Προς το περιεχόμενο

Ζερβουδακης vs Βρεττος


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα οταν δεν θέλει να επανεκτελεστει το κομμάτι του (και συνεπώς, να μην πάρει τα χρήματα απο τα αντίστοιχα πνευματικά δικαιώματα) παλι μπορούμε να τον κατηγορησουμε για δεξιές τσέπες.

 

Ναι, λογικό μου ακούγεται.

Aν θελει να επανεκτελειται το κομματι με τους δικους του ορους μπορει να κυκλοφορει τους δισκους μονος του. Να πληρωσει απ την τσεπη του, παραγωγες, διαφημησεις κτλ. Απο τη στιγμη που εχει παραχωρησει τα δικαιωματα γνωριζει εκ των προτερων οτι θα συμβει αυτο που συνεβη.  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω λεω να σταθουμε σε αυτα που ΜΠΟΡΟΥΜΕ να κρινουμε,δηλαδη την....πΓοιοτητα των 2 εκτελεσεων μια και για τα νομικα δεν γνωριζουμε και πολλα,μπορει ας πουμε ο δημιουργος να μην ειναι καν στην ΑΕΠΙ...

 

 

Αν και θα ΞΑΝΑ-πω οτι  η υπερβολικη σοβαροφανεια ειναι αντιερωτικη και οτι το να παιρνουμε τον εαυτο μας υπερβολικα στα σοβαρα βλαπτει την υγεια...

 

Βεβαια...δημοκρατια εχουμε και μηνυουμε οποιον γουσταρουμε....να βγαλουν κανα φραγκο και οι χασοδικες... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλατε συχνα με τον Ζ. ή ειναι το κλασικο "τους ξερω γω αυτους τι λαμογια ειναι ολοι τους" ?

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις? δεν ειπα οτι ειναι λαμογιο. Απλως ανεφερα τα γεγονοτα. Εκτος κι αν ξερεις οτι θα συμβει κατι το διαφορετικο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου φαίνεται έχεις να πας σε έντεχνο πολλά χρόνια. Για κάνε μια βόλτα και ξαναμιλάμε.  ;D

 

 

Αυτό ξανά πες το  ;) Μάλλον ο σύντροφος εμπορικός καλλιτέχνης, έχει μείνει με την εντύπωση της εποχής «ταγάρι»  ;D ;D ;D

 

Πλέον το (θηλυκό) κοινό έχει αναβαθμιστεί προς το πολύ καλύτερο.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως ανεφερα τα γεγονοτα.

 

Οχι φίλε μου, εγω ανεφερα το γεγονος, εσυ ερμήνευσες την κινηση του Ζ. χωρις να μπορεις να το στηρίξεις κάπου

 

Απλως ο Ζ. ειπε να σηκωσει το αριστερο χερι και να "διαμαρτυρηθει" μη του πει και τιποτα το "εντεχνο" συναφι και με το δεξι να βαλει τα φραγκα απ το airplay και τα δικαιωματα στην τσεπη

 

Αυτο δε λεγεται "απλα ανεφερα τα γεγονοτα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να στηριξω? το πρωτο σκελος εχει συμβει ηδη, σηκωσε το χερι και διαμαρτυρηθηκε. Το δευτερο θα ακολουθησει, εκτος κι αν γνωριζεις οτι θα αρνηθει να πληρωθει. Εγω δεν το νομιζω παντως  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται έχεις να πας σε έντεχνο πολλά χρόνια. Για κάνε μια βόλτα και ξαναμιλάμε

 

ρε ποσο πολυ αλλαξανε τα πραγματα μεσα σε 10 χρονια.. ;D (τοσο εχω να κυκλοφορησω στην...αθηναϊκη νυχτα... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ηξερα ουτε τον εναν ουτε τον αλλον οποτε θα κρινω συγκρινοντας τις δυο εκτελεσεις:

Κι εγώ

 

ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλυτερος ο ΒΡΕΤΤΟΣ (και ΤΕΧΝΙΚΑ ως τραγουδιστης αλλα και ως ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ)  

 

Eπισης ειναι πολυ καλυτερη η ενορχηστρωση στη διασκευη (σε σχεση με τη...σαλουφα του original που διεκδικει βραβειο "ανευροτητας"  ;D ),ειλικρινα απορω γιατι τον πειραξε τον συνθετη η διασκευη...

ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλύτερο το πρωτότυπο

 

Βεβαια ξεχναω οτι στη χωρα που ζουμε ενα σεβαστο μερος του πληθυσμου,ειδικα των.."καλλιτεχνων" ,παιρνει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ στα σοβαρα τον ΕΑΥΤΟ του..... ::)

 

Διαβαζοντας την ανακοινωση του..."δημιουργου" για..το...κακο που εκαναν στο MAGNUΜ OPUS του  ;D περιμενα να ακουσω τουλαχιστον... βραζιλιανικο electorbeat με ενορχηστρωση heavy metal τραγουδισμενο απο την Τζουλια Αλεξανδρατου και την Ολγα Φαρμακη...κριμα δηλαδη γιατι το ΒΙΝΤΕΟ θα ειχε μεγαλο ενδιαφερον ;D

 

Προσωπικές απόψεις εκφράζουμε και είναι φυσικό να διαφωνούμε. Όταν άκουσα τη διασκευή, αμέσως μου ήρθε στο μυαλό, τι πήγε λάθος όλα αυτά τα χρόνια και κατάντησε το λαικό τραγούδι-πλην ελαχίστων εξαιρέσεων- σ' αυτό το χάλι που βρίσκεται.

Το ότι η ''τεχνολογία'' προχώρησε δε σημαίνει απαραίτητα πως σε όλα τα είδη πρέπει να χώσουμε ροκίζοντες ηλεκτρικές κιθάρες-μπάσα- τούμπανα, ούτε οι παραγωγές να θυμίζουν παραγωγές ξενόφερτων ειδών, προσαρμοσμένες στο ιδίωμα.

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ένα ζειμπέκικο, πρέπει να ακούγεται σε ροκ ενορχήστρωση-παραγωγή και εκτέλεση.

 

Αν εσένα σου αρέσει φυσικά δεν έχω πρόβλημα, αλλά επίτρεψέ μου να πιστεύω πως ο Βρεττός είναι τελικά αυτός που παίρνει πολύ στα σοβαρά τον εαυτό του σαν ερμηνευτή-καλλιτέχνη.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί ένα ζειμπέκικο, πρέπει να ακούγεται σε ροκ ενορχήστρωση-παραγωγή και εκτέλεση.

 

γιατι απο το 1960 ΕΤΣΙ ακουγεται...και μπασο εχει,και ντραμς και ηλεΧτρικη κιθαρα...και keyboards

 

τωρα γιατι πρεπει να ακουγεται οπως το 1920....δεν ξερω.... ;) και να ακουγονταν και ΚΑΛΑ να παω πασο...ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ εχει.....

 

αλλά επίτρεψέ μου να πιστεύω πως ο Βρεττός είναι τελικά αυτός που παίρνει πολύ στα σοβαρά τον εαυτό του σαν ερμηνευτή-καλλιτέχνη.

 

ο Βρεττος ειναι δεν ειναι...14 ετων απο οτι βλεπω... ;D κομματακι δυσκολο να εχει αποψη...παντως  καλος τραγουδιστης ειναι...ενταξει δεν ειναι και Ζαφειρης Μελας,Αντυπας,Γονιδης ή Χριστοδουλοπουλος αλλα τα λεει μια χαρα,και καλο φραζαρισμα εχει και χροια εχει και τεχνικα σωστος ειναι...δεν ακουω κανεναν...βιασμο..."τραγουδιστικα" τουλαχιστον το λεει καλυτερα απο τον Ζερβουδακη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να στηριξω? το πρωτο σκελος εχει συμβει ηδη, σηκωσε το χερι και διαμαρτυρηθηκε. Το δευτερο θα ακολουθησει, εκτος κι αν γνωριζεις οτι θα αρνηθει να πληρωθει. Εγω δεν το νομιζω παντως  ;)

 

Νταξει, πετσοκοβωντας τα 3/4 του μηνυματος σου, το ψιλοέσωσες :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου