

(phallocrate mode on)

οι (περισσότερες) γυναίκες έχουν σαν υπαρξιακό τόπο αναφοράς τη γέννα, τη διαιώνιση του ανθρώπινου είδους, τη δημιουργία ζευγαριού και σπιτικού σαν προϋπόθεση για τα προηγούμενα.

Εμείς που είμαστε "επικουρικοί" σε όλη αυτή τη διαδικασία, χρειαζόμαστε σαν υπαρξιακό στήριγμα διαφορες αηδίες, οπως την πίστη σε κάποια πολιτική ιδεολογία, τα αμάξια, τα φράγκα, με επιστέγασμα ολων τη μουσική και την αμπελοφιλοσοφία, για να έχουμε και κάτι να περνάει η ώρα μας βρε αδερφέ.

Θέλω να πω πως αν οι περσσότερες γυναίκες "πιστεύουν" στο να κάνουν παιδιά σα στόχο ζωής, εμεις για να αυτοπραγματωθούμε χρειαζόμαστε να πιστεύουμε σε κάτι άλλο γυρω από το οποίο να περιστρέφονται οι ζωές μας.

 

(phallocrate mode off)

 

 

Αυτά είναι από την αυτοβιογραφία της Μαρίας Κιουρί. Να τα γράφεις ως δικά σου είναι plagiarism.

 

@79: χαίρομαι όταν βλέπω νέα παιδιά να γνωρίζουν Ιστορία

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον, γιατι στατιστικα, οι γυναικες μουσικοι ειναι πολυ λιγοτερες απο τους ανδρες...(χμ υπολογιζω αυθαιρετα σε ενα 25% με 75% ανδρων στο συνολο μουσικων)

 

2ον, απο αυτο το ποσοστο το 25%?στο ελευθερο χρονο τους (αν δεν κανουν ο,τι κανουν ολες οι γυναικες...τα γνωστα, ισως να κανουν προβα με το οργανο (ουπς, αφηστε τις πονηρες σκεψεις παλικαρια, μουσικο εννοουσα ;) )

 

3ον, απο αυτο το ποσοστο, που ειναι παθιασμενες μουσικοι, το 25% βαριεται τις ανδρικες συζητησεις που γινονται εδω, με πολυ τεχνικα στοιχεια γιατι δεν τους ενδιαφερουν...

 

 

Και το πιο σημαντικο:

 

"Αφου τα ξερουν ολα, τι να μαθουνε απο ενα φορουμ;;;; "

 

:D :D :D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ..θέλουν αποκλειστικό το κοινό τους κομμένο καί ραμμένο γιά την

κάθε μία ξεχωριστά?

 

Αποκλειστικο το κοινό ναι. Αν και νομιζω ότι το αντιστοιχο θα γινοταν και με ανδρες σε γυναικοκρατούμενο φόρουμ.

 

Το κομμενο και ραμμενο στα μετρα τους δεν ειναι απαραίτητη προϋποθεση για μια γυναικα. Ειναι παιχνιδακι γι'αυτην να το φερει εκει σιγα σιγα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλειστικο το κοινό ναι. Αν και νομιζω ότι το αντιστοιχο θα γινοταν και με ανδρες σε γυναικοκρατούμενο φόρουμ.

Αστα. Άμα δε σου κόβει.....

Τσάμπα πήγαν 6 μήνες ποστάρισμα στο manoula.gr

Δεν είχα προσέξει ότι έλειπε το i πριν το τελευταίο γράμμα.

Ήρθα όμως σε επαφή με την άλλη μου πλευρά.

Τώρα περιμένω να έρθει κι ο άλλος μου εαυτός να πλακωθούμε στα τρίγωνα.........Πανοράματος

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το πιο σημαντικο:

 

"Αφου τα ξερουν ολα, τι να μαθουνε απο ενα φορουμ;;;; "

 

:D :D :D

 

Πολύ καλή απάντηση.

 

Επίσης αι γυναίκαι βαριούνται αμέσως συζητήσεις και διαφωνίες του στυλ : η δική μου εβένινη ταστιέρα είναι μακρύτερη από την κελεμπεκένια σου        

 

Εντάξει , έγραψα και εγώ μια παπάρα    8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου