Προς το περιεχόμενο

Fender HM Strat (1988-89 μάλλον)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Superstrats είναι. Αλλά και πάλι ας μην ξεφύγουμε από το θέμα. Ποιο πολύ με ενδιέφερε αυτή  η κιθάρα. Από λες πωλ κοιταξα τη σειρά LTD ec αλλά δεν με ενθουσίασε κάτι.Εξάλλου είμαι fan του στρατοσχήματος. Πάντως οι απορίες μου για αυτήν την κιθάρα λύθηκαν  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πιο Superstrat (με έμφαση στο Strat) από τις Charvel δεν γίνεται. Για δες προς τα εκεί.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kramer Pacer Deluxe USA era 85-88..

Ο απόλυτος συνδυασμός (προσωπικα) 80s ποζεριάς-playability-παίζω τα παντα όλα -mojo.

Check em out, αλλιώς vintage Charvel (με πολλούς μαγνήτες αν καίγεσαι για versatility) όπως προαναφέρθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο Superstrat (με έμφαση στο Strat) από τις Charvel δεν γίνεται. Για δες προς τα εκεί.

 

ναι, εξαιρετικά όργανα (αν είσαι φλοϊντρουζίστας...)

 

μπράτσο μετάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kramer Pacer Deluxe USA era 85-88..

Ο απόλυτος συνδυασμός (προσωπικα) 80s ποζεριάς-playability-παίζω τα παντα όλα -mojo.

Check em out, αλλιώς vintage Charvel (με πολλούς μαγνήτες αν καίγεσαι για versatility) όπως προαναφέρθηκε.

 

Μια τετοια πουλαει ενας φιλος μου - αν ενδιαφερεται κανενας ας μου στειλει π.μ.

(υ.γ.: δεν ξερω αν ειναι η deluxe ομως)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τετοια πουλαει ενας φιλος μου - αν ενδιαφερεται κανενας ας μου στειλει π.μ.

(υ.γ.: δεν ξερω αν ειναι η deluxe ομως)

 

Αν είναι όντως Αμερικάνικη Pacer Deluxe του 85-88 σε κατάσταση τζιτζί, πες του φίλου σου να αποσύρει την αγγελία και να παντρευτεί την κιθαρα αύριο πρωι-πρωι.  :)

They don't make 'em like this anymore  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kramer Pacer Deluxe USA era 85-88..

Ο απόλυτος συνδυασμός (προσωπικα) 80s ποζεριάς-playability-παίζω τα παντα όλα -mojo.

Ειχα παρει την πρωτη που εφερε ο Ζοζεφ το 85 στο Πειραια.  8)

Μολις τις ειχε ξεφορτωσει και ηταν ολες μεσα σε κουτες στο διαδρομο ακομα  ;D

Πριν μερικους μηνες, ενας φιλος σκοτωσε κυριολεκτικα (250Ε) μια παλια αμερικανικη baretta σε αψογη κατασταση και δεν προλαβα να .... τον αποτρεψω.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι charvel τώρα που μεταφέρθηκαν σε μεξικο έχουν πέσει ποιοτικά.Μπορεί να παίζουν το ίδιο καλά με τις ιαπωνικές αλλά έχουν φτηνότερα components πάνω (floyd special) και δεν έχουν τις ίδιες παροχές πχ σκληρή θήκη.αν πετύχαινα καμιά γιαπωνέζα θα τιν τσιμπούσα.Αυτή με scratchplate

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kramer Pacer Deluxe USA era 85-88..

Ο απόλυτος συνδυασμός (προσωπικα) 80s ποζεριάς-playability-παίζω τα παντα όλα -mojo.

Check em out, αλλιώς vintage Charvel (με πολλούς μαγνήτες αν καίγεσαι για versatility) όπως προαναφέρθηκε.

ειχα δυο κραμερακια-οχι pacer-τωρα εχω μια, απο την χρυση εποχη της kramer...αψογες...

 

 

 

Πριν μερικους μηνες, ενας φιλος σκοτωσε κυριολεκτικα (250Ε) μια παλια αμερικανικη baretta σε αψογη κατασταση και δεν προλαβα να .... τον αποτρεψω.  ;D

καρφι στην καρδια...250 ευρω baretta δεν εχω δει ποτε να δινεται....αν κ εχω δει stagey να δινεται για 200 δολλαρια στο Αμερικα...(προφανως δεν ηξερε το Pawn shop τι πουλαγε) ;D..τυχερος ο αγοραστης... ;)

 

+bc rich gunslinger (οχι την επανακυκλοφορια) ή καμμια rich st 3 απο τα παλια....μανικι βουτηρο κ καθαρα superstrat προσανατολισμος... 8) 8)

 

ή hamer chaparral ή καμμια robin κτλ,κτλ... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η robin έκλεισε. Κάτι τέτοιο ψάχνω. Αγνοείστε το fender στο headstock συν τα χρυσα... ;D απλά το configuration με ενδιαφέρει. Γύρω στο χιλιάρικο καινούργιο...Επίπεδη ταστιέρα λεπτεπίλεπτο μπράτσο...

superstrat.thumb.jpg.d40859a08c3449f86ab795f9dec9989e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου